Celiakia a Dieta niskowęglowodanowa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

żurawinka to najlepsze, co natura mogła nam dać układ moczowy. kerima, rób jej herbatki żurawinowe, w aptece dostaniesz syrop z żurawiny. Zwykła suszona, ale oczywiscie bezglutenowa (bez posypki z mąki) jest też pyszna.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

aaggaa pisze:
warto oprócz posiewu bakteriologicznego pokusić się o posiew mykologiczny

dobre efekty w leczeniu zakażeń dróg moczowych daje Bactrim przez 14 dni później Furagin na noc nawet prze miesiąc
Tak , mykologiczny można też zrobić, bo po antybiotykach mogły urosnąć grzybki, ale który Aga lekarz o tym pomyśli? Skoro lekarz mówi, że dziecku z leukocytami w moczu , bólem brzuszka i posikiwaniem, nie trzeba robić ponownego badania moczu i zlewa objawy? To taki lekarz ci wymyśli posiew mykologiczny??

Co do Bactrimu to jestem za tym, aby cięższe i bardziej szkodliwe działa wytaczać w ostateczności. Dzieciak już jedną kurację antybiotykami dopiero co przeszedł, jelita to zapewne nadwyrężyło. Dwa tygodnie takiego Bactriumu jelita dobije, potem odpukać będzie trzeba walczyć z grzybicą jeszcze.
Generalnie, ja się już nauczyłam, że nieważne z jakiego powodu antybiotyk, to przy tym zawsze 50 mg do łykania flukonazolu, lek przeciwgrzybiczy, który zapobiega rozwojowi grzybicy w czasie brania antybiotyków. Jest to o wiele bardziej skuteczny sposób na grzyba, niż czekanie czy po antybiotykoterapii grzyb zaatakuje. Jak już zaatakuje, to na tyle się namnoży, że znacznie trudniej jest to opanować.

Furagin jest dobrym lekiem pierwszego rzutu, dosyć skutecznym, o ile jest dobrze zastosowany, czyli nie na 5 dni i koniec , a poza tym działa wyłącznie w drogach moczowych, nie działa na cały organizm.Ja bym zaczęła od furaginy samej z wit. C, tyle, że 7 dni dawka ubijająca bakterie, a potem tak jak Aga pisze, nawet do miesiąca zapobiegawczo na noc. Znam dzieci, które biorą miesiącami furagin na noc i nic wielkiego się nie dzieje. To nie jest antybiotyk.

Przyszło mi coś jeszcze do głowy. Wszelkie infekcje zwiększają zapotrzebowanie organizmu na insulinę. Może być tak, że infekcja gardła, teraz pęcherza, okresowo jak się zaostrza stan, to wzrasta zapotrzebowanie na insulinę, wtedy przy za niskim peptydzie C cukry mogą nagle iść w górę przez chwilę, bo trzustka nie daje rady wyrzucić tej insuliny znacznie więcej , stąd mógł się pojawić cukier w tym moczu też.
Ostatnio zmieniony pt 15 lis, 2013 22:51 przez alva_alva, łącznie zmieniany 1 raz.
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

Znam dzieci, które biorą miesiącami furagin na noc i nic wielkiego się nie dzieje. To nie jest antybiotyk.
moja córka brała ten lek przewlekle rok (1 tabletkę właśnie na noc)

nie było skutków ubocznych :)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

A pomogło? Zapalenie nie wracało się w tym czasie?
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

pomogło? Zapalenie nie wracało się w tym czasie?
tak :) lek okazał się bardzo skuteczny :)
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

alva_alva pisze:
kerima_82 pisze:Brała antybiotyk w październiku miała zapalenie gardła .Lekarka powiedziała że te leukocyty mogły znaleźć się w moczu przez złe pobraniem nie podmyłam ale pojemnik był sterylny.Kuzyn jest lekarzem kazał mi powtarzać mocz co 2 tygodnie ponieważ wyszły leukocyty również cukier .Pani doktor dzis byłam na wizycie z małą powiedziała że moczu nie ma sensu powtarzać tylko morfologię na cukier.
A czym ta ani doktor tłumaczy posikiwanie dziecka i bóle w brzuszku na który się dziecko skarży? Zmień lepiej lekarza, skoro ignoruje takie objawy i uważa, że dziecku nie nalezy robić badań.
Zapytałam o antybiotyk, bo tak przypuszczałam, że coś brała. Posiew należy robić najwcześniej tak ze 3 tygodnie od zakończenia kuracji antybiotykiem, wtedy coś może się wyhoduje. Jeśli brała antybiotyk na gardło, to on przypadkiem przybił też bakterie w pęcherzu i stąd w posiewie one nie urosły, mimo, że objawy już dają w postaci bólu teraz i leukocytów w badaniu ogólnym moczu. W posiewie aby wynik był dodatni, to bakterii musi się namnożyć odpowiednia ilość, która jest uznawana za zbyt wysoką. Po antybiotyku mogą się nie namnożyć na tyle, aby osiągnąć ten próg. To oczywiście nie oznacza, że na drugi dzień po oddaniu moczu na posiew, te bakterie się nagle nie namnożą i nie zaatakują i tak pewnie jest u córki, skoro dziecko ma ból i posikuje.Mogłaby podejrzewać ta pani doktor, że leukocyty dostały się do pojemniczka w innych okolic, ale nawet gdyby to podejrzewała, to nigdy nie jest pewna i badanie powinna powtórzyć. Jednak, dziecko ma objawy, więc w ogóle nie ma o czym mówić, a skoro mała brała antybiotyk, to stąd posiew wyszedł ujemny. Sama miałam jazdy z pęcherzem też i niestety wyedukowałam się sama w tym zakresie, z resztą jak zawsze. Bywało, że mi dawali furagin i po 7 dniach kazali zrobić posiew. Wychodził ujemny oczywiście, a za tydzień objawy zapalenia wracały. Jak szłam do lekarza, to mi kity wciskał, że przecież posiew wyszedł ujemny, a jaki miał wyjść, skoro był zrobiony bez odczekania kilkunastu dni najmniej po zakończeniu leku? W tym właśnie okresie- średnio 2-3 tygodnie po zakończeniu kuracji, jeśli antybiotyk czy lek nie zadziałał do końca, to bakterie się namnożą i w posiewie będzie to widać za jakieś 3 tygodnie dopiero, a objawy nawet lekkiego przerostu bakterii pojawiają się dużo wcześniej już.
Druga sprawa, na co pani doktor powinna zwrócić uwagę, to że przy cukrzycy bakterie i grzyby szybciej się mnożą, bo się cukrem żywią. Jeśli w moczu bywa cukier, to to jest pożywka dla bakterii czy grzybów.Myślę jednak, że w tym wypadku dziecko miało zapalenie gardła, pewnie jakieś paciorkowce i te bakterie przeszły drogą krwi do pęcherza, to częste zjawisko.Być może antybiotyk na gardło był akurat nietrafiony, bo podany w ciemno bez wymazu i antybiogramu.
Zrobiłabym dziecku jeszcze badanie ogólne IgA, które często bywa przy celiakii czy innych chorobach autoimmunologicznych zaniżone, a IgA odpowiada za obronę błon śluzowych. Stąd u nas jest skłonność do zapaleń górnych dróg oddechowych czy zapaleń dolnych dróg moczowych, jelit itd.

Peptyd C wskazuje, że insuliny jest za mało, ale to nie oznacza cukrzycy. Cukrzyca jest jak wykryjesz cukry powyżej 200,a peptyd C można mieć 10 lat poniżej normy bez cukrzycy.Także trzeba cukry pomierzyć, zobaczyć.

W tej sytuacji mocz bym nosiła co tydzień na badanie, to nie są duże koszty. Mierzyła cukier godzinę do 2 godzin po jedzeniu, czasem w nocy i zareagowała na to posikiwanie oraz bóle brzucha, które dziecko zgłasza. Dzieciak ma zapalenie pęcherza, czuje się zle i ja bym jej dała przy tych leukocytach i objawach po prostu furagin chociaż.Furagin nie jest antybiotykiem, działa tylko w obrębie dróg moczowych, nie działa ogólnoustrojowo, więc spokojnie można to dziecku dać. Ja bym poszła dziś po południu do lekarza znowu albo do dyżurnego w sobotę rano i pokazała te leukocyty, powiedziała, że dziecko posikuje, skarży się na ból brzucha i zasugeruj, że nie chcesz antybiotyku na ten pęcherz, bo dziecko antybiotyki już brało, coś lekkiego typu furagin. Furagin należy pierwszy dzień wziąć dawkę uderzeniową, u dorosłych to jest 8 tabletek, ale co do dzieci nie jestem pewna. Kolejne 7 dni dawka terapeutyczna, czyli u dorosłych to jest 3 razy 2 tabletki, a potem nawet ze dwa do trzech tygodni jedna tabletka na noc, podtrzymująca efekt. W nocy bakterie mnożą się najszybciej, bo jest zastój moczu, dziecko nie sika i dlatego na noc trzeba dawać potem podtrzymująco jedną tabletkę.Jeśli dasz dziecku lek z 5- 7 dni , potem nic, to wszystko wróci. Po furaginie efekt powinien być widoczny w kilka godzin już.
Mocz należy zakwaszać, podawać dużo wit.C, żurawinę pić. Furagin znacznie lepiej działa z wit. C. Przy furaginie trzeba koniecznie podawać wit. C.
Wmuszaj w nią picie, wtedy dużo będzie sikać i bakterie mniej się namnażają.
Należy po antybiotykach podawać jej lacidofil na odbudowę flory w jelitach.

A jaką ma morfologię? Wit.B12? Żelazo, ferrytynę? Pytam odnośnie tych włosków. Robiłaś jej TSH, Ft4 i Ft3 może? Może już pisałaś, ale teraz nie pamiętam.


Od poczatku...

ostatnie badania które miała wykonane to:
badanie ogólne moczu Cukier 50 {mg-dl] ,reszta neg lub w normie Osad w moczu :nabłonki płaskie poj w pw,nabłonki okrągłe 0-1 wpw,Leukocyty 1-4 wpw,bakterie nieliczne wpw.

Morfologia RBC 3,73[-] , HCT 31,0[-] , MPV 6,6[-]

Biochemia Aspat 40.6 , Alat 13.6 , Białko całkowite 7.07 / 70.70

Wapń 2,28 mmolI/I żelazo 11,1 umol/l


glukoza z krwi na czczo 77,5

C-Peptyd 0,7

Badanie moczu powtórzono wyniki:

Ciężar właściwy 1.010,Leukocyty 250 Osad moczu Nabłonki płaskie nieliczne w pw,nabłonki okrągłe 0-2 wpw,Leukocyty 8-10 wpw,erytrocyty swieże poj.w pw,bakterie poj.w pw śluz nieliczne pasma

Badanie mocz na posiew ujemny.

Wybieram się do diabetologa oraz gastrologa ponieważ niepokoi mnie ten cukier poprosiłam doktor o skierowanie dziecko wolno przybiera na wadze na diecie od maja przytyła 1 kilo urosła 5 cm ale Pani doktor sugeruje iż dziecko powinno mieć wykonane badanie kliniczne pod kątem innych alergii.

Mówiłam Pani doktor o włodkach mała ma przesuszoną skórę stosuję emolium włoski myje dwa razy w tygodniu skóra na główce wygląda tak jakby łupiez drobniusienki na skórze nóg i brzuszku ma taka kaszkę jek manna .
Ostatnio zmieniony ndz 17 lis, 2013 12:04 przez kerima_82, łącznie zmieniany 2 razy.
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Zapytałam również czy może to być nietolerancja węglowodanów???
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Celiakia a Dieta niskowęglowodanowa

Post autor: kerima_82 »

B12 ,kwas foliowy,co to jest te Ft3 i Ft4 ?Proszę podpowiedz mi jakie badania mała znów się posiusiała ale to z powodu ketonów w moczu.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a Dieta niskowęglowodanowa

Post autor: Leeloo »

duże spożycie wszystkiego zwiększa jej ryzyko.
ODPOWIEDZ