Celiakia, czy na pewno choroba na całe życie?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ukasz12
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pn 28 sty, 2013 14:18
Lokalizacja: Mielec

Re: Celiakia, czy na pewno choroba na całe życie?

Post autor: Ukasz12 »

Siema. Dostałem w końcu ten wynik z biopsji :) lekarz mnie zapewnia, że jest wszystko ok. Wrzucam fotkę, umiecie to rozczytać ?? Leeloo Ty coś z tego wiesz ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia, czy na pewno choroba na całe życie?

Post autor: Leeloo »

d. cronica to jest przewlekłe zapalenie błony śluzowej dwunastnicy

CD3, CD 4 (+) w pojedynczych komórkach - tymi symbolami oznacza się komórki odpowiedzi immunologicznej czyli nacieku zapalnego - tych komórek jest u Ciebie mała ilość.

..ale naciek i zapalenie jest...
Ukasz12
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pn 28 sty, 2013 14:18
Lokalizacja: Mielec

Re: Celiakia, czy na pewno choroba na całe życie?

Post autor: Ukasz12 »

Czyli nie mam się czym przejmować?? i nie mam nic związanego z celiakia ?? Lekarz tych wyników nie widział także jeszcze z nim o tym nie rozmawiałem jedyne co to rozmawiał telefonicznie z lekarzem, który badał wycinki i lekarz powiedział, że z celiakia jest ok a o tym co Ty napisałaś nie wspominał to chyba nie mam czym się martwić bo jakby było coś poważnego to od razu dali by znać :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia, czy na pewno choroba na całe życie?

Post autor: Leeloo »

jakieś zapalenie jest.

"a o tym co Ty napisałaś nie wspominał to chyba nie mam czym się martwić bo jakby było coś poważnego to od razu dali by znać :)"
to już Twoje gdybanie i Twoje zaufanie do lekarza. tego kwestionować nie będę. ja tylko odpowiedziałam na pytanie dot. opisu.
Ukasz12
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pn 28 sty, 2013 14:18
Lokalizacja: Mielec

Re: Celiakia, czy na pewno choroba na całe życie?

Post autor: Ukasz12 »

To dzięki za pomoc :) bardzo dużo wyciągnąłem z tego forum :) Jak będę w Mielcu przy okazji, to podejdę do niego na wizytę i rozwiąże to do końca :) a ten food detective to pewnie zrobię przy okazji, najważniejsze, że z tą celiakią jest ok. Wydaję mi się, że gdyby coś było to by napisali na tym wyniku, tym bardziej, że lekarz mnie zapewnia, że jest ok :) Pozdrowienia
ODPOWIEDZ