luźne stolce, czy tak powinno być?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Re: luźne stolce, czy tak powinno być?

Post autor: nomado »

Witam Was ponownie! Mam kilka nowych informacji.
1. Po zmianie leku z Nolpazy 40 na Emanerę 20 biegunki ustały i teraz stolce są prawidłowe.
2. Neurolog zdiagnozowała u mnie tężyczkę. Obecnie przyjmuje Devicap (D3) w kropelkach i Magnez, wapnia nie mogę ze względu na kamicę.
3. Przed chwilką wróciłem z USG układu moczowego: w lewej nerce jest niewielkie zwapnienie na ścianach kielichów dolnej grupy .
4. Wyniki gastroskopii:
* Brak helicobacter
* Błona śluzowa dwunastnicy w stanie przewlekłego nieaktywnego zapalenia z obrzękiem podścieliska <-- co to znaczy?
* Nie stwierdzono zwiększenia liczby limfocytów wewnątrznabłonkowych, hiperplazji krypt ani zaniku kosmków.
* Obraz mikroskopowy badanego materiału nie upoważnia do rozpoznania choroby trzewnej. 6 wycinków.
I to tyle. Mogę prosić o interpretację wyników gastroskopii?
Pozdrawiam
Nomado
Na diecie bezglutenowej od zawsze
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: luźne stolce, czy tak powinno być?

Post autor: Leeloo »

masz przewlekłe zapalenie dwunastnicy. brak cech stanu zapalnego w wyniku autoagresji (celiakia) lub innych czynników np. lambliozy, sprue tropikalnej itd.
Kasia87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 26 gru, 2014 12:06

Re: luźne stolce, czy tak powinno być?

Post autor: Kasia87 »

Ja w chwili obecnej biore Mesporal 40 mg bo czekam na gastroskopie a dolegliwosci żołądowe były masakryczne. Mam podobny problem ze stolcem jak ty nie biegunka ale tez nie taki jak powinien być i chodze parę arzy za dzień i oczywiscie niestrawione resztki pokarmu. Została mi 1 tabletka i mam nadzieje że stolec wróci do normy. Na diecie jestem od 20 października. Lecze sie u alergologa niestety mam i pokarmowa i wziewną. Na diecie ustały bóle więc jest ok. tera tylko kwestia diagnozy natomaist bardzie w kierunku nie tolerancji lub samej alergi na gluten. Ale pierw gastroskopia w tamtym roku miałam zapalenie żołądka i leczyłam je dwoma seriami emanery 40 mg.
ODPOWIEDZ