Czy to celiakia?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Czy to celiakia?

Post autor: justek625 »

U mnie było anty ttg w obu klasach podwyższone (ale wcześniej nie miałam diety). W angli anty ttg się najpierw bada. Dla przkladu w dzieciństwie miałam też pozytywne wyniki, później dietę, później jadłam wszystko, ale wczesniejsza dieta zafalszowala wyniki kolejne.
pozdrawiam :D
tomekpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru, 2014 15:07

Re: Czy to celiakia?

Post autor: tomekpolak »

ryzyk fizyk ide na wojne z celiakią jak nie to dietą wykończe. Mimo że chciałbym miec papier bardziej wole wiedzieć to co mi jest. Właśnie wyczytałem że Jan Paweł II nadał różańcowi moc egzorcyzmu dla każdej osoby. Jeśli to nie celiakia to powinienem nieźle ziewać hehe
tomekpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru, 2014 15:07

Re: Czy to celiakia?

Post autor: tomekpolak »

Czy ktoś tak miał jak ja z drżeniem mięśni?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to celiakia?

Post autor: pleomorfa »

Tomku, jeżeli nie chcesz wrócić do normalnej diety to jak dla mnie wydawanie pieniędzy na badanie przeciwciał to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo jak wyjdą ujemne to można jedynie spekulować czy tak miało wyjść, czy to efekt wprowadzenia ograniczonego spożycia glutenu. Możesz iść od razu na biopsję, tam wyjdzie, co wyjdzie.

Czy ktoś miał jeszcze drżenie mięśni możesz poszukać po wątkach. Natomiast trzeba wziąć też pod uwagę, że wiele osób tutaj nie ma jednej choroby, a cały pakiet, który tworzy dosyć specyficzny obraz chorobowy (w sensie czasami ciężko stwierdzić, co jest od czego).
Oraz tym czy jak zrobie dwa przeciwciała w dwóch klasach to cz jedne nie będą strata kasy czy bedą np. iga oraz igg podwyższone jednocześnie?
Może się okazać, że będziesz miał wszystkie pozytywne, może być tak, że będziesz miał 2, a może być tak, że jest jedno i tylko w jednej klasie. Dlatego na początek w kwestii przeciwciał warto zbadać IgA ogółem, co nakieruje dalszy tok diagnostyki.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
tomekpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru, 2014 15:07

Re: Czy to celiakia?

Post autor: tomekpolak »

dzięki za odzew pleomorfa:-)
tomekpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru, 2014 15:07

Re: Czy to celiakia?

Post autor: tomekpolak »

Tak pare dni jednak byłem na normalnym jedzeniu z chlebem itp. Powiem tak że tak non stop mam sensacje z brzuchem znowu mam mgłę umysłową itp zrobiłem badania dzisiaj na celiakie dwa profile celiaki w luxmedzie za stówe plus na jakieś pasożyty znowu. I powiem tak wyniki za tydzień i pewnie będe jadł do nich normalnie jak nie wyjdą przeciwciała to pewnie trzeba z miesiąc jeszcze pojeść gluten. Czuję się gorzej jeśli chodzi o brzuch głowe śmierdzi mi z buzi gorzej myśli itp. To dobry znak raczej bo wolałbym w końcu wiedzieć co mi jest. Powiem że bule brzucha pare razy mnie wybudziły w nocy a do tego straszna senność i brak sił. Oczy przekrwione że prawie czerwone. hehe Pozdro

Chwała Panu Jezusowi;-)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to celiakia?

Post autor: pleomorfa »

Tzn. jakie badania konkretnie zrobiłeś?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
tomekpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru, 2014 15:07

Re: Czy to celiakia?

Post autor: tomekpolak »

Profil celiakia I i II Inna nazwa badania: demidowana gliadyna IgA IgG, transglutaminaza IgA, IgG (tTG IgA IgG) <--- Tylko to na próbę czy coś wykaże jeśli tak zrobię konkretne.

Posiew kału na pasożyty lamblie i węgorka jelitowego(Te badania robię z własnej ciekawości żebym nie żałował że to było to a ja nic)
Kasia87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 26 gru, 2014 12:06

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Kasia87 »

Witajcie. Nie wiem w której części forum mam zadać pytanie. Wiec pytam tu. Czy w czasie trwania diety bezglutenowej miewacie luźne stolce lub biegunki. Ja jestem na diecie, gastroskopie mam 14 stycznia natomiast mimo diety mam dziwne stolec a teraz biegunki (moze to grypa jelitowa teraz powiedział lekarz). Powoli zaczyna mnie to wszystko przerażac. Pomóżcie !!
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to celiakia?

Post autor: pleomorfa »

Kasiu to wątek Tomka, jeżeli masz swój to zadaj tam pytanie, jeżeli nie, to załóż nowy wątek.

Tomku kał na pasożyty trzeba nosić kilka razy, żeby było to wiarygodne, ponieważ jeżeli są zostaną one wykryte tylko w momencie składania jaj.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Kasia87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 26 gru, 2014 12:06

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Kasia87 »

ok. Przepraszam jakoś nie umiem sie na tym forum połapać
tomekpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru, 2014 15:07

Re: Czy to celiakia?

Post autor: tomekpolak »

Badania na pasożyty i posiew ok po raz kolejny.

Badania na Celiakie wyszło <0.15 czyli raczej nie. Jem dalej jedzenie i czuję się nie najgorzej ale biegunki bule brzucha są raczej codziennie. Za jakiś czas powtórzę bo niby nie prowadziłem diety bezglutenowej ale jednak mąki chleba nie jadłem. Pare ataków senności za dnia że musiałem się położyć na razie mgła umysłowa zmalała znacznie.

Wierze, że Bóg pomoże i następne wyniki będą rozstrzygające w tej sprawie.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to celiakia?

Post autor: pleomorfa »

Tomku, tylko ujemne wyniki przeciwciał nie wykluczają choroby. Do jej wykluczenia konieczna jest biopsja.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ