CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i FE

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
AgaD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 26 paź, 2014 18:29

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: AgaD »

Witajcie moi drodzy , wracam do Was po 2 miesięcznej przerwie naładowana energią i z fantastycznymi wiadomościami, mam nadzieję, że mogę komuś tą wiedzą pomóc.
Znalazłam fantastyczna P. dr enokrynolog ( już 4 z kolei) ale ta zdziałała cuda.
Zmieniła mi euthyrox który przyjmowałam od HASHIMOTO na Novothyral . Powiedziała, że przy tak pokreconej autoimunologicznie pacjence euthyrox jest za prostym lekiem. Po 1,5 miesiącu przyjmowania Novothyralu i żelaza Tardyferon-Fol moja hemoglobina z 8 skoczyła na 12, żelazo które było od 6 lat zawze dużo poniżej dolnej granicy ma już 49 ( norma 37-145). JESTEM SAMA W SZOKU !!!!!!!!!!!!! Badania powtarzałam 2 razy bo nie wierzyłam.
Musiałam czekać 7 lat aby trawić na odpowiedniego endokrynologa, a przy okazji nabawić sie dodatkowo innych chorób z autoagresji .
Na pewno będę WAs informować o dalszym przebiegu mojej choroby

HEPIIIIIII :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: Leeloo »

czekam na dalszą część hepi-endu :sylwester:
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: wieczorynka »

Dzisiaj założyłam nowy wontek pt endometrioza a celiakia viewtopic.php?f=8&t=7382. Może całkiem niepotrzebnie ale było tu na forum trudno znaleźć uporządkowane wiadomości na ten temat. Nie mam jeszcze diagnozy ale raczej jestem pewna z tą endometriozą, tak jak napisałam w ww wątku. Szukam konkretnych artykułów na ten temat. Zastanawiam się co z tą mąką. Chorzy na endometriozęnie tolerują mąki pszennej czy glutenu. To jest ważne bo w wielu naszych produktach jest skrobia pszenna bg . No myślałam że na celiakii się kończy a tu chyba się dopiero zaczyna. Mam guzka w zatoce douglasa i torbiel na jajniku. Czeka mnie operacja. Boję sie jak cholera zeby to nie było coś gorszego. Podejrzewam endometriozę już od wielu lat ze względu na objawy a na diecie bg jestem od czterech. Mam nadzieję, że na ginekologii wezmą to pod uwagę. Ponawiam TEMAT I CZEKAM NA INFO
Awatar użytkownika
AgaD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 26 paź, 2014 18:29

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: AgaD »

witam Cie Wieczorynko
Niestety nie posiadam artykułów na temat endometriozy - chodź powinnam sie wreszcie zainteresować tym moim kolejnym schorzeniem .
Na pewno wiem że jest to choroba z grupy chorób autoimmunologicznych , jak już wcześniej wspomniala Leeloo we wcześniejszym wątku endometrioza może miec zwiazek z długo utrzymującym sie stanem przerostu candidy w organiźmie - z czym na 100% sie zgadzam. Ja walczylam z nia dlugo - teraz kiedy jestem już wyleczona - samopoczucie moje jest o niebo lepsze no i objawy pozostałych schorzen są "lzejsze". Ja jestem na diecie od 1,5roku - czuje sie na niej fantastycznie a co do skrobi pszennej bg - unikam jej - bo przeciez jest to twór modyfikowany.
połową sukcesu jest pozytywne nastawienie - wiec trzymam kciuki Wieczorynka i opowiedz jak po wizycie u ginekologa :)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: wieczorynka »

Nie mam pojęcia co to candida zaraz poczytam. Jakie badania mogę sobie sama wykonać bo na łaskę lekarzy nie liczę. Co do endometriozy to tak jak napisałam będę wiedziała wszystko po pobycie w szpitalu ale twierdzę że ja mam. Moje samopoczucie na diecie bg jest takie sobie.Cały dzień bym przespałaa nie mam pałeru energi jestem nerwowa i ociężała. Moze ma to związek z tą nieszczęsna endo. Diety bg przestrzegam mimo to widzę że jeszcze coś tu nie gra
Awatar użytkownika
AgaD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 26 paź, 2014 18:29

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: AgaD »

Wieczorynka napisz jak po szpitalu ? I czy zrobilaś w miedzy czasie posiew kału na przerost candidy ?i ile czasu jestes na diecie bg? U mnie poprawa samopoczucia nastąpiła po okresie ok. 3 miesiecy no i oczywiscie po wyleczeniu candidy. A co do diety bg nieukrywam jest trudna i początkujący robią dużo blędów, jak zaczynałam swoją przygodę z dietą sądzilam , że herbaty, lody, wędliny, lizaki itp.... sa bg, co wiadomo nie jest do końca prawdą. Eksperymentowalam ,czytałam i dopiero po 2 latach jestem pewna ze nie robie żadnych błędów kulinarnych.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: wieczorynka »

Miałam mieśniaki nic więcej. Żadnej endometriozy nie wykryto. Brzuch boli mnie nadal, po operacji dostałam niedrożności jelit byłam znowu w szpitali ale obeszło o się na antybiotykach.Tomografia nie wykazała zmian na jelitach. pod koniec miesiąca mam wizytę u gastrologa, mam nadzieję że wpadnie na to co mi jest. Czy tomografia może zastąpić kolonoskopię? jak sądzicie.


Jutro idę zrobić badanie kału w kier candidy ale napiszcie mi co mogę zrobić z krwi jakieś przeciwciała co jeszcze??
wieczorynka.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 paź, 2015 13:30

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: wieczorynka. »

Już po wszystkim...już wiadomo. Szukałam odpowiedzi na pytania dotyczące moich dolegliwosci zupełnie niepotrzebnie. Partacze źle zrobili mi operację , miałam poważne komplikacje i to ze strony jelit, musiałam sie poddać drugiej. I wreszcie wszystko wróciło do normy - nie zapeszając.
Awatar użytkownika
AgaD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 26 paź, 2014 18:29

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: AgaD »

Wieczorynka życzę Ci zdrówka w takim razie, a że szukałaś to dobrze! Bo kto się nami najlepiej zaopiekuje - jak nie my sami - niestety taka jest prawda.
pozdrawiam cieplutko
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: CELIAKIA, HASHIMOTO, NIEDOKRWISTOŚĆ ADDISONA BIERMERA i

Post autor: Anula80 »

Również przyłączam się do życzeń - zdrówka :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ