Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gabi mama Mikołaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn 23 lip, 2007 14:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gabi mama Mikołaja »

Dołączam się do prośby :!:
graziula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lut, 2007 22:41
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: graziula »

Może ktoś polecić lekarza gastrologa z trójmiasta? Najlepiej takiego, który od razu wycinek pobierze. Chodzi o zdiagnozowanie 6. letniego chłopca. Będę wdzięczna za namiary
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja jeszcze nie znalazłam dla siebie lekarza w Gdańsku, ale polecono mi spróbować udac się do Kliniki Gastroenterologii Akademii Medycznej (dorośli - prof. Kryszewski lub dr. Janiak, dzieci - dr. Kamińska). Podobno są to gastrolodzy ktorzy znają się na celiakii, ale od razu mówię, że a) nie sprawdziłam jeszcze tych lekarzy osobiście i raczej w najbliższym czasie nie sprawdzę, b)nie posiadam żadnych innych namiarów poza tym co napisałam. Może komuś się mimo to przyda. Jeśli ktoś się do któregoś z tych lekarzy dostanie, proszę, niech da znać.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
graziula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lut, 2007 22:41
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: graziula »

Przekażę dalej namiary i w razie czego dam znać jak było. Chyba że sami znajdą lekarza. Bardzo dziękuję :)
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Witam!
Szukam lekarza ginekologa z terenu województwa łódzkiego który poprowadzi ciążę osoby z celiakią. Jesli możecie polecić mi kogoś i ewentualnie podać numer kontaktowy z góry bardzo serdzenie dziękuję.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Polecam Ci lekarzy, którzy biorą udział w projekcie PreventCD (skontaktuj się z nimi, a na pewno dostaniesz namiary)

http://www.preventceliacdisease.com/

Myślę, że warto, bo:
1. opiekują się ciężarną z celiakią we właściwy sposób (po prostu wiedzą co to jest celiakia, a to niestety nie jest częste wśród ginekologów...)
2. od razu po porodzie sprawdzą czy Twoje dziecko może być w grupie ryzyka ( wykonują wszystkie badania, także genetyczne) , a jeśli tak - jesteście pod stałą opieką i kontrolą.

Kilka osób z tego forum już korzysta z tej opieki, np. Agniesia.
Szczerze polecam!
Obrazek
Sirranka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 17 kwie, 2007 22:29
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Sirranka »

Bardzo proszę o pomoc.

Poszukuję namiarów, głownie chodzi mi o numer telefonu do Przyklinicznej Poradni Gastroenterologicznej dla Młodych Dorosłych z Celiakią w Zabrzu. Szukam w necie ale nigdzie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Znalezione w necie, więc nie gwarantuje prawdziwości danych:
http://www.sk1.zabrze.pl/informacje_dla ... tkowe.html

Poradnia Gastroenterologiczna dla Młodych Dorosłych z celiakią i mukowiscydozą tel. 370-43-22
Sirranka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 17 kwie, 2007 22:29
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Sirranka »

Dziękuję.
Przeoczyłam tę stronkę.
Gabi mama Mikołaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn 23 lip, 2007 14:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gabi mama Mikołaja »

Witam.Zapisałam dziecko do prof. Radzikowskiego,przyjmuje w poradni profem na ul.Płockiej w Warszawie.Adres z informacji telefonicznej.Czy ktoś może słyszał o tym lekarzu,może coś dobrego czy złego napisać? Czy warto jechać.U nas nie mam do kogo iść,a w Wawie żadne nazwisko nic mi nie mówi.Dziękuję z góry bardzo za odpowiedź.

[ Dodano: Czw 16 Sie, 2007 15:06 ]
Nazwa poradni to chyba PROSEN,ale nie jestem pewna,tak w necie znalazłam,a przez tel.niewyraźnie usłyszałam.
Sirranka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 17 kwie, 2007 22:29
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Sirranka »

Witam ponownie.
Jestem troszkę niepocieszona ponieważ dowiedziałam się że obecnie Poradnia dla Młodych dorosłych Celiakią w Zabrzu nie jest czynna z powodu strajku lekarzy. A była to moja ostatnia deska ratunku. Nie wiem już gdzie mam szukać naprawde dobrego lekarza.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat dobrego lekarza prywatnego w Małopolsce, który by mógł stwierdzić czy ja jako osoba dorosła mam celiakie czy nie i który mógłby to sprawdzić na podstawie konkretnych badań pobrania wycinka z dwunastnicy, a nie negować wszystkich moich podejrzeń już na samym początku tylko z powodu skąpych objawów to bardzo proszę o jakieś namiary.
U mnie gastrolog ma niestety bardzo przestarzałe podejście do tych spraw i patrzy na mnie jak na wariatkę której się nudzi. Ostatnio na moje usilne prośby zrobił mi gastroskopie ale niestety pobrał wycinki z innych narządów niż dwunastnica o czym się dowiedziałam dopiero po badaniu. Natomiast kiedy przed gastroskopią nieśmiało zapytałam o wycinek z dwunastnicy to okrzyczał mnie że zaraz wyrzuci mnie z sali.

Waga mi spada, niknę w oczach i problemy nerwicowe mam i skoliozę zaawansowaną. To musi miec jakąś przyczynę. Ja muszę wiedzieć na pewno czy mam celiakię czy nie. Bo jeśli tak to przejdę na diete a jeśli nie to będę szukać innych rozwiązań.
Gabi mama Mikołaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn 23 lip, 2007 14:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gabi mama Mikołaja »

Sirranka,niestety Ci konkretnie nie pomogę.Sama szukam lekarza dla dziecka,a jestem z zupełnie innego regionu.My mamy biopsję za dwa dni :(
Może sobie na początek (zanim znajdziesz lekarza) zrób prywatnie w laboratorium badanie tTGIgA.To jest pierwsze badanie jakie się robi przy podejrzeniu celiakii.Na wyniki trzeba zazwyczaj poczekać ok. 2 tyg.Zdrowia życzę.Pozdrawiam.
Maritka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 11:55
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: Maritka »

Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego lekarza z Wrocławia?Przeprowadzamy się do Polski i kompletnie nie wiem komu ufać?
DZiękuję bardzo!!!!!!! :)
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Sirranko - moge Ci polecić lekarza, który u mnie wykrył celiakie - ja tez nie miałam żadnych objawów żołądkowych (miałam tylko skórne - choroba Duhringa) i właściwie zrobił mi biopsje tylko dlatego ze o to poprosiłam.
Niestety jest to lekarz ze slaska - ale skoro szuakłaś w Zabrzu kontaktu, to pewnie możesz spróbować i w Katowicach.

Jest to doktor Andrzej Straszak - jest chyba ordynatorem w szpitalu w Siemianowicach Śląskich, natomiast przyjmuje także w Katowicach w przychodni "Medisana" (Markiefki 87
40-211 Katowice, tel.: 32 3576211, 3576276) - tam i ja miałam robione swoje badania.
Ostatnio zmieniony wt 21 sie, 2007 14:32 przez Ola*, łącznie zmieniany 1 raz.
Sirranka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 17 kwie, 2007 22:29
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Sirranka »

Dziękuję Ci bardzo. Rzeczywiście jestem skłonna nawet do dalszego miasta jechać. Spróbuję się skontaktować z tym lekarzem :)
ODPOWIEDZ