Zaleczona celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Nataliaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 18:52

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Nataliaa »

Leeloo też jesteś chory ? Bo nie wiedziałam, że te wszystkie produkty są bez glutenu. Nigdy nie przywiązywałam do tego żadnej wagi. Ehh, pora na najgorsze, wybrać się do lekarza..
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Leeloo »

;(
Nataliaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 18:52

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Nataliaa »

Przepraszam, (chora) :)). Dlaczego ?
Aż tak na Ciebie to wpłynęło ? na psychikę ? depresja czy coś innego ??
nie musisz odp. jeśli to narusza Twoją prywatność ponad to
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Leeloo »

nie będę marudzić ;)
Nataliaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 18:52

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Nataliaa »

o cholera... współczuję, ale poradzisz sobie :**



A czy ktoś z Was, mógłby mi przybliżyć jak to mniej więcej wygląda ?
Cały przebieg latania po lekarzach,
kiedy dowiem się w jakim stanie są moje jelita, czy wszystko w porządku itp.
bo jeśli już wiadomo, że celiakie "miałam" mam, to chyba szybciej prawda ???
Lyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Lyra »

Najpierw przeciwciała, potem gastroskopia.
Nawet jeżeli przeciwciała wyjdą negatywnie, to i tak trzeba zrobić gastroskopię.
Krok po kroku: do rodzinnego, wyduś skierowanie na badania: morfologia, żelazo, ferrytyna (bardzo ważne to ostatnie) oraz skierowanie do gastrologa. Ja miałam skierowanie na cito i bardzo zlą morfologię, dzięki temu dostałam się do specjalisty w Wawie w 3 tygodnie
Obdzwoń wszystkie podmioty, które w Twojej okolicy mają podpisany kontrakt na poradnię gastrologiczną i gastroenterologiczną i jednocześnie na przeprowadzanie gastroskopii. Proś panie rejestratorki o pilny termin, to czasem działa. Zazwyczaj największe kolejki są w przychodniach przyszpitalnych, ale w Warszawie są też niepubliczne poradnie z kontraktem na gastrologię - tam czekjasz krócej.
Na wyniki przeciwciał poczekasz 2-3 tygodnie - większość poradni wysyła je do Centrum Zdrowia Dziecka.
Jak będziesz musiała czekać długo - z powrotem do rodzinnego i proś o skierowanie do szpitala. Jak na oddział też nie będziesz mogła się dostać, to pozostaje zgłoszenie się na SOR, ale tu uwaga: w niektórych szpitalach mogą uznać, że nie potrzebujesz natychmiastowej hospitalizacji i odeślą Cię to opieki ambulatoryjnej.
Ja tak miałam 3 tygodnie temu, zgłosiłam się ze skierowanie na natychmiastowe podanie żelaza dożylnie, lekarz uznał, że jak mam hemoglobinę 10, to nie trzeba mnie hospitalizować (żelazo 10 a ferrytyna poniżej 1, a norma od 4 do 250..) i odesłał mnie do poradni hematologicznej. Na szczęście hematolog z tego samego szpitala następnego dnia wpadł w szał, że mój problem nie jest hematologiczny, co napisał na odwrocie skierowania, odesłał mnie na SOR i zostałam przyjęta...
Nataliaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 18:52

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Nataliaa »

o Jezu, ale zakręcone to wszystko.
I co w końcu stwierdzono ??
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Leeloo »

Lyra, jesteś na diecie bezglutenowej, masz celiakię oproną czy jak? co się dzieje, że masz takie jazdy z tym żelazem?
Lyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Lyra »

No nic nie zdiagnozowano. Podczas pobytu w szpitalu nie widziałam gastrologa. Generalnie mam ochotę szukać dr Housa, bo jestem przerzucana pomiędzy hematologami, hepatologami i gastrologami. Za 2 tygodnie mam planowe przyjęcia na gastrologii, ale tylko na kolejne podanie żelaza. Wtedy będę próbowała wprosić się na diagnostykę, bo jakoś nie chcę zostawiać tematu bez ustalenia przyczyny. Diety przestrzegam bardzo rygorystycznie i ona działa. Nie mam okropnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, przytyłam kilka kg, wszystkie wskaźniki oprócz żelaza idą powoli do góry.
Nataliaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 18:52

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Nataliaa »

O kurcze, fajnie, że przytyłaś. A też byłaś taką chudziną ?, bo mnie to aż czasami wstyd..
Lyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaleczona celiakia

Post autor: Lyra »

Czerwiec 2013 - 46 kg, zaburzenia cyklu (krwawienie w połowie cyklu), duża anemia
Dieta od połowy lipca, potwierdzenie choroby na początku września, przytyłam 5 kg :)
Większość dolegliwości minęła, tylko to żelazo....
ODPOWIEDZ