Szukam polecanego lekarza w celu zdiagnozowania celiaki - dolnyśląsk

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lleeoonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 30 cze, 2021 19:47

Szukam polecanego lekarza w celu zdiagnozowania celiaki - dolnyśląsk

Post autor: lleeoonn »

Dzień dobry.
Szukam polecanego lekarza, który pomoże mi wyjść z diety bezglutenowej, zrobić badania i zdiagnozować chorobę.
Kiedyś popełniłem błąd i za namową lekarza przeszedłem na dietę bezglutenową (bez badań) i od tamtej pory na niej jestem. Od tamtego momentu spotykam się z podejściami albo "skoro jestem na tej diecie to już niech będę" albo " to nie jest celiaka, bo kosmki są prawidłowe (a jakie mają być skoro jestem na diecie) " albo "mniej się stresować" . Mimo, że jest lepiej (tak mi się wydaje) to nadal mam problemy żołądkowo-jelitowe. Raz mocniejsze, raz słabsze, a innym razem bardzo silne. 2019 roku zrobiłem sobie badania genetyczne na cieliake ( jedynie, które chyba można zrobić będą na diecie) i wykazały brak celiaki. W tym roku wykonałem Gastroskopie z powodów bardzo silnych bóli, biegunki, nudności i zawrotów głowy wyniki żołądka są prawidłowe, natomiast badanie wycinków z dwunastnicy wykazały niewielki , przewlekły proces zapalny. Kosmki prawidłowe.

Wydaje mi się, że najpewniejszy wybór to lekarz z Wrocławia. Wrocław i okolice Lubin,Legnica,Głogów mnie interesują, ale rozważę każdą propozycję. Kiedyś słyszałem, że jakiś gastrolog przejeźdzał do Lubina raz w miesiącu, ale nazwiska nie znam.

Mam skierowanie do gastrologia ( nie wiem w jakim czasie muszę je wykorzystać) , ale rozważam też prywatnie.
ODPOWIEDZ