Celiakia? Trzustka? IBS?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przemko96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 sty, 2023 11:12

Celiakia? Trzustka? IBS?

Post autor: Przemko96 »

Witajcie :)

Ponad 2 lata temu zacząłem mieć dziedziczne problemy z glutenem.
Wiecie jak to się zaczyna bóle podbrzusza, zaparcia, biegunki tłuszczowe, bóle głowy, afty... wszystko książkowe.
Moja mama ma niedokrwistość - przyjmuje żelazo w ampułkach i lekarz zaleca przetaczanie krwi...

Kiedy zacząłem stosować dietę moje objawy ustały to było też jakieś 2 lata temu, 2 lub 3 miesiące po wystąpieniu objawów zacząłem przestrzegać diety.
Od 3 miesięcy natomiast zmagam się z lekkim kłuciem pod lewym żebrem, czasem biegunki tłuszczowe, bóle i zawroty głowy, kłucie nie jest silne raczej delikatny dyskomfort i nie trwa cały czas tylko czasami zakłuje, robiłem USG brzucha, wszystkie badania kału i krwi na trzustkę i wszystko w normie, nie robiłem tylko TK.
Moje pytanie do Was jest takie czy pomimo przestrzegania diety te objawy mogą być od glutenu? Nie mamy z żoną osobnych talerzy ani łyżek (ona je glutenowo - ta sama stolnica itd.) Czy od glutenu może boleć brzuch na górze po lewej?
Jestem pod stałą opieką gastroenterologa i on twierdzi, że to IBS bo mam też zaawansowaną nerwicę i hipochondrie.
Czy gluten daje takie objawy pomimo przestrzegania diety? Zdarzały mi się jednorazowe wpadki typu tajskie jedzenie lub kebab na talerzu...
Prośba o pomoc :(
ODPOWIEDZ