Inne objawy Celiaki - Bóle stawów, mięśni, brzucha, etc

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Estabiene
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 06 wrz, 2020 19:13

Inne objawy Celiaki - Bóle stawów, mięśni, brzucha, etc

Post autor: Estabiene »

Witam,

Jestem osobą ze zdiagnozowaną celiakią. Od 7 lat na diecie bezglutenowej. Generalnie objawy pod kontrolą, poza praktycznie stałym bólem brzucha w nadbrzuszu głównie po prawej stronie. Natomiast od roku objawy się wzmogły, bóle brzucha występują cześciej i mocniej również w nocy (głównie nadbrzusze), plus do tego dochodzą regularnie (praktycznie co 4 tygodnie) napady bólów mięśni i stawów, trwające 1-2 tygodnie, praktycznie ciągłe. Plus właściwie chyba ból całego ciała, potworne zmęczenie, problemy z koncentracją. Chciałem zapytać czy ktoś się spotkał z podobnymi dolegliwościami? Albo ma jakiś pomysł jak sobie z tym radzić lub diagnozować? Wszelkiego rodzaju badania typu morfologie, USG, rezonanse, gastro i kolonoskopie niczego nie wykazują (co by odstawało on normy). Przeciwciała ostatnio badane rok temu, pokazały tylko przeciwciała p/c gliadynie w klasie iGG z wynikiem wysoko dodatnim (co gastrolog skwitował, że w sumie na p/c już nie zwraca się uwagi (sic!) - tutaj nie jestem już pewien). Badania kału stwierdziły występowanie Candida. I właściwie to są jedyne znaleziska. Mam pytanie czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami, szukam trochę po omacku odpowiedzi, czy to mogą być celiakalne objawy (bardzo regularne i dziwne, że dopiero od roku), lub ewentualnie szukać gdzie indziej (grzyby, borelioza, post covidowe objawy, cokolwiek).

Z góry dziękuję za uwagę
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Inne objawy Celiaki - Bóle stawów, mięśni, brzucha, etc

Post autor: Leeloo »

Jeśli przeciwciała typowe dla celiakii są nadal wysokie, to w pierwszej kolejności wygląda na źle leczoną celiakię - nieprawidłowo prowadzoną dietę bezglutenową. I temu należy się mocno przyjrzeć - produkty, kuchnia, jedzenie poza domem
Tu są objawy/skutki nieleczonej celiakii:
https://celiakia.pl/celiakia/nieleczona-celiakia/
Fioletka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 14 sty, 2023 17:32

Re: Inne objawy Celiaki - Bóle stawów, mięśni, brzucha, etc

Post autor: Fioletka »

Witaj Estabiene, pomyśl o depresji. Bol wszystkiego+ zmęczenie i brak koncentracji to czasem maski depresjii. Często współistnieje ona z celiakią.
ida23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 08 kwie, 2023 15:13

Re: Inne objawy Celiaki - Bóle stawów, mięśni, brzucha, etc

Post autor: ida23 »

Może pasożyty? Strasznie ciężko je wykryć. Mam podobne obajwy. Strasznie bola mnie mięśnie, tez cyklicznie, sporadycznenklocie w stawach, mrowienia i drętwienia. Dodatkowo akurat u mnie leukopenia. Może wskazywać to na chorobę z Autoagresji bądź przewlekłe zakażenie. Może sprawdź także dokładnie borelioze - Western blot z wybarwionymi paskami bądź badanie płynu mózgowo rdzeniowego, zbadaj ebv. Jest twkze coś takiego ja tezyczka bądź finromialgia. W kwestii celiakii fajnie opisał
To Michał kot w jelitowym wyzwaniu (płatne maile).
ODPOWIEDZ