Ból brzucha na diecie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Ból brzucha na diecie

Post autor: little-angel »

dlaczego boli mnie brzuch na diecie?
od wtorku stosuje ścisłą dietę a przez ostatnie 2 dni zdycham z bólu... :/
moze wiecie dlaczego? albo moze ktoś miał podobnie na samym początku...
Ostatnio zmieniony ndz 02 kwie, 2006 11:23 przez little-angel, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Po pierwsze w pierwszych tygodniach diety Twoje kosmki są jeszcze słabe i chore. Cokolwiek może ci szkodzić. Mnie szkodziły np. warzywa.
Po drugie mogłaś się czymkolwiek zatruć (jak glutenowiec)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

=/ kiepsko... moze przejdzie... :)
ale dziekuje za odpowiedz :)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

ja jestem na diecie od grudnia 2005 mniej więcej, czyli będą cztery miesiące.
koszmarne bóle brzucha ustąpiły u mnie od razu po przejściu na dietę, ale takie bóle nieco mniejsze, "przypominające", zdarzają się co jakiś czas. Teraz znacznie rzadziej niż np miesiąc temu. Ale musiałam odstawić surowe warzywa i owoce, jeść wszystko gotowane (mięsko tyż).
Niestety, trzeba odczekać trochę :(
Ale głowa do góry, będzie coraz lepiej! :)
Ostatnio zmieniony sob 01 kwie, 2006 23:48 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Najlepiej przejsc dodatkowo na diete lekkostrawna, bezmleczna i warzywa, owoce w formie przetworzonej termicznie, a do tego malo cukru; powinno sie poprawiac(chyba, ze os innego Ci jest...)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

co do głowy czy macie sline bóle glowy od tzw "żołądka" ja od kilku miesięcy cierpię niemiłosiernie i często jedynie "oprożnienie żołądka" daje mi ulgę .... :frown:
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

zanim przeszłam na dietę, i na niej na początku też, głowa trochę bolała, ale chyba nie aż tak jak Ciebie. Były za to inne wesołe objawy: ciągłe zmęczenie, płakanie i w ogóle permanentna depresja, połączona z wyczerpaniem biegunkowym.
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

u mnie z tym bólem to przeszło... prawie. zobaczymy jak będzie dalej... :) ale dziekuje za pomoc :)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
Ela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 19:45
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Ela »

Mi dalej nie przeszły bóle. Od 6 miesięcy jestem na diecie i co z tego jak bóle coraz silniejsze i skóra czerwona Dzięki moderatorom że wskazali mi ten temat bo niepotrzebnie tamten zakładałam. g:( chyba nigdy mi nie przejdzie
Ostatnio zmieniony pt 30 cze, 2006 20:43 przez Ela, łącznie zmieniany 2 razy.
"Miłość: rzeczywistość w krainie fantazji"
Charles Maurice
Awatar użytkownika
gundi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 09:28
Lokalizacja: nidom

Post autor: gundi »

mnie nadal strasznie boli okropność
liwia to ja
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

A może są to jakieś problemy na tle nerwowym?
Nie pisałabym w tym temacie gdyby nie to, że jakiś miesąc temu przechodziłam bardzo stersującą sytuację w swoim życiu.
W tym czasie przez dwa tygodnie wieczór w wieczór zwijałam się z bólu. Nie wiedziałam co się dzieje. Dopiero jakiś czas później, zresztą po sugestii lekarza, powiązałam bóle żołądka ze stresem.
Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiło, nie miałam w ogóle pojęcia, że mój organizm w taki sposób może w ogóle reagować na stres, nigdy aż tak "fizycznie" na nic nie reagowałam.
Po jakimś czasie - bez wyraźnej przyczyny, zmiany w diecie - bóle przeszły.
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Olu, ja bóle na tle nerwowym mam od kilku lat - potworne uczucie skęcenia i ściśnięcia wnętrzności...a do tego tzw nerwobóle - czyli promieniujący od serca do ramienia ból (czasami aż drętwieje mi ręka i sinieją palce)...

Lekarze mówią...nie denerwuj się dziewczyno...ale łatwo tak mówić

Na razie biorę na noc łagodne tabletki uspokajające (Kalms lub Dormiplant), a w dzień ratuję się Validolem...

[ Dodano: Wto 04 Lip, 2006 07:45 ]
PS. Te tabletki (Kalms i Validol) dodatkowo działają uspokajająco na jelita i żołądek (eliminują skurcze) -
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

ja na diecie od 4 miesiecy. Od poczatku czulam sie swietnie a ostatnio boli mnie brzuch tak jakbym cos zjadla. Ale nic nie jem pilnuje sie bardzo. A dzis jeszcze biegunka nie wiem od czego. Moze od czeresni???
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

czy to ból brzucha czy żołądek - bo może jakiś helicobacter pylori się wkradł - to dosyć częste i boli i biegunki więc objawy podobne...wiem bo jestem nieszczęśliwą dwukrotną posiadaczką...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

ciezko mi rozdzielic co to jest. Wiem ze mam wzdecia i takie objawy jak po czyms glutenowym. Ale na szczescie przeszlo mama nadzieje ze juz sie nie przyplacze. Bo naprawde pilnuje diety.
ODPOWIEDZ