Suplementacja w diecie bezmlecznej

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Chyba tu się wpiszę, najwyżej moderator wydzieli do osobnego wątku

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 17:49 ]
cd. posta....
odnośnie ostatniej wypowiedzi kabran
kabran pisze:Najlepiej to widać po naszych bezmlecznych Forumowiczach, którzy sobie świetnie i bezniedoborowo radzą.
Ponieważ ostatnio mam problemy z żołądkiem, pomimo przestrzegania diety, myślę o wyeliminowaniu (przynajmniej czasowo) mleka krowiego i jego przetworów. Obawiam się jednak niedoborów wapnia. Nie bardzo wiem, czym zastąpić jogurty, serki, sery żołte. Nabiału jem baaardzo dużo. Może poradzidzicie, co jeść (zwłaszcza Ci bezmleczni :D ), żeby się zdrowo odżywiac bez mleka. Z góry dziękuję :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

koteczek pisze:Chyba tu się wpiszę, najwyżej moderator wydzieli do osobnego wątku
Czyli mówisz, że z pełną świadomością zaśmiecasz wątek, bo najwyżej moderator przyjdzie i posprząta po tobie? :evil:
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Szanowny Moderatorze! Nie było moim celem zaśmiecanie wątku. Mój post wziął się z nawiązania do wypowiedzi kabran. A kwestia ewentualnego wydzielenia - jest moim zdaniem ocenna. Znając swoje miejsce w szeregu - ja skromny forumowicz (aczkolwiek aktywny :P ) - pozostawiłam ją do decyzji Władzy Wyższej :D (z całym szacunkiem i sympatią :D )
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

koteczek pisze:pozostawiłam ją do decyzji Władzy Wyższej
Władza Wyższa zadecydowała po głębokim namyśle wydzielić wątek, bo uznała go za rozwojowy. :D
koteczek pisze:Może poradzidzicie, co jeść (zwłaszcza Ci bezmleczni ), żeby się zdrowo odżywiac bez mleka. Z góry dziękuję
No? Kto pierwszy z radami? Ja jestem serowo-jogurtowa, to się nie znam... 8-[
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

U mnie córka na mleku jest sztucznym, ale jogurcik i serek jadamy. Faktem jest, że przez pewien czas była też na diecie bezmlecznej i bezjajecznej i podłamana byłam wtedy kompletnie, bo nie wiedziałam co mam dawać córce do jedzenia. Z tego co pamiętam to piła wtedy wapno, nazwy tego konkretnego wapna nie pamiętam (mogę spróbować gdzieś w papierach poszukać). Takie samo wapno piła moja mama przy początkach osteoporozy- Asia oczywiście w mniejszej dawce. Wapno to jest ponoć bardzo dobrze przyswajane przez organizm.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

mój mąż mleko sojowe pasztety sojowe wapno musujące duzo warzyw strączkowych tez czasem sie zastanawiam vco jeszcze mu podawać też chętnie od starych "niejadaczy" sie dowiem ... :D
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Bez mleka krowiego jest suuuper, w końcu mi się nie odbija przez pół dnia. Piję natomiast mleko sojowe, również to z wapniem, ryżowe. Widziałam ostatnio mleko kokosowe. Oprócz tego dużo serów...tofu w różnych niesamowitych smakach. Dużo warzyw, chude mięsko, ryby, słonecznik, pestki dyni... To chyba załatwia problem:"a co zrobisz bez mleka"?
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

ania pisze:Oprócz tego dużo serów...
tzn. jesz tylko tofu, czu zwykłe żółte też? a biaŁe?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Z serów jem tylko tofu, inne są mlekopochodne i nie służą mi. Jest tyle rodzajów sera tofu, że jest w czym wybierać :D
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

ania pisze:Jest tyle rodzajów sera tofu, że jest w czym wybierać
sprawdzę dziś jak to jest z dostępnością tofu u mnie na wsi :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

u mnie większe miasto a tofu jest obleśne ...
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Ja przez 20kilka lat zastepowalam mleko i jego przetwory preparatem sojowym mlekozastepczym prosobee i ...o dziwo zyje(o ile mi wiadomo osteoporozy nie mam) Nic wiecej nie czynilam w tym kierunku
neoaferatu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 31 paź, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: neoaferatu »

Ja razem z czwórką dzieci nie jemy mleka zwierzęcego ani zadnych jego pochodnych od 6 lat. Mleka nie trzeba niczym zastępować, z reguły inne rzeczy jedzone w miejsce zwierzęcego mleka są o wiele bardziej wartościowe. Sezam ma 10krotnie wiecej wapnia niż mleko i na dodatek łatwoprzyswajalnego, osoby które jedzą mleko zwierząt mają często osteoporozę, bo mleko zwierząt zaburza przyswajanie wapnia. Zwróćcie uwagę na ostatnią reklamę Danonek!!!
Mój lekarz zaleca częstsze jedzenie strączkowych, warzyw, kasz, mąk razowych, owoców, zalecił odstawienie cukru, który zaburza wchłanianie minerałów i witamin i powoduje grzybicę jelit. Na diecie bez mleka zwierzęcego, cukru, białej mąki i konserwantów nasze zdrowie bardzo się poprawiło. Szkoda że nie wiedziałam wcześniej.
Neo
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

neoaferatu pisze:Zwróćcie uwagę na ostatnią reklamę Danonek!!!
w szczególności na co mianowicie ?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
akpn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 01 sty, 2005 01:23
Lokalizacja: Poznań

Suplementacja w diecie bezmlecznej

Post autor: akpn »

Możesz spróbować Nutridrink. Nie ma tam laktozy, za to jest mnóstwo tego wszystkiego co człowiek ma w pożywieniu (m.in wapń). Nutridrink jest w kilku smakach, do kupienia w aptece, niestety ma swoją cenę.
ODPOWIEDZ