mutli witaminy ?natuaralne?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xliiv

mutli witaminy ?natuaralne?

Post autor: xliiv »

Czy znaczie jakis preparat uzupelnieniowy diety? Cos jak vigory, centra i inne badziewie. :)
Na diecie jestem od niedawna i borykam sie niedoborami witamin|mineralow... .
W necie znalazlem jakies vita complete, ale nie moge znalezc do tego skladu... . Staram sie walczyc tez z kandydoza wiec chcialbym preparat mozliwie wolny od cukru, oczywiscie glutenu... slowem najblizszy naturalnie.
pomozcie :)
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Są takie witaminy:Multi Tabs i Multi Tabs Active żeń szeń. Na ulotce podany jest dokładny skład Pisze, że jest bezpieczny dla osób z cukrzycą i alergią na gluten. Mojemu synowi na wiosnę serwuję taką kurację witaminową.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
xliiv

Post autor: xliiv »

dzieki, obczaje je jutro...
mam nadzieje ze nie podtucze grzyba tymi proszkami za bardzo :)
ide w ogole zrobic jutro badania, ciekawe co z nich wyjdzie...
swoja droga to skandal zebym na USG czekal 14dni :(
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Ja z naturalnych serwuję sobie Świeży sok z buraków jednodniowy Marwitu, z jakim skutkiem zobaczymy :)
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

Ja polecam duże dawki świeżo wyciśniętych soczków-np. z pomarańczy, grejpfrutów czy jabłek. Zajadam się też kiwi.Polecam ci naturalne jogurty z jagodami (przygotowuję takie w malakserze-przepyszne- i mnóstwo wit. C). Warto czasem pokusić się o uzupełnienie wit. B-tu chyba jakiś preparat będzie najlepszy (ostatnio dostałam taki na receptę).Jeśli nie chcesz zbyt dużo gotowych preparatów uzupełniających niedobory witamin (choć czasem to nieuniknione-szczególnie często po wyczerpującym bieganiu od lekarza do lekarza przed postawieniem diagnozy) to musisz po prostu starać się jeść jak najbardziej urozmaicone w różne składniki posiłki, aby dostarczyć jak najwięcej składników mineralnych.
hm..co jeszcze...mój gastrolog zalecił przyjmowanie preparatów podreperowujących jelitowa florę bakteryjną.Osobiście stosuję Lactoseven. To, co prawda żaden suplement ( a raczej osłonowy preparat przy antybiotyku). Polecam go także-oczywiście nie zawiera glutenu(informacja na opakowaniu, kosztuje około 1ozł).
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
ODPOWIEDZ