Skrobia pszenna bezglutenowa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Re: Skrobia pszenna bezglutenowa

Post autor: Karolcia6 »

EdytkaW pisze:Byłam ostatnio u P. gastroenterolog w Gdańsku, z problemem utrzymujących się przeciwciał, pomimo stosowania diety od 11 m-cy. W tym roku maja dieta jest ( tak mi się wydaje) bardzo restrykcyjna i nie pozwalam sobie świadomie na żadne śladowe ilości glutenu i staram się bardzo uważać, a mimo to TGA 117.

Mam podobny problem, tyle, że ja jestem już półtora roku na diecie i przeciwciała są nadal. (Szkoda, że przed wprowadzeniem diety nie miałam badane przeciwciał, tylko Pani doktor od razu zleciła gastroskopię z biopsją i jak otrzymałam wyniki kazała wprowadzić dietę i dopiero po chyba 4 miesiącach diety miałam badane przeciwciała).
Diety przestrzegam i nie wiem co się dzieje. Dostałam koleje skierowanie na badanie przeciwciał, które mam zrobić w lipcu i jak te też będą złe to mam mieć kolejną biopsję.

Może również powinnam odstawić skrobię pszenną bezglutenową?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Spróbować można tak eksperymentalnie odstawić tą skrobię pszenną bg.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

titrant pisze: Jeśli zażera się kurczakiem panierowanym, dlaczego nie?
Jak pisałam przestrzegam diety i mam nadzieję, że każdy kto jest na diecie też jej przestrzega, a kruczki je w panierkach bezglutenowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Istotnie wiele polskich produktów BG zawiera skrobię pszenną. Jestem uczulona na pszenicę i żyto i nawet w sklepach z "kłoskiem" studiuję etykietki. Śmiało i w ciemno kupuję Schara i 3Pauly ale to rarytas ze względu na cenę. Ostatnio jem chlebek wiejski Smak Życia biały i ciemny, jest bez pszenicy i nawet smaczny. Choć i tak drogi..
Podobnie jest z ciasteczkami.. muszę szukać te ze znaczkiem ziarenka, kłosek może zawierać skrobię pszenną. Tarta bułka polska odpada, a niemiecka jest zbyt miałka, trzeba zbierać i suszyć kromeczki które potem mielę. Jak kupię niesmaczny chleb to będzie wykorzystany na panierkę.
Na makarony też trzeba uważać... i nawet na proszek do pieczenia...
W sumie nie jest źle, można sobie jakoś radzić a przecież nie samym chlebem człowiek żyje.
ODPOWIEDZ