Zaczerwienienie koło odbytu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czarnula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 24 maja, 2008 11:56
Lokalizacja: Śląsk

Zaczerwienienie koło odbytu

Post autor: czarnula »

U 15 mies. córki ciągle nawraca zaczerwienienie koło odbytu. Kiedyś myslałam, że to grzybica, lecz jednak nie. Dermatolog twierdzi, ze to z powodu spozywania uczulajacego pokarmu. Ostatnio niepokoi mnie tendencja córki do luźniejszych, śmierdzących stolców ze sluzem. Miewa okresowe wysypki. Pije Nutramigen, poniważ po nabiale i mleku stolce tez były ze sluzem. Mała od jakiegoś czasu je więcej pieczywa, biszkoptów, więc zaczęłam sie zastanawiać czy to może być spowodowane nietolerancją na gluten.
Czy ktoś spotkał sie z takimi nawracającymi zaczerwienieniami wokół odbytu przy nietolerancji glutenu?
beataOlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz 08 lip, 2007 20:30
Lokalizacja: zubrzyca

Post autor: beataOlek »

dzien dobry u mojego syna bylo to samo zanim jeszcze nie wiedzielismy ze ma celiakie a ,zaczerwienienie tez mial dlatego ze robil kupki czesto i duzo.Od czasu jak stwierdzono ze ma celiakie (czyli nietolerancje glutenu) kupki sa normalne i zaczerwienienia zniknely.Powodzenia i pozdrawiam.
czarnula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 24 maja, 2008 11:56
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: czarnula »

Hm, od przedwczoraj mała nie dostaje glutenu zaczerwienienie znika, stolce się poprawiły. Będę to obserwowała. Nie bardzo jestem zadowolona.
beataOlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz 08 lip, 2007 20:30
Lokalizacja: zubrzyca

Post autor: beataOlek »

witam ,najlepiej to skonsultowac sie z lekarzem,i porobic badania.pozdrawiam.
czarnula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 24 maja, 2008 11:56
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: czarnula »

Na to wygląda. W przyszłym tygodniu mamy wizytę u alergologa.
ODPOWIEDZ