4-latek - uczulenie na pszenicę, a może na gluten?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tuwenda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008 00:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

4-latek - uczulenie na pszenicę, a może na gluten?

Post autor: tuwenda »

Synek w grudniu skończy 4 lata, od ponad roku nie przybiera na wadze i słabo rośnie. Wypadł z siatek centylowych, wygląda jak 2-2,5 roczne dziecko. Z testów z krwi wyszło uczulenie na pszenicę, wyprosiłam lekarza i zrobił też testy na celiakię. Na szczęście wyszły ujemne. jednak synek wogóle nie przybiera na wadze. Alergolog powiedział, że skoro to nie celiakia, to można mu podawać produkty zawierające pszenicę, bo ona wpłynie tylko na problemy skórne, ale nie ma to nic wspólnego ze wzrostem i wagą. trzeba czekać, taka jego uroda,my też nie jesteśmy wysocy - czyli standard.
Na grudzień jesteśmy umówieni do gastroenterologa, do Krakowa (prywatna wizyta, ale niestety taki długi termin). Jednak tojeszcze ponad 2 miesiące. Czy jest coś co mogę zrobić przed tą wizytą. Np.test na nietolerancję glutenu.
Myslałam nawet, żeby już teraz wprowadzic mu dietę bezglutenową i przez te 2 miesiące być może coś by się wyjaśniło, ale z drugiej strony jeśli gastroenterolog skieruje na jakies badania, to mogą nie wyjść miarodajne.
A może polecicie jakiegoś specjalistę z południowej Polski?
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

tuwenda pisze:Z testów z krwi wyszło uczulenie na pszenicę, wyprosiłam lekarza i zrobił też testy na celiakię. Na szczęście wyszły ujemne
Co znaczy testy na celiakię - czy chodzi o biopsję jelita? Napisz jakie badania miał robione?
Jakie wyniki krwi?

Diety nie powinnaś wprowadzać bez konsultacji z lekarzem, choć to łatwiej powiedzieć, niż wykonać.
Ostatnio zmieniony czw 11 gru, 2008 01:14 przez TataOli, łącznie zmieniany 1 raz.
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

Diety b/glutenowej przed wizyta u gastrologa nie wprowadzaj. A oprócz małej wagi i wzrostu ma synek inne objawy? Chociaż ja bym sie przejmowała już tym. Ja też nie jestem za wysoka ale moje dzieci rosły w normie tzn zdrowy syn bo córka to nie za bardzo. Był mały ale miescił sie na 10 centylu, Może masz beznadziejnych lekarzy?
Ja taka mam pediatre wszystko lekceważy i niczym sie nie przejmuje, ale jak pojechałam do gastroenterologa z córeczka najmłodszą 14 mies to ta mi powuiedziała,że powinnam byc juz przy pierwszych niepokojących objawach tj zatrzymaniu wagi ( kilka miesięcy temu). Może zadzwoń do lekarza ( tego gastro) i ubłagaj wcześniejszą wizytę( Ja tak zrobiłam bo zapisy były na luty ale ja zadzwoniełma na oddział itak marudziłam lekarce ,ze kazała mi przyjechac jeszcze w listopadzie)

POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ