Ile kosztują przeciwciała bez skierowania

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Ile kosztują przeciwciała bez skierowania

Post autor: Karolina »

Mam problem. Mój chłopak choruje na cukrzycę i teraz zdiagnozowano mu dodatkowo RZS. Obie te choroby występują też ponoć jako powikłania celiakii. Miał też w dzieciństwie skazę białkową. Ponieważ sama choruję na celiakię, zaczęłam podejrzewać, że może on również na to cierpi, tylko, ze u niego choroba ma postać utajoną. Błagam, powiedzcie, czy na przeciwciała skierowanie musi wypisać gastrolog, czy moze też lekarz rodzinny, ile to kosztuje, jeśli chce się robić takie badania bez skierowań?
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Skierowanie moze dac jedynie specjalista. Wlasciwie trudno polapac sie w przeciwcialach ktore moga byc badane, bo kazdy lekarz ma chyba swoje ulubione. Mi w szpitalu badali przeciwciala przeciw endomysium a mojej mamie i siostrze przeciw transglutaminazie. Bada sie tez przeciwciala przeciwgliadynowe i przeciwretikulinowe ktore dodatkowo wystepuja w dwoch klasach IgA i IgG. Lepiej iść do lekarza bo trudno podjac samemu decyzje co badac. Badania wykonuje sie tylko w wiekszych miastach (mozna tez wysylac surowice nawet poczta - takie rozwiazanie zaproponowano mi w Krakowie).
mama Paulinki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 20:46

Post autor: mama Paulinki »

Myślę, że Twój chłopak powinien porozmawiać, ze swoim diabetologiem.U nas w Olsztynie wszystkim dzieciom zlecono takie badania.U mojej córki nie było żadnych objawów, a wynik miała igA 370.
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

wielkie dzięki

Post autor: Karolina »

...dziękuję za szybkie odpowiedzi :) Pozdrawiam :)
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
ODPOWIEDZ