Brak siły...Co jeść? || Dieta o niskim Indeksie Glikemicznym

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Kruczata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 23 kwie, 2009 21:54
Lokalizacja: Lubartów

Brak siły...Co jeść? || Dieta o niskim Indeksie Glikemicznym

Post autor: Kruczata »

Pomogliście mi bardzo ostatnim razem..teraz borykam sie z innym problemem..moja praca wymaga ode mnie bycia bardzo aktywną fizycznie..co mogę zjeść aby "choć troszkę poczuć więcej siły?"[/b]
Ostatnio zmieniony ndz 28 lut, 2010 12:45 przez Kruczata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Może powinnaś jeść częściej i postawić na więcej węglowodanów?
Niech się jakiś dietetyk wypowie.
Obrazek
Kruczata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 23 kwie, 2009 21:54
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Kruczata »

zależy mi na Wszych wypowiedziach.. nie wiem czy jest tu dietetyk chory na celiakię :)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Jeśli schodzisz z zatrucia i masz upośledzone wchłanianie, to możliwe, że jakiś czas będziesz słaba i bez entuzjazmu (hehe, chciałbym poczuć entuzjazm i żywość choć raz znowu: cały czas pozoruję tylko obudzenie: duchem śpię).

Wiele lat temu budziły mnie duże dawki ssanej witaminy C (pewnie mi jej brakowało, bo paliłem jednego od drugiego, dużo piłem alkoholu i kawy i co tam jeszcze). Potem przestały, pojawiły się pewnie inne braki.
Ostatnio zmieniony sob 09 maja, 2009 18:07 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
ola_wet
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 19:13
Lokalizacja: Zabrze/Wrocław

Post autor: ola_wet »

Może jakieś preparaty zawierające aminokwasy...
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

A próbowałaś Nutridrinki? Bardzo energetyczne, tylko trzeba powolutku sączyć, nie pić od razu całego. Są mleczne i bezmleczne, popytaj w aptekach.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

U mnie energia pojawia się po czymś słodkim, ale może chodzi o dobry humor wynikający z sytości ?
Ale generalnie - ja bym się na razie spokojnie poleczyła, bez dodatkowych suplementów i poczekała aż energia się pojawi.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Kruczata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 23 kwie, 2009 21:54
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Kruczata »

słuchajcie a dłu7go taka "bieda" będe?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

To zależy od danej osoby, stopnia wycieńczenia organizmu. Pierwsze oznaki poprawy powinny pojawić się po kilku tygodniach (przewód pokarmowy) , większość po paru miesiącach, ale rekonwalescencja może trwać nawet parę lat.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
talam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 maja, 2008 13:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: talam »

Sama się zastanawiam nad tym:) Ja jestem na diecie juz rok, pierwsze efekty zobaczyłam po kilku tygodniach-głównie ze strony układu nerwowego: lepiej spałam, minęły wieczne bóle głowy, byłam w stanie wrócic na studia, po kilku miesiącach byłam nawet w stanie iść na imprezkę i potańczyć. Ale do dzis bywa różnie: czasem mam super fajne dni, czasem czuję się tak, że mi sie chce płakać-staruszka osiemdziesięcioletnia pewnie ma więcej energii. No ale ja sie nabawiłam bardzo dużych niedoborów witamin i minerałów i wyrównywanie tego zajmie mi kilka lat, więc...
Ze swojego doświadczenia polecam lecytynę, witaminę C, magnez, ewentualnie chrom i wapno jesłi masz niedobory tychże:)A i pomogła mi jeszcze dieta o niskim indeksie glikemicznym-nie ma sie po niej nagłych skoków cukru, więc nie ma tez takich powalających ataków zmęczenia, które pojawiają się przy spadku cukru:)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Bardzo chętnie sam zastosowałbym jakąś niskowęglowodanową dietę, ale po większości miąs dostaje objawów histaminowych albo podobnych (zasypiam, pogarsza mi się oddech, wzrok mi się rozjeżdża i mętnieje tak jakby). Dodatkowo, nawet jeśli kucharz zarzeka się w restauracji, że w potrawie nie ma mąki, to i tak boję się innych rzeczy (oleju sojowego, masła itd.). Od dwóch tygodni jem tylko kaszę gryczaną (i trochę jaglanej). Co prawda jej indeks glikemiczny nie jest b. wysoki, ale to nadal jednak w większości skrobia. I już po zjedzeniu jej skręca mi kiszki (czego nie zaobserwowałem kiedy zaryzykowałem wątrobę drobiową w restauracji).

Sam sobie nie będę póki co smażył mięsa, bo to za dużo czasu zajmuje; po własnoręcznie zrobionym też mam objawy, dodatkowo kaca moralnego związanego ze stratą czasu i, <i>last but not least</i>, nie smakuje tak jak restauracyjne.
Ostatnio zmieniony ndz 10 maja, 2009 19:58 przez titrant, łącznie zmieniany 3 razy.
ola_wet
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 19:13
Lokalizacja: Zabrze/Wrocław

Post autor: ola_wet »

titrant pisze:po większości miąs dostaje objawów histaminowych
Dlaczego histaminowych? uwalnianie histaminy związane jest raczej z alergią niż z celiakią
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

ola_wet pisze:
titrant pisze:po większości miąs dostaje objawów histaminowych
Dlaczego histaminowych? uwalnianie histaminy związane jest raczej z alergią niż z celiakią
Jestem celiakiem alergikiem. Jedno drugiemu nie przeszkadza, a nawet podobno może ułatwiać.
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

talam pisze:pomogła mi jeszcze dieta o niskim indeksie glikemicznym-nie ma sie po niej nagłych skoków cukru, więc nie ma tez takich powalających ataków zmęczenia, które pojawiają się przy spadku cukru:)
A jak się ma ten indeks glikemiczny do wachań cukru we krwi ?
Ostatnio takie powalające ataki zmęczenia mam non stop, załamuje mnie to , bo nie mam siły funkcjonować.
Tak jak pisze Titrant "zasypiam, pogarsza mi się oddech, wzrok mi się rozjeżdża i mętnieje tak jakby" plus utrata siły w mięśniach :(
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Katarzyno, dieta, w której jedziesz na produktach o niskim indeksie glikemicznym stabilizuje pracę trzustki - nie ma sytuacji, że raz zjadasz pieczoną karkówkę, a zaraz potem lizaka i cukier skacze, tylko obowiązuje "sufit" i wydzielanie insuliny jest pod kontrolą - przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe u danej jednostki.

A Tobie może brakuje magnezu?
ODPOWIEDZ