IgE >100.00 klasa VI

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
francesca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 lut, 2010 10:31
Lokalizacja: UK

IgE >100.00 klasa VI

Post autor: francesca »

Witajcie,
z gory przepraszam, jesli powtarzam watek. Nie mam czasu na szukanie czy podobny byl juz.

Moja 7miesieczna Córka cierpi na Atopowe Zapalenie Skóry. Karmię ją piersią, unikamy wszystkiego co zakazane w jej wieku plus do tego co alergizuje strasznie plus do tego od listopada jestem na diecie bezglutenowej ale niepełnej. Zauważyłam lekką poprawę.
2 lutego podałam jej kaszę manną. Zaczęła nam wymiotować, dusić się, warga jej się powiększyła. W szpitalu podali jej antyhistamine w płynie -którą zwymiotowała. Jakoś przeżyliśmy ten atak.
Kilka dni temu zrobiliśmy badania IgE na gluten i wynik jest większy niż 100, czyli klasa VI.

Co teraz?
Oczywiście wiem, że mamy być na bezwzględnej diecie bezglutenowej (wiele się nie zmieni).
Czy muszę/powinnam zrobić dodatkowe badania krwi czy biopsję jelita? Czy takie małe dziecko może mieć zrobioną biopsję?
Czy powinnam zrobić coś więcej?
Pediatra powiedział, że dieta bezglutenowa, że muszę powoli przejść na mleko modyfikowane ze względu na to, że w diecie bezglutenowej może brakować jej jakiś elementów, potrzebnych do prawidłowego rozwoju. To oczywiste.
Poradźcie coś.

Pozdrawiam i dzięki wielkie.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

IgE są to przeciwciała charakterystyczne dla alergii.Zaznaczam, że według mnie, jeżeli lekarz nie zalecił biopsji nie robiłabym jej. Alergia w odróżnieniu od celiakii nie jest do końca życia.
Dieta bezglutenowa musi oczywiście być przestrzegana,. Jak długo ?
Jest to indywidualna sprawa, u każdego inaczej.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Moja córka też miała te dolegliwość. Od 7 miesiąca ja musiałam przejść na dietę bezmleczną, bo karmiłam ją piersią . Z resztą bardzo długo do 3 lat.
Przejście na mleko dla alergików Nutramigen nie powiodło się , bo nie smakowało jej.
Moja córka na diecie bezglutenowej dopiero jest od 7 roku życia nikt wcześniej nie wpadł na to, że potrzebna jest dieta bezglutenowa jeszcze.
Może takiego
maluszka nie męczyć biopsją, jeżeli wyszły takie wyniki z krwi , to tak pewnie jest i trzeba dalej prowadzić dietę bezglutenową.
Wprowadzić też stopniowo mleko modyfikowane i zobaczyć jak dziecko zareaguje.
Jak nie będzie mogło mleka to lekarz poleci na pewno inne .
Tak myślę , że na razie wystarczy to co powiedział pediatra i tego się trzymać.
ODPOWIEDZ