Instytutu Mikroekologii Poznań Imupro Kyber

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

SNCF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 paź, 2010 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Instytutu Mikroekologii Poznań Imupro Kyber

Post autor: SNCF »

Chcialbym wyjasnic czy warto i co mozna uzyskac wykonując badania w tej firmie?
http://www.instytut-mikroekologii.pl/

człowiek szuka odpowiedzi na swoje dolegliwości a z enie jest lepiej
pomimo branych aktualnie lekow,szuka dalej

pojawiaja sie posty zawierajace słowo Imupro czy Instytutu Mikroekologii
ale moze opiszmy konkretnie co oferują i ile to kosztuje

wkleje cennik:
Obrazek
Obrazek

Są testy
wersja 50 100 i 300
na alergie pokarmową typu III

testy Kyber
czyli bakterie pasożyty grzyby w jelitach
do tego jakieś markery zapalenia itd

moze jest ktos obeznany w temacie?
bo reklama reklamą ale jak wyglada rzeczywistosc?

nie moge nawet odpowiedzi emailem uzyskac od nich czy robi sie test jesli jest pol roku na diecie B/G - czy nie bedzie przekłamany

do tego uczciwe przy tych cenach by było jakby
ktos robiac najpierw test np wersja 100
wyszło ze są dodatnie czynniki to wykonuje osobno reszte do 300 a nie od nowa dublując poprzednie 100czynnikow i płacąc 1600zł
Ostatnio zmieniony pt 25 mar, 2011 11:33 przez SNCF, łącznie zmieniany 5 razy.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

SNCF, masz rację, że zasięgasz języka. Ja zaczynałam w ciemno… wyrzuciłam niepotrzebnie pieniądze na niektóre badania i traciłam cenny czas…

Najpierw opłaca się robić ImuPro, każde, ale ImuPro300 są najlepsze. Określają produkty, które musimy wykluczyć z diety i robią dodatkowo /jako jedyne/ test na candida albicans. W diagnozie analitycznej podają dietę na to, na co mamy alergię, ale też zalecają jakich produktów nie możemy jeść ze względu na candida. Podają też jakich konserwantów nie możemy. Ja robiłam ImuPro 300, ale synowi robiłam ImuPro50.

Rada: warto zapoznać się diagnozą, zastosować dietę /wykluczyć to co nie wolno/ nie iść do gabinetu lekarskiego, bo oni opracują nam dietę wg wyników badania /sami potrafimy to wykluczyć/ ale wizyta kosztuje 160 zł i jeszcze wcisną nam cos z reklamowanych farmaceutyków…I ile kasy pójdzie na systematyczne tam chodzenie.

Ja robiłam najpierw KyberStatus – określono mi, że mam w jelitach skład flory mikrobiologicznej totalnie zaburzony: ph kału /lekarze nie wiedza, jak interpretować ten wynik – „ph kwaśne oznacza alergie pokarmową. Zatem, ImuPro potrzebne jaka alergia/ masa candidas, totalne braki bakterii mlekowych, braki enterococus, i bakterii Coli. Sprowadzałam drogie lekarstwo z Niemiec, bo w Polsce takiego nie ma – nic mi się nie polepszyło. Dlaczego? Bo to jest lekarstwo z LAKTOZĄ, a dopiero ImuPro wykazało, że w żadnej postaci nie mogę mleka i laktozy też… Ponad 1000 zł zostało wyrzucone w błoto…

Robiłam też na pasożyty – wynik ok. Dla własnej ciekawości warto, ale nie jest konieczne…

Robiłam Marker M2-PK profilaktyka nowotworowa – to badanie warto robić. Zaleca się aby je systematycznie robić co 2 lata. Z duszą na ramieniu czekałam na ten wynik, bo chorując tyle lat i bez prawidłowej diety bałam się, że mam raka jelit. Wynik jest ok!

Zastanawiałam się nad posiewem w kierunku Candida, ale oni określają, jakie candida mamy… ale leczeniem nikt się nie chce zajmować, nawet w drogich gabinetach. Obecność candida jest uzależniona od ogólnej kondycji organizmu, a ta poprawia się po ścisłej diecie. Jeśli ktoś może to warto brać czosnek… zrezygnowałam z tego badania. Robiąc test ImuPro300 już nam określają /mgr analityki/, czy mamy candida, a jesli mamy sa też zalecenia diety...

Autoszczepionka mnie kusi… Mam czas do lipca na ostateczną decyzję /przechowują przez rok osocze/. Nie wiem co zrobię …
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
SNCF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 paź, 2010 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: SNCF »

Ostatnio zmieniony pt 25 mar, 2011 15:37 przez SNCF, łącznie zmieniany 1 raz.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

To jest naprawdę dobre laboratorium diagnostyczne, a testy ImuPro warto robić. Takie testy są robione w większych krajach europejskich po jednym ośrodku w kraju/ W Polsce - Poznań, w Irlandii - Dublin, Anglii - Cambridge, w Niemczech, we Francji.../
Drugie testy/ nie znam ich nazwy/ są amerykańskie i są robione w Warszawie /VIMED/ w Australii, USA.

Testy określają profil immunologiczny indywidualnie dla każdego. Sa dobre, ale jak każdy prywatny gabinet laboratoria chcą też zarabiać pieniądze. Z samej diagnostyki nie utrzymaliby się. Stąd wiele osób wpada w pułapkę, wtedy kiedy idzie do gabinetu lekarskiego, zwykle jesttam dr nauk med. z zakresu dietetyki. W ośrodku warszawskim jest drożej, bo tam chodzą chorzy, ale też ci co chcą utrzymać ładną figurę... To powoduje, że niektórzy nie traktują ich poważnie.

Diagnostyka jest dobra, potwierdził to konkurencyjnie nastawiony dr nauk med. z zakresu gastrologii. Byłam u niego ze swoimi wynikami...

Kilka dni temu /Piotrków Trybunalski/ rozmawiałam w prywantnym ośrodku /przy okazji wizyty u kardiologa/ o testach alergicznych, po przeczytaniu informacji na drzwiach gabinetu. Zapytałam jakie to testy, ile kosztują... Z przerażeniem słuchałam tego, co mówiła mgr pielęgniarstwa:
- ale na co ma pani alergię?
To ja na to, że chcę się dwowiedzieć z ich badania i ile takie kosztują...
- najpierw pani musi zaobserwować, na co ma pani alergię, a my wtedy zrobimy badanie na ten produkt...
Mam alergię na gluten i ostatnia rzecz jaka przyszłaby mi do głowy. Takie badania to problem postawiony na głowie... To są wyciągacze pieniądzy...

Testy ImuPro ustalają profil genetyczny, już u kilku miesięcznych dzieci do późnego wieku. Niczego nie muszę się domyślać, tylko dostaję wynik, tak jak tradycyjne badanie krwi...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
SNCF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 paź, 2010 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: SNCF »

a pol roku na diecie B/G nie zafałszuje wyniku?

i jak w 300 jest candida?
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Tak, jedynie w ImuPro300 oprócz ustalenia alergenów badają też w kierunku candida.
Tak, ja nie wiedziałam, że w tym ImuPro test na candidę jest bonusem. Ponadto robiąc analizę diagnostyczną uwzgledniają wynik jaki wyszedł...
W Anglii i Irlandii robią osobny test z krwi na candida. Może i u nas w końcu się pojawi.

Najmniej 2 tygodnie przed badaniem lepiej jeść wszystko i 2 dni przed przestać brać leki na alergię. Ja dzwoniłam i takiej udzielono mi informacji. Może upewnij się dzwoniąc do nich.
Jeżeli nie chcesz stracić czasu jakie włozyłeś w stosowanie diety bg, to możesz iśc z marszu na badanie. Dowiesz się co jeszcze ci szkodzi. Ja planuję robić sobie ImuPro raz w roku by sprawdzić, czy IgG znikają...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
grubymiś
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 281
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 19:33
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: grubymiś »

Dziwne, że poinformowali o tym, że tylko na 2 dni przed badaniem należy odstawić leki antyalergiczne. Z tego co mi wiadomo, leki antyalergiczne należałoby odstawić na 2 tygodnie przed testami.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Użyto słowa "przynajmniej" jeśli chodzi lekarstwo antyalergiczne. Ja wogóle nie odstawiłam, bo było bardzo gorąco, komary cięły okrutnie. Wieczorem wzięłam lekarstwa. Rano poszłam na badania i nie zakłóciło to wyniku. Zatem nie mają one większego wpływu na badania, a może nie mają też wpływu na nasze zdrowie :P
Ostatnio zmieniony pt 25 mar, 2011 20:50 przez PUMA, łącznie zmieniany 1 raz.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Leki przeciwhistaminowe raczej nie mają jak zakłócić wykrywania IgG we krwi. Histamina to pośrednik części reakcji IgE zależnych. Nie wiem czy takie leki mogą zafałszować testy z krwi na alergie IgE zależne nawet. Na pewno mogą natomiast testy skórne. Ale jak zalecają, to zalecają.
Ostatnio zmieniony pt 25 mar, 2011 22:24 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
SNCF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 paź, 2010 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: SNCF »

jak sie mieszka daleko od Poznania
to jak to sie im wysyła krew samemu ?
kurierem / poczta?
temperatura nie szkodzi?
przeciez w magazynach logistycznych to jest od minus 30 do plus 50'C
kto troche zna temat to wie.
gigi_26
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 01:05
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: gigi_26 »

Do Instytutu trzeba najpierw zadzwonić i poprosić o przesłanie próbki. Reszta jest podana na drugiej w tym pliku (tam również pisze, że odwirowana/odstawiona na 3 godziny próbka powinna dotrzeć do Instytutu w ciągu 3 dni):

http://hotfile.com/dl/111955409/d372a36 ... o.pdf.html

W tym pliku jest również formularz, który należy wypełnić i wysłać z próbką, a na nim jest również adres i numer konta Instytutu :)
Nietolerancja silna: KUKURYDZA i DROŻDŻE...
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 749&ref=ts
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja osobiście się tam pofatygowałam :P . Sprawdzałam opcję z kurierem, ale wyszło mi, że będzie taniej jechać autkiem...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
peligrosa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn 20 gru, 2010 23:03
Lokalizacja: Jn

Post autor: peligrosa »

Ja również zrobiłam sobie u nich test ImuPro50. Kusiło mnie zrobić większy pakiet, ale najzwyczajniej nie posiadam takich funduszy :/ Cieszy mnie jednak, że udało mi się zrobić choćby ten najmniejszy pakiet. Przyznam, że zrobiłam sobie to badanie pośrednio za namową PUMY :) Nie żałuję. Czekam jednak niecierpliwie już ponad 2 tygodnie, a wyniki miały przyjść po 10-max 14 dniach. Nie mogę się wykazać żadną wiedzą na temat jakości usług tego instytutu, ale sądzę że prędzej czy później czekałoby mnie zrobienie testów na wiele alergenów i wtedy płacąc osobno za każdy w laboratorium zapłaciłabym o wiele więcej. Myślę więc, że warto.
gigi_26
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 01:05
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: gigi_26 »

Tak, te testy są naprawdę doskonałe. Okazuje się, że coraz głośniej o nich. Klinika VIMED bierze sporą kasę od "gwiazd" i nie tylko za doprowadzenie ich do formy, co jak poczytamy ich artykuły, głównie polega najpierw na.... sprawdzeniu właśnie testem typu ImuPro (podobnym, ale z USA), jakie alergie występują.... Dodają do tego troszkę "cudów" w rodzaju usuwania tłuszczu, ćwiczeń i mamy "cud" :)
Nietolerancja silna: KUKURYDZA i DROŻDŻE...
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 749&ref=ts
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Peligrosa, chyba termin się wydłuża, bo coraz więcej mają pacjentów :P Ja dostałam wyniki testu imuPro po 10 dniach, syn też... Dłużej czekałam na markery profilaktyki przeciwnowotworowej. Wyniki przyjdą i tę chwilę się długo pamięta...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ODPOWIEDZ