Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Tutaj znalazłam opis tych ziarnistości- str. od 124
http://nedo.gumed.edu.pl/wszpziu/skrypt ... wodowa.pdf
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Magda a co z wyjazdem do Prokocimia? kiedy jedziecie do hematologa? dobrze, że nabrałaś dystansu do tego, pozdrawiam
Obrazek
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Hematolog u którego byłam powiedział, że nie ma sensu z nią tam jechać. Nie choruje tak często, jego zdaniem to zaburzenia endo i tam trzeba szukać.

Pzdr :)
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Byłam dzisiaj z nią na usg jamy brzusznej- wszytsko w porządku. Co do śledziony- nie był pewien co do tej drugiej, bo jak sam przyznał to walka z cieniami. Za sledzioną są jelita, więc mógł je zobaczyć za miast tej drugiej. Ale na pewno nie ejst powiększona, a ni tez nie ma tam żadnych tworów niepotrzebnych.
W czwartek kolejne usg- tym razem tarczyca i węzły chłonne szyjne.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Usg dziś było - tarczyca super, natomiast ten węzeł jest nadal odczynowo powiększony- mam jej smarować maścią końską i pod koniec maja zgłosić się na kontrolę czy się wreszcie wchłonął. Doktor mówił, że nie budzi on niepokoju, ale warto to sprawdzić za jakiś czas, bo to typowy poinfekcyjny węzeł i to wszystko z ziarnistością tam w białkach się łączy, bo to też ślad infekcji.

No nic, za tydzień sprawdzam krew z rozmazem ręcznym, i chyba jej zrobię test na monunokleozę.

A ja dopiero skończyłam swoje leczenie i chyba też sobie zrobię test na tę mono bo gardło znowu mnie boli.

Teraz mamy juz próby do Komunii i musimy być zdrowe.

pzdr
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Rozmaz krwi już w normie
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

jak Natalka?
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Właśnie, jak Natalka się ma? Skoro Magda nic nie pisze, to śmiem podejrzewać, że dobrze. Oby tak było!
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Witam:)
Nawet bardzo dobrze, i oby tak dalej. Pięknie mi je, nabiera wagi i jest spokojniejsza. Komunia była tydzień temu i teraz cieszymy się takim stanem jej zdrowia.
Byłysmy w poradni gastro pod koniec kwietnia-wrocław przy tej klinice co leżała- lekarz stwierdził, że wszelkie jej wahania wagi wynikają z problemów endo, bo gastro nie występuje nic podejrzanego. Do endo jadę 27-go czerwca i zobaczymy co oni wymyślą....

A jej waga teraz to ponad 28 kg, mierzy 138 cm.

Pzdr i dzięki za zainteresowanie. :)
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Nie pisałam dosyć długo, a nieco się wydarzyło.

Byłyśmy w klinice endo na badaniach- znowu określanie wieku kostnego i usg miednicy małej. Wiek kostny w tym roku ma już ok, czyli na 9 lat tak jak jej wiek- sam lekarz zdziwiony bo rok temu miała określony na 10 lat- a to sie nie cofa. Więc tutaj zagadka- albo oni się rok temu rypnęli, albo cud....
Usg również wyszło prawidłowe- bez żadnych absolutnie odchyleń.

Może moje modlitwy do Jana Pawła II pomogły...

Oby tak dalej!

Pozdrawiam, Magda.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Super wiadomości! Oby tak dalej.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Witam- nie chciałam wątku tamtego rozwalać, więc wam tutaj odpowiem:

Córka ok, wszystko się uspokoiło, waga fajnie idzie do góry- ona zreszta też wzrostowo. Apetyt ma za dwóch, robi się taka mała kobietka, bo już ma zarys piersi i owłosienie pachowe też juz jest spore.
Własnie w ten czwartek jedziemy na kontrolę do Kliniki endo we wrocku. Liste pytań jutro będe tworzyc, bo znowu zapomnę...

Dzięki dziewczyny za zainteresowanie- życzę Alva Tobie zdrowia, a mamie dwójki podwójnego zdrówka dla pociech. :)

W czwartek opiszę co i jak było. Pzdr
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Bardzo się ciesze, że u Natalki wszystko dobrze!!
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Wrócilłyśmy........ ale okazało się, że jej zdjęcie nadgarstka może.......... nie być jej, zgubiono część badań.........
10.12 znowu pobyt w klinice, znowu badania i usg. Coś jest nie tak, bo w ciągu 17 miesięcy urosła 11 cm, gdzieś jest problem............

Odezwę się po wszystkim, bo jestem załamana.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

MagdalenaSz pisze:ale okazało się, że jej zdjęcie nadgarstka może.......... nie być jej, zgubiono część badań.........
:zdziw:

czy podjęto jakieś kroki, żeby to wyjaśnić?

trzymamy kciuki, MagdalenaSz, ;)
ODPOWIEDZ