Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

u mojej córki w klasie były 4 dziewczynki, które dostały bardzo wcześnie okres

jedna w 3 klasie pozostałe w 4kl.

ta która dostała pierwsza ;) była od początku baaardzo wysoka w porównaniu do rówieśniczek, obecnie ma ok 175cm a więc wzrost średnio wysoki

moja córka urosła pewnego roku 17cm, za niedługo dostała okres i później rosła już bardzo wolno

obecnie ma 16lat i jeszcze rośnie, ale jest to jakieś 2-3cm na rok
Ostatnio zmieniony sob 30 lis, 2013 13:04 przez aaggaa, łącznie zmieniany 1 raz.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Alva już sobie spisałam na co naciskać.

W jej klasie tylko ona ma włoski :)
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

aaggaa pisze:
ta która dostała pierwsza ;) była od początku baaardzo wysoka w porównaniu do rówieśniczek, obecnie ma ok 175cm a więc wzrost średnio wysoki

obecnie ma 16lat
175 cm na dziewczynkę to jest wzrost wysoki, a nie średnio wysoki. Jeśli ma tyle cm i 16 lat oraz nadal rośnie, to trzeba się zastanowić czy na pewno wszystko jest ok. To jest wzrost nieco alarmujący jeśli nadal rośnie. Mam koleżankę 181 cm wzrostu i to jest naprawdę w życiu codziennym bardzo nieciekawa sprawa. Miała problem, żeby poszukać jakiegoś faceta na studniówkę, bo jak ubrała buty na obcasie, to wyglądała naprawdę jak żyrafa, prawie każdy facet był od niej niższy.Odstraszała facetów od siebie, bo niżsi faceci nie czuli się dobrze przy niej.Ja jestem drobna i mam 158 cm. Raz razem szłyśmy ulicą obok piaskownicy i dzieci się z nas śmiały, że idzie taka wielka z taką małą. Nie grzeszę wzrostem, ale 158 to jest jeszcze norma, natomiast 180 to jest już dla dziewczyny problem jeśli nie zamierza być koszykarką lub modelką. 175 cm ciut mniej, ale też sporo jeśli by miała jeszcze urosnąć,a nawet przy 175 cm jak ubierze buty na obcasie, to wielu facetów będzie od niej niższych.
Ostatnio zmieniony sob 30 lis, 2013 17:13 przez alva_alva, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Chciałam tylko zwrócić uwagę, że praktycznie każda z nas ma jedną (przeważnie prawą) pierś nieco większą od drugiej - u niektórych różnica jest bardziej widoczna, u niektórych mniej - ale dopóki nie jest to bardzo widoczne, to raczej nie ma się czym przejmować, bo z natury jesteśmy trochę asymetryczni.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

alva_alva pisze:175 cm na dziewczynkę to jest wzrost wysoki, a nie średnio wysoki.
Alva_alva - w "naszym" pokoleniu tak - ale te normy rosną wraz z pokoleniami. Ja mam 173 cm - kiedyś byłam "wysoka", teraz zbliżam się do średniej.
Dla mnie z kolei 158 to jest wzrost niski (czyli "poniżej normy"), tym bardziej w obecnych czasach.
I osobiście zawsze chciałam mieć 176 cm - wcale nie uważam, żeby to było za dużo dla dziewczyny. A niedługo 180 cm to będzie całkiem przyzwoity, wprawdzie "wysoki", ale wciąż normalny wzrost.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

175 cm to raczej nie jest obecnie średnia. Gdyby średnia miała wynosić 175, to musiałyby chodzić do przeciętnej szkoły dziewczyny także ze wzrostem 190 i to nie jedna sztuka na szkołę, ale z kilkanaście albo więcej na szkołę, a takiej jeszcze w swoim liceum nie widziałam nigdy.
W mojej poprzedniej klasie miałam jedną wyższą dziewczynę ok.175cm. W szpilkach na studniówce miała ok. 180 i była na wszystkich zdjęciach najwyższa, a ja najniższa, więc ja też nieco odbiegam od normy.
W obecnej klasie może ze dwie są takie wyższe dziewczyny, jedna mojego wzrostu, większość oscyluje w granicach 160 kilka. Te 160 kilka , do 170 cm maksymalnie to jest myślę średnia, a nie 175 cm. 175 cm to jest już wzrost wysoki. Nie widuję na korytarzach wielu dziewczyn ze wzrostem na oko powyżej 170cm, a już na pewno nie ma takich ze wzrostem 190cm. Widuję znacznie więcej otyłych, ale to inna bajka.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Na starość "kurczy" się nam kręgosłup, więc wtedy szpilki są fajne:))
Ja mam 162 cm, córka już 143,5cm i zaczynam nosić buty na obcasie- a ich nie znoszę, lubię płaskie :zdziw:
Teraz jest moda na wysokie i anorektyczki typu Rubik, masakra.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

W obecnej klasie może ze dwie są takie wyższe dziewczyny, jedna mojego wzrostu, większość oscyluje w granicach 160 kilka.
wiesz co myślę, że masz rację u mojej córki w klasie (jest w 1 LO) większość dziewczynek ma tak do 165 i kilka 165-170

choć teraz spotyka się znacznie więcej dziewcząt/kobiet > 170, 175 i facetów 180+

najważniejsze, aby dziecko było zdrowe, jeśli wszystko okaże się w porządku a córka Madzi będzie miała nawet te 175-180 zostanie modelką ;)

Teraz jest moda na wysokie i anorektyczki typu Rubik, masakra - tutaj akurat się zgodzę :/ można być wysokim, ale taka chudość wygląda okropnie :/

wyobraźcie sobie jak wyglądałam ja mając 170 i najniższą wagę ok. 38 :(
Ostatnio zmieniony sob 30 lis, 2013 19:30 przez aaggaa, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

170 cm i 38 kg to rzeczywiście tragedia. Dobrze, że się szczęśliwie skończyło. A teraz ile Aga ważysz?

Tych facetów 180+ też tak dużo nie widzę jakoś, ale owszem, miałam kilku w klasie tak 180 kilka i nawet ponad 190.Zdarzali się też tacy 160 kilka, różnie to bywa.
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

170 cm i 38 kg to rzeczywiście tragedia. Dobrze, że się szczęśliwie skończyło. A teraz ile Aga ważysz?


Teraz 48-49 :) a na diecie BG wyleczył mi się całkiem żołądek :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8115
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

aaggaa, wow, genialna rekonwalescencja, gratuluję! w jakim czasie?
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Ale waga :P
ostrą masz diete? ja nawet teraz zjadła bym pizze bg :))

jak miałam 18 lat to ważyłam te swoje 45 kg przy wzroście 162 cm , ale to było tak daaaaawnoooo .

A tak na marginesie- młoda od dziś walczy z grypą, nagle ją wzięło, ale już ją 2 razy przebierałam, więc będzie dobrze. Teraz najgorszy czas, w klasie połowa uczniów ... jedni przychodzą drudzy idą na L4 i tak do wiosny.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

aaggaa, wow, genialna rekonwalescencja, gratuluję! w jakim czasie?
dziękuję ;) oj trwało to chyba z rok :)

teraz muszę bardzo się pilnować, żeby nie chudnąć bo ogólnie apetyt mam, ale staram się jeśc nadal lekkie rzeczy a przy takich przytyć ciężko
Ale waga :P
ostrą masz diete? ja nawet teraz zjadła bym pizze bg :) )
już przyzwyczaiłam się, że muszę unikać niestety wielu rzeczy, które mi szkodzą a niestety szkodzą głównie te, którymi się dawniej objadałam :/

chciałabym ważyć tak z 52, ale ciężka sprawa :(
A tak na marginesie- młoda od dziś walczy z grypą, nagle ją wzięło, ale już ją 2 razy przebierałam, więc będzie dobrze. Teraz najgorszy czas, w klasie połowa uczniów ... jedni przychodzą drudzy idą na L4 i tak do wiosny.
niestety teraz bardzo wiele osób choruje na grypsko :( mam nadzieję, że córeczka szybko dojdzie do siebie :)
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Witam, robiłam jej dziś morfologie, crp i ob- wszystko w normie. Także to wirusowe cholerstwo.
Robiłam po to by jej nie dawać niepotrzebnie antybiotyków, jak to pediatrzy zwykli robić... lezy, nie leży ale się należy....
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8115
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

MagdalenaSz, szkoda, że tak mało rodziców wie/ma czas/chce to sprawdzać przed podaniem anty.. (już nawet nie mówię o lekarzach, walka z wiatrakami..)

zdrówka!
ODPOWIEDZ