Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

No właśnie, lekarze nie wiem dlaczego ale nie informują że w ten sposób czyli badanie CRP główniewykaże jakie to jest zakażenie.
Ja dopiero w tym roku o tym się dowiedziałam- przypadkiem.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

CRP służy nie tylko do tego, ono wskazuje wiele chorób, w tym nowotworowych, chorób serca, białaczek...grużlicy, chorób pasożytniczych, oj wiele...
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Dziś byłyśmy u laryngolog, by sprawdzic gardło i okazuje się, że nie ma śladu nawet po wirusowym gardle.... a ona gorączkuje nadal... wieczorem miała 38 i dałam jej czopka. Badania ok, nie ma się czego doczepić, gardło ok, więc ja już nic nie rozumiem. Laryngolog powiedziała, że u dzieci tak czasami jest i mam się uspokoić, ale j anie potrafię....
Jeśli do czwartku tak będzie nadal to idę do pediatry....
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

ale przecież nie raz tak jest, że przy wirusówce jest tylko temp.... to znaczy, że organizm walczy z wirusem...
Asia
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Ale żeby gardło było nawet nie zaczerwienione?
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nie ma gorączki bez przyczyny.Przy wirusówce owszem nie musi byc gardło czerwone, ale są inne objawy, bóle kości, biegunka czy bóle brzucha, rozbicie, bóle głowy. Sama gorączka myślę , że wirusówki raczej nie oznacza bez żadnych innych objawów.

Ma jakieś inne objawy poza gorączką?Może jakąś wysypkę? Coś zgłasza?
Ostatnio zmieniony śr 04 gru, 2013 13:57 przez alva_alva, łącznie zmieniany 1 raz.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Na samym początku ból głowy, zimno jej było, bóle mięsni- to jak miała około 39 stopni. Przy 38 tylko lekki ból głowy. Wysypka na języku i policzkach- zawssze tak ma przy tych objawach.

Jak będę z nią w klinice to mam zamiar zanieść jej kał do badania, również do kliniki. Dawno jej nie robiłam, a często tam wysyłałam.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Cały dzień ok, teraz ma 37 i nic ją nie boli, szaleje.
Ja też, tyle że z nerwów.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Czyli ma objawy poza gorączką, no to może jest rzeczywiście wirusówka jednak i nie ma co się tak denerwować.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Narazie bez gorączki, ale i tak musze sprawdzić mononukleoze, dlatego że ona ma zawsze takie dziwne wysypki na twarzy w czasie takich objawów. I coś mi rozmaz krwi podpowiada też, ona ma dość nieswoiste objawy, od de strony.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

MagdalenaSz, przejrzałam wątek i wiem już, że sprawdzałyście tarczycę,
ale wiem też z własnego (i nie tylko) doświadczenia, że lekarze tak samo, jak nie znają się na celiakii, tak samo rzadko znają się na niedoczynności tarczycy. I nie patrzą na pacjenta, tylko na wyniki - często mieszczących się w normach, które są po prostu złe. Albo przynajmniej "niedokładne".
A sporo objawów (gorączka, bóle stawów, problemy z gardłem, etc.) Twojej córy jest bardzo podobnych do tzw. rzutu Hashimoto - czy badałyście przeciwciała tarczycowe, czy tylko TSH, ft3, ft4 i USG? Jeśli to faktycznie rzut, to jest to najlepszy moment na badanie, bo przeciwciała wtedy są wyraźne i można jasno potwierdzić albo wykluczyć diagnozę.

To oczywiście może być zupełnie co innego, ale z całą pewnością trzeba dokładnie przyjrzeć się tarczycy, bo ona rzutuje na cały organizm (także powodując alergie i nietolerancje). A szczególnie jest ważna w wieku dojrzewania.

Drążę ten temat, bo sama jestem ofiarą konowałów bez pojęcia - powinnam być leczona już przynajmniej od 6 lat, ale odbijałam się od jednego endo do drugiego z "wynikami w normie"...
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Olu, jak przejrzałaś dokładnie wątek, to pewnie zauważyłaś, że i ja też sugerowałam problem z tarczycą, a dokładnie niedoczynność, z czym mogłoby się wiele objawów właśnie wiązać, min. także ten refluks, bo w niedoczynności spowalnia się też praca przewodu pokarmowego, a w okresach rzutu może być znowu przyśpieszenie. Także wysypki, pseudo alergie są typowe dla rzutu, ja także miewam różne wysypki w okresach rzutu.
Przy czym przeciwciał może w ogóle nie być, to nie wyklucza Hshimoto. Nie pamiętam już wyników , ale pamiętam , że chyba FT3 było w dolnej granicy normy, a wiadomo, że normy dla dzieci przesuwają się w górę, więc ten wynik był tym bardziej za nisko.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Wątek jest tak długi, że skupiłam się tylko na odpowiedziach Magdaleny;
ale już sobie przypomniałam, co mi przede wszystkim nasunęło trop niedoczynności!

HIPERCHOLESTEROLEMIA

Czytałam właśnie, że kiedyś diagnozowano i leczono niedoczynność właśnie na podstawie podwyższonego poziomu cholesterolu (podwyższonego mimo prawidłowej diety).

I widziałam odpowiedzi, że "tarczyca super", "wyniki w normie" - na co jestem osobiście mocno przeczulona, jako ta z "wynikami w normie" przy dobijającej niedoczynności...
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

A tak, cholesterol też był podwyższony, mimo, że dziecko jest szczupłe. Ja też miałam niedowagę, a przed braniem tyroksyny miałam cholesterol za wysoko. Ale poza tym tak jak pisałam, wcale te wyniki nie były takie super. Owszem, mieściły się w granicy na papierze, ale Ft3 było w dolnej granicy, Ft4 chyba nieco wyżej, co oznacza tyle, że Ft4 pewnie sobie lata, a ft3 nie wrabia się z tym lataniem za Ft4. Także tej tarczycy bym się dobrze przyjrzała.
MagdalenaSz
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 01:25
Lokalizacja: Lubin

Post autor: MagdalenaSz »

Qrcze, ale ona miała usg tarczycy nawet. I ona też jest idealna.

To jakie badania tym konowałom, znaczy o jakie poprosić? bo to już we wtorek.
Magda- mama dziewięcioletniej Natalii uczulonej na mąkę żytnią, refluks przełyku. Hipercholesterolemia.
ODPOWIEDZ