rzadko spotykane objawy celiakii

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pat-tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 09 lut, 2013 14:27
Lokalizacja: pomorskie

rzadko spotykane objawy celiakii

Post autor: pat-tom »

witam,
syn (nastolatek) ma podejrzenie celiakii, z tym , że nie ma ani bólów brzucha , biegunek
za to często osttanio choruje, ma katar. Przy wzroście 172 cm, waży 49 kg, ale on zawsze był szczupły.
Czy może to być postać utajona celiakii?
Proszę wszystkich o wpisanie swoich innych objawów, stwierdzonej już celiakii z wyłączeniem właśnie typowych objawów celiakii jak np. problemy gastryczne czy niedokrwistość.
Dzisiaj poszliśmy zrobić badania przeciwciał.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Objawów poza jelitami jest dużo. Jest wiele wątków na tym forum o tym. Poszukaj w wyszukiwarce. Celiakia może być nawet bezobjawowa, co nie znaczy, że wyniszcza organizmu po cichu. Niska waga może być jej objawem.
pat-tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 09 lut, 2013 14:27
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: pat-tom »

Wczoraj przez pół dnia czytałam Wasze forum, jednak objawów typu zapalenie płuc, nieustanny katar, i uczucie zatkanego nosa nie zauważyłam w tych postach,
dziecko ma też białe plamki na paznokciach .
pat-tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 09 lut, 2013 14:27
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: pat-tom »

Ddoam też , ze mieliśmy zrobić badania :
EAG-A
EAG-G
TGA
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

pat-tom pisze:jednak objawów typu zapalenie płuc, nieustanny katar, i uczucie zatkanego nosa nie zauważyłam w tych postach,
to bardzo typowe i częste objawy nietolerancji mleka i jego przetworów.
spróbuj odstawić CAŁY nabiał na przynajmniej tydzień i sprawdź, czy nos się nie odetka.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
pat-tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 09 lut, 2013 14:27
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: pat-tom »

od 2 miesięcy nie podajemy mu nabiału, i jak na razie nie widzę polepszenia, a po 2 miesiącach jakaś poprawa powinna być, chyba , że to wtórna nietolerancja laktozy spowodowana celiakią, na razie czekamy na wyniki...miał też robione testy na nabiał -oczywiście ujemne
Ostatnio zmieniony śr 13 lut, 2013 14:55 przez pat-tom, łącznie zmieniany 1 raz.
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

U mnie jedynym objawem bya anemia ciągnąca się latami i nie dająca się leczyc.
Do chudzielców mnie za nic zaliczyc nie mozna ;)
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

U mnie oprócz typowych objawów mam nierówną powierzchnię paznokci. Paznokcie są w takie bruzdki, prawdopodobnie to też może być oznaką choroby.
Obrazek
izabelat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 26 lut, 2013 13:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: izabelat »

U mnie jedynym objawem była bardzo duża niedowaga (44kg/170cm), od czasu do czasu kolki. Przeciwciała nic nie wykazały, pierwsza kolonoskopia i gastroskopia też nie, dopiero po pewnym czasie, przy następnych badaniach z wycinków bez wątpliwości wyszło, że celiakia. A do gastrologa trafiłam, bo dwa razy miałam taką biegunkę, że odwodniłam się w kilka godzin - ale wszyscy uważali, że to wirus, jakaś grypa i już. A że taka szczupła - no cóż, widocznie taka uroda. Okazało się, że nie.
sylwiafiganska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 12:30
Lokalizacja: kąkolewo

Post autor: sylwiafiganska »

Witam w Wrocławiu robią badania genetyczne mój syn 10 lat na diecie celiaka nie zdjagnozowana wyniki badań genetycznych ujemne nie ma celiaki
dorota pajor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 20:27
Lokalizacja: tarnów

Post autor: dorota pajor »

Czy ktoś z Was ma problemy z łysieniem???Od kilku miesięcy wyłysiałam na skroniach i czole/typ androgenny jak u meżczyzn/.Znajomi mi polecili serię niemiecka Plantur do włosów u kobiet w wieku 50+[z zespołem witamin i mikroelementów oraz kuracja zewnetrzna do włosów] .Czy możecie mi tez coś polecić?
pat-tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 09 lut, 2013 14:27
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: pat-tom »

synowi przeciwciała wyszły ujemne, czy to oznacza że nie ma celiakii, czy zrobić mu test genetyczny z krwi??
ODPOWIEDZ