entocort

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Dziękuję bardzo - dzuzka86 i Tobie justynapawlowska155. Muszę poprosić mojego gastro o zmianę. Nie moge brac immuranu - a to moze cos pomoze?
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
emi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 15:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emi306 »

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Na strony o zapaleniach jelit nie będę wchodzić, bo dosyć się naczytałam i wiem wystarczająco dużo. Nie chodziło mi o to, czy mam brać entocort na zapalenia czy nie. Entocort ewentualnie Metypred mam zalecone też z innych powodów. Chodziło mi o to, czy Entocort może zwiększać alergie/nietolerancje pokarmowe, astmę. Coś takiego wyczytałam na zagranicznych stronach i chciałam zapytać, czy ktoś zażywając Entocort miał większe problemy z alergiami pokarmowymi. Pozdrawiam.
emi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 15:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emi306 »

BeataS Podobno entocort ma mniej działań ubocznych niż encorton. Ja jeszcze nigdy nie brałam jednego ani drugiego.
Ostatnio zmieniony wt 09 kwie, 2013 13:07 przez emi306, łącznie zmieniany 1 raz.
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

BeataS - nie ma za co :D . Polecam się na przyszłość i pozdrawiam
emi306 - zażywałam Entocort i nie miałam żadnych problemów z alergiami.
Ostatnio zmieniony wt 09 kwie, 2013 15:47 przez dzuzka86, łącznie zmieniany 1 raz.
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

BeataS pisze: Nie moge brac immuranu - a to moze cos pomoze?
Ja brałam encorton obecnie imuran i powiem ci że przy encortonie były straszne skótki uboczne .A dlaczego bierzesz imuran i dlaczego nie możesz go brać
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Jestem zespołem chorób - zapalenie jelita grubego cholestaza i celiakia :) Biorę, a właściwi brałam immuran na moje chorubska, ale wątroba mi się pogorszyła i lek stwierdził, że trzeba wszystkie leki odstawić i tylko sterydy :( mam znaczną poprawę w wynikach, ale uboczne skutki - masakra... nie toleruję asamaxu, immuranu,Sterydy jedyne ponoś wyjście :(
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

A to witaj w klubie mam to samo +cukrzyca +satma no i ostatnio coś serducho .Jeśli nie tolerujesz asamax to może pentasa w tabletkach a jeśli nie to teraż jest pentasa w granulkach działanie to samo super sprawa bo wiele osób nie toleruje właśnie otoczki tabletek .A gdzie masz zmiany w którym odcinku bo jeśli w końcowym to może wystarczą czopki lub wlewki
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Justynko - całe jelito jest już core, ale na szczęście w jednym kawałku 0 tyle ile Bozia dała :) Póki co moim problemem stała się waga! |Nie mogę już jeść mi się chce, a właściwie nie czuję głodu, tylko potrzebę mielenia gębą! Mam nadzieję, że uda mi się zrzucić wagę na sterydach i zaszyć buzię przed łakomstwem! Jak tu się odchudzić nie mogąc jeść błonnika??? Dziś do pracy zabrałam sałatkę z surowych warzyw, gdyby mój gastro to wiedział upadł by!! Na jakim poziomie masz wyniki z wątroby?
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

dawno nie robiłam bad na wątrobe ale ostatnio były ok .Jak masz problemy z wątrobom to steryby raczej ci nie pomogą bynajmniej ja tak miałam natomiast na imuranie wąrtóbka jest chyba ok. Pogadaj z gastro o pentasie jak nie możesz brać asamaxu ewentualnie salofalk ja go biore we wszystkich możliwych postaciach bo też mam całe jelitko a tabletki nie działają na końcowy odcinek .Co do odchudzania to na sterydach raczej nie schudniesz ja przytyłam ponad 20 kg brałam je 1,5 roku bo zrobiłam się sterydozależna i nie mogłam z nich zejść .Może nie trzebo wprowadzać encortonu wystarczy może sam lek przeciw zapalny typu salofalk albo wspomniana pentasa jest w tabl i w granulkach .Dostałam granulki na Dniach Edukacji na temat chorób jelit no i powiem ci że super sprawa
ODPOWIEDZ