Okropne bóle brzuszka 4latka! 21 dnia na diecie. Pomocy!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Okropne bóle brzuszka 4latka! 21 dnia na diecie. Pomocy!

Post autor: kinia+ »

Witam,
u synka zdiagnozowali celiakie 27.02.2013r. (badania z krwii) a 5.03.2013 potwierdziły ją wyniki histopatologii gastroskopii.
Od 12.03 synek jest na diecie bg i przez pierwsze 4dni było ok, ale 5dnia siostra zaraziła go jelitówką i od tamtej pory boli go brzuszek. Jelitówka trwała 3 dni i brzuszek bolał go bardzo, bardzo. Jak wymioty, gorączka, rozwolnienie przeszły to pozostał mu pobolewający lekko czasami brzuszek, ale ogólnie dziecko było już w bardzo dobrej formie. Dieta oczywiście cały czas jest stosowana.
Poszedł do przedszkola i było ok (panie tam dla niego specjalnie gotują), ale przyszedł piątek Wielkanocny i dzieci zostały w domu, a w nocy syn znów miał objawy jak przy jelitówce wymioty, podwyższona temper. ciała oraz ból brzuszka!!!
Zanim dowiedzieliśmy się o celiakii był jadek, wesoły i bez bolącego brzuszka. Teraz zrobił się blady i widać, że cierpiący do tego nie chce prawie wcale jeść. Dostał od pediatry lek TRIBUX, a gastroenterolog stwierdziła ze te bóle nie mogą występować od zmiany diety.

Zapomniałam dodać iż oczywiście niestety po 4 dniach przedszkola obydwoje mają katar kaszel i już infekcja trwa!! (rodzeństwo: bliźniaki: synek celiak, córcia nieceliak)

Sama nie wiem co mam myśleć o takim stanie dziecka, moze macie jakieś pomysły co się z moim synkiem może dziać?? Macie podobne przeżycia??
Bardzo proszę o pomoc...

Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kinia, jak to panie w przedszkolu specjalnie dla niego gotują? Sądzę, że nie mają pojęcia o prawidłowym gotowaniu dla celiakia. Czy zakupiły osobny zestaw garnków dla niego? Nową patelnię? Ma swoje osobne łyżki, widelce? Czy w domu gotujesz mu też w osobnych garnkach itd?

Jakie objawy was skłoniły do zrobienia przeciwciał?

Myślę, że dziecko jest zarażone jakąś jelitówką, jest przeziębione i nie ma to związku pewnie z dietą bezglutenową.
kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinia+ »

Nie zakupowały w przedszkolu nowych rzeczy, ale wyparzają wszystko. Ja tak samo nie zakupiłam WSZYSTKIEGO nowego bo fakt iż muszę kupować produkty 4razy droższe już jest problemem finansowym :(

Syn był na planowej wizycie w oddziale dziennym alergologiczno-pulmonologicznym z powodu przewlekłego kaszlu. Lekarka zrobiła badanie alergologiczne oraz z krwi przeciwciała. Po tych wynikach poszliśmy do oddziału gastroenterologii i zrobili synkowi gastroskopię która potwierdziła nam celiakię.
Jeśli chodzi o objawy celiakii syn nie kwalifikował się z żadnymi objawami. Owszem non stop jest chory ale córka też a ona została przebadana pod kątem celiakii i nie jest chora.

Byłam z synkiem już 3 razy u pediatry (od czasu tej jelitówki) i nie wie o co z nim biega (z tym brzuszkiem). dziś mamy wizytę u nowej pediatry zobaczymy jaki będzie miała pomysł, chyba trzeba jakieś badania porobić (znowu!!) ahhhh
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

Kinia a dajesz mu probiotyki cały czas moje dzieci bolały brzuch jak tylko przerywałam probiotyki osoby z chorobami jelit mają zmienioną folore jelit i niestety probiotyki wskazane cały czas tym bardziej dzieciom
kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinia+ »

Jak coś się dzieje to od razu daję probiotyk, nawet przy przeziębieniach.
W 2012 roku poszłam z nim do gastroenterologa gdyż brzydko mu pachniało z buzi i chciałam zaciągnąć opinii specjalisty skąd to może być, ale nie bolał go wcześniej brzusio.
Miał jedną jelitówkę lub rota 4 mce temu ale po 3 dniach mu przeszło i było by wszystko ok gdyby nie to iż po kilku dniach zaczął kasłać i do dnia dzisiejszego nie został na 100% zdiagnozowany.
Niestety nadal pokasłuje mimo że dostał flixotidex2dziennie.

A lekarka dała dziś skier. na badanie moczu i krewkę. Znowu będzie płacz ;(
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

Kiniu OSOBY Z CHOROBAMI JELIT POWINNY PRZYJMOWAĆ PROBIOTYK NAWET JAK SIĘ NIC NIE DZIEJE CAŁY CZAS ponieważ mają upośledzoną flore a tym bardziej dzieci wiem że to wydatek ale opłaca się nie mówił ci o tym gastro ?
tareczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr 27 mar, 2013 20:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tareczka »

Ja jestem magikiem bo syn nie mówi gdy go coś boli,nawet jak trzustka i wątroba nawalała nie mówił o bólu,widzę po jego zachowaniu i kupach że jest coś nie tak. My też zaliczyliśmy jelitówkę w trakcie diety,a że jelitówka wywala z jelit to co dobre to by wyczyścić jelita lepiej daję coś na przeczyszczenie-jeśli dziecko mi dużo pije i wiem że go nie odwodnię ! po dobie probiotyki a na samym końcu coś na biegunkę.Robię tak od dawna,bo mój syn nie choruje na np.kaszel,katar ale łapie jelitówki,w taki sposób bardzo szybko pozbywamy się choróbska.

Probiotyki spokojnie możesz podawać miesiąc po takim wirusie,więc podawaj bo warto...
My podajemy od listopada codziennie,odpowiednie dobrała Nam pediatra.
Jeśli syn ma katar to może to mu spływa do żołądka i stąd ból brzucha ?
Mój jest niejadkiem od ponad 1,5 roku,największym niejadkiem się zrobił gdy zaczeliśmy cofać produkty szkodliwe,potrafił nie jeść cały dzień i płakać za bułką,która oczywiście napędzała go jak mały motorek.
Macie fajnie że się to potwierdziło w badaniach,my wyniki krwi mamy idealne za to skórne nie,dzięki diecie stan syna poprawił się bardzo.Zawsze dziecko też może zjeść gdy rodzice nie widzą...mój ostatnio zjadł okruszki z formy po babce efekt taki że następnego dnia był rozdrażniony,histeryczny,odwodniony ! (zapach acetonu z ust)

Po zrobieniu diety dolegliwości bólowe powinny ustąpić,wiem to po bynajmniej po sobie,po odstawieniu laktozy z dnia na dzień minęły mi bóle brzucha,pomimo że na ogół z rana mnie brzuch bolał.
kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinia+ »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Problem jednak u nas polega na tym iż jak przeszedł na dietę cały czas pobolewa go brzuszek. Przedtem tego nie było.
Ostatnio zmieniony czw 04 kwie, 2013 11:15 przez kinia+, łącznie zmieniany 1 raz.
Ajadit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 12 lut, 2013 22:14
Lokalizacja: z domu

Post autor: Ajadit »

kinia+ pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Problem jednak u nas polega na tym iż jak przeszedł na dietę cały czas pobolewa go brzuszek. Przedtem tego nie było.
Kinia i jak jest teraz? Jak sie synek czuje?

Jak dla mnie to co piszesz to nie jest wina diety tylko przebytej choroby.
Z objawów wynika, ze była to łagodna postac rota. Charakterystyczne dwa rzuty choroby - drugi w okresie rekonwalescencji gdy sie wydaje, ze juz wszystko ok.
weź pod uwagę, ze przy tych jelitówkach zawsze nabłonek ulega uszkodzeniu, wzmożona perystaltyka jelit (skurcze są bolesne). Regeneracja jelit po zakażeniu u zdrowego człowieka trwa minimum 7 dni a co dopiero u dziecka z celiakia i po biopsji, mnie po samej biopsji brzuch bolał 3 dni ;).
Daj mu czas na regenerację.
Na diecie jest od 12.03, od 17.03 choruje co najmniej 10 dni a rota moze trwać spokojnie i 14 dni, dziś jest 07.04.2013 r. i jak jest lepiej?
Powinien powoli się brzuszek wyciszać.
Moje dzieci są na diecie od 13.02.2013 chłopcy bardzo rzadko narzekają na brzuszki, ale córka w szkole cos podje i tu mamy ciągle narzekania - ech nie jest to łatwe.
Trzymam kciuki za bezbolesne dni :)
A.
kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinia+ »

Witaj,

ostatnio troszkę lepiej z brzuszkiem, pobolewa go na wieczór najbardziej, chociaż dziś nie wspomniał ani razu. :)

Nie miałam pojęcia o rota, gdyż jak miał w listopadzie to szybko minęło i nie było żadnych nawrotów choroby i to był jego pierwszy rotawirus ( raz miał żyganko jak był malutki 8mcy ale wtedy najadł się petów na plaży i piasku).
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Troszkę obawiam się o jedzenie w przedszkolu, ale w tej chwili nie mam wyboru. Jak zacznie narzekać na brzuszek jak będzie często chodził do przedszkola to wtedy zacznę oponować o to abym sama mu gotowała.
Robię mu badanie kupki na pasożyty, miał robione w styczniu ale zrobić drugi raz nie zaszkodzi.
kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinia+ »

Niestety dziś znów obudził się i od razu narzekał na brzuch. Poszedł do przedszkola, na wieczór nic już nie wspominał o bólu brzuszka.

Mam pytanko które probiotyki są odpowiednie dla celiaków? I ile razy dziennie dajecie swoim dzieciom?
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

1xdziennie ja podaje enterol na zmiane z linex baby lub acidolac są wmiare niedrogie jak na probiotyki no i podaje ja cały czas nawet jak nie ma objawów a to dlatego że osoby z chorobami jelit powinny przyjmować je cały czas
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Któryś lekarz na MDC kiedyś (sorki za brak konkretów, ale zupełnie mi wyleciało z głowy) polecał Dicoflor, o ile pamiętam są dwie wersje, dorosła i dziecięca, różną się stężeniem.
A co do podawania probiotyków cały czas to prawdę mówiąc nie jestem pewna, też nie jest dobrze, żeby ta flora bakteryjna nam w jelitach przerosła...
Obrazek
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

nie ma takiej opcji aby przerosła nawet u osób zdrowych a jak już pisałam osoby mające chroby jelit bez probiotyków mają złą flore ze względów wiadomo jakich a co do dicloflor to też dobre
kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinia+ »

Podawała na pewno będę jak tylko będzie taka potrzeba, nie non stop. dziękuję za wszelkie podpowiedzi, mam nadzieję iż idzie ku dobremu.

A z innej beczki: czy nie macie czasami wrażenia ze jesteście jak te zakłady produkcyjne które piszą ze na terenie zakładu używa się produktów zakazanych??
Ja czasami dostaję kręćka gdy szykuję kanapkę synkowi a później zjadam swoją kanapkę po czym syn chce żeby jemu zrobić jeszcze jedną jego kanapkę :( i powinnam wtedy umyć ręce ... wiecie o co mi biega?
ODPOWIEDZ