biegunki po porodzie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

biegunki po porodzie

Post autor: zofia »

Około 4-5 tygodnia po porodzie pojawiły się u mnie uciążliwe biegunki. Wiem, że pierwsze co nasuwa się na myśl to jest to, że diety nie przestrzegam. Zapewniam, że przestrzegam. Trochę mnie to niepokoi, więc zaczęłam szukać przyczyny. W ciąży brałam cały czas Euthyrox 50 mg. Niedoczynność w nadczynność przeszła, co ponoć wg mojej endokrynolog po porodzie jest normalne.
Czy miała może któraś z pań podobne problemy? Czy to może być wina tarczycy? (Wyczytałam, że biegunki mogą być przyczyną nadczynności, ale w zasadzie innych objawów nie mam i czuję się dobrze).
Obrazek
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

ja miałam nadczynnośc ale nie przypominam sobie aby towarzyszyła mi biegunka :?:
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Moja kuzynka miała straszne biegunki i jak się okazało miała nadczynność tarczycy, więc to jest jak najbardziej normalne w nadczynności. Po jakimś czasie przyjmowania leków na tarczycę( chyba metizolu) biegunki ustąpiły całkowicie.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Należy zrobić Ft3, Ft4 i TSH. Robiłaś to przy tych biegunkach? Po porodzie zdarza się poporodowe zapalenie tarczycy z przejściową nadczynnością, natomiast w Twoim przypadku, skoro przed porodem była niedoczynność, pewnie Hashimoto masz, to jest to rzut choroby. Niestety , ale okres poporodowy jest okresem , w którym choroby autoimmunologiczne mogą się nasilać lub pojawiać się nowe, więc pierwsze co, to idz na badanie Ft4 i TSH przede wszystkim. Pamiętaj, że tabletkę z tyroksyna, czyli Euthyrox w Twoim wypadku, łyka się dopiero po pobraniu krwi.
Jak będziesz miała wyniki, to daj znać.
ODPOWIEDZ