celiakia. jak z tym żyć

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agnessi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013 16:48
Lokalizacja: Warszawa

celiakia. jak z tym żyć

Post autor: Agnessi »

czesc,
od dwóch lat choruję na celiakie czyli najgorsze stadium alergii na gluten. chciałam was zapytać jak sobie radzicie podczas wyjazdów? czy macie problemy z miesiączkami? podobno gluten potrafi nieźle namieszać w organizmie, powodując nieregularne miesiączkowanie, jak również problemy z tarczycą, bóle głowy czy problemy z sercem. czy któraś/ryś z was ma takie problemy? mnie np. często boli głowa. w USA się dowiedziałam zrobiona badania gdzie potwierdzono że osoby które chorują na celiakie mają częste bóle głowy jak również mają duże prawdopodobieństwo depresji. jeżeli boli was głowa co bierzecie? bo przecież i tak już przez gluten mamy rozwalony żołądek. dziękuję za informacje.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8147
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

trzymasz się ścisłej diety bezglutenowej?
sara123321
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009 11:40
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: sara123321 »

Ja podczas miesiaczki kiedy nie miałam wprowadzonej diety Bg miałam ciezkie krwotoki i bole brzucha miesiaczka nie trwała u mnie 7-8 dni tylko poł miesiaca. Zabrali mnie do szpitala podali hormony i żelazo ale i tak miałam obfite miesiaczkowania byłam osłabiona i miałam anemie dopiero teraz kiedy mam scisła diete mam lzej z tymi sprawami. Miałam tez takie stany depresyjne teraz ze zbiegiem czasu nie poznaje siebie. Ja doszłam do siebie po 3 latach i nie ukryje podjadałam a to ciastko a to paluszka a to chipsy teraz naprawde tego załuje bo mam problemy z zoładkiem, wole trzymac twardo diete niz czuc sie tak jak dzisiaj sie czuje przez jakies głupie słabosci do ciastka z glutenem. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kochana,

z twoich objawów wynikają prawdopodobnie dwie sprawy:

- długie miesiączki, bóle głowy, problemy z sercem- masz prawdopodobnie niedoczynność tarczycy na tle zapalenia Hashimoto

- bóle żołądka- może od glutenu, a może przy tym autoimmunologiczne zapalenie żołądka,towarzyszące bardzo często Hashimoto.

Nie masz anemii? Podaj wyniki morfologii, żelazo, ferrytyne, wit. B12, Ft4, Ft3 i TSH. To są podstawowe badania, jakie powinnaś mieć zrobione od ręki.
Jakie bierzesz teraz leki?
ODPOWIEDZ