dieta a badania przeciwcial IgE - czy to ma zwiazek ze soba?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
devinique
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 08 maja, 2013 17:44
Lokalizacja: europa

dieta a badania przeciwcial IgE - czy to ma zwiazek ze soba?

Post autor: devinique »

Witam serdecznie,

W zwiazku z podejrzeniem nietolerancji glutenu lekarz dal mi skierowanie na badania z krwi na przeciwciala IgE (na gluten i kilka innych alergenow).

3 tyg temu przeszlam na diete bezglutenowa (duuuza poprawa), jednak w tym czasie zjadlam 3 razy cos z glutenem (i za kazdym razem pojawily sie dolegliwosci).

Teraz nie wiem czy jak pojde na te badania, to fakt ze od 3 tyg nie jem prawie glutenu ma wplyw na wyniki? Lekarka nie byla pewna, ale poweidziala, ze to "raczej" nie ma wplywu... juz sama nie wiem.

Z gory dziekuje za pomoc

devi
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Alergie IgE-zależne utrzymują się na ogół mimo diety. Przed testami skórnymi nie możesz dłuższy czas brać leków antyhistaminowych.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
devinique
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 08 maja, 2013 17:44
Lokalizacja: europa

Post autor: devinique »

Dziekuję za odpowiedź.

Właśnie doczytuję i już się dowiedziałam, że to że wyniki z tego badnia nic nie wskażą to jeszcze o niczym nie świadczy...
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

jeśli coś Ci to da: ja mam celiakie a nie mam alergii ani na gluten, ani na zborza
Obrazek
devinique
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 08 maja, 2013 17:44
Lokalizacja: europa

Post autor: devinique »

aha dzięki, nie wiedziałam, ze to jest w ogole mozliwe...

w sumie to nie wiem czy trzeba sie diagnozowac, wydaje mi sie ze nie mam celiakii tylko jak juz to jakas nietolerancję/ alergię. Tak mi się wydaje (moze błędnie) ponieważ wyniki badań mam dobre, żelazo bdb, jedynie miałam duży niedobor wit D. Pnadto nie chudne tylko wręcz odwrotnie (mimo sportu i uważania na jedzenie, ale to juz chyba inna historia, chociaz kto wie)
Jesli te pierwsze badania nic nie wkażą, to uważacie że należy kontunować proby zdiagnozowania, czy po prostu byc na bg diecie i tyle?

Dziękuję z góry za jakieś sugestie
ODPOWIEDZ