COLON C

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

COLON C

Post autor: wieczorynka »

Czy stosujecie colon C przy zaparciach? jakie macie opinie na ten temat:) Do tej pory radziłam sobie słonecznikiem, ziarnami i śliwkami suszonymi ale od 1 dni chodzę skulona tak mi dokucza...
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nie mam problemów z zaparciami, ale próbowałam tego specyfiku celem obniżenia cukrów. Błonnik spowalnia wchłanianie węglowodanów. Nie mam zbyt dobrych doświadczeń, bo trzeba to popijać naprawdę duża ilością wody. Jeśli się nie popije odpowiednio dużą ilością wody, to potem taka kula pęcznieje w jelicie i normalnie czuje się jak się przesuwa, w dodatku przytyka wręcz jelito. Nie jest to za miłe uczucie.

Jak długo jesteś na diecie bg? Przed dietą też miałaś problemy z zaparciami? Chorujesz na coś jeszcze oprócz celiakii?
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Właśnie po przejściu na dietę mam problem z zaparciami. Justem już ponad dwa lata bg, nie mam pojęcia z czego to wynika ale np normosan odpada absolutnie. Szukam jakiegoś specyfiku który zadziała bez szkody.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

ja po tym specyfiku miałam przez dwa dni biegunke, wiec na mnie jakoś działa za bardzo :)
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Nie słyszałam zbyt dużo pochlebnych opinii na temat Colon C.

Kiedy cierpiałam na długotrwałe zaparcia (nawet ponad tygodniowe), używałam Fibraxine. Pomagały mi te saszetki bardzo. Zawartość saszetki można dodać do napoju (wody, mleka, herbaty czy soku owocowego) lub dodać do jogurtu. Polecam i Tobie. Mam nadzieję, że przyniosą ulgę...
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Ja używam Ispagula - baza jest ta sama, co w Colon C, ale Colon jest dodatkowo "wzbogacony" rzeczami, które niekoniecznie mi służą. Np. skądinąd zdrową inuliną, po której można właśnie mieć biegunkę, wzdęcia i bóle brzucha.

Ispagul jest w porządku. Nawet bardzo w porządku.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

dzięki bardzo za podpowiedz. W takim razie sprawdzę to co polecacie :)
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

A może zwykłe siemię lniane po 7 zł za kilogram? Łyżeczkę do herbaty do sałatki, zupy, czy jogurtu, czyli trzy łyżeczki dziennie. Szkody nie narobi na pewno, a jeszcze włosy i skóra się na lnie poprawiają :)

No i dieta bg to nie same węglowodany, ale też jarzyny, pamiętacie o tym, żeby jeść warzywa?
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Nalewka, to prawda. Warzywa to bardzo ważny element diety. Nie można o nim zapominać. No i jeszcze owoce!
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Stosuję colon c od jakiegoś czasu i nie mam problemów. Bardzo dobrze działa. Dodaję łyżeczkę do jogurtu naturalnego i wkrojonych do tego owoców, np, truskawek, kiwi, banana,i innych.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Nalewka pisze:A może zwykłe siemię lniane po 7 zł za kilogram? Łyżeczkę do herbaty do sałatki, zupy, czy jogurtu, czyli trzy łyżeczki dziennie. Szkody nie narobi na pewno,
szkody może i nie, ale wielkiego pożytku przy zaparciach też nie miałam z siemienia.

Jedyne co kiedykolwiek działało, to właśnie Ispagul i kapsułki aloesowe (ale po nich czasem międliło w brzuchu, po Ispagulu robi się wygodnie i przyjemnie).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
malina1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014 22:42

Re: COLON C

Post autor: malina1985 »

Witam,
Chcialabym odświeżyć temat.
Lekarz gastrolog zalecił mi ten Colon C, żeby pobudzić jelita do pracy.
Czuję się po tym koszmarnie! Brzuch jak balon- nigdy tak nie odstawał, a takie straszne wzdęcia mam rzadko kiedy. Do tego gazy i jeszcze większe zaparcia.
Dodam, że wiem, że trzeba dużo pić- i taką łyżeczkę tego błonnika popijam dwiema szklankami wody, w dzień również piję wodę i zieloną herbatę.
Podobnie miałam po lekach na IBS- Debridat, Tribux itp. Powodują u mnie jeszcze gorsze zaparcia. Dlaczego moje jelita tak reagują na wszystko w drugą stronę?

Mam wrażenie, że przez ten Colon C całkiem sobie rozregulowałam jelita:(:(
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: COLON C

Post autor: Leeloo »

masz opakowania w domu? możesz porównać ich skład?

jak długo stosujesz dietę BG i od kiedy jelita zaczęły być tak leniwe, że sięgnęłaś po takie specyfiki? jak to wyglądało? np. po chorobie? przyjmujesz jakieś leki? chorujesz na coś jeszcze?

możesz mieć nadwrażliwość.nietolerancję któregoś składnika z tych syntetyków, może też mocno zaburzoną florę jelitową..
malina1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014 22:42

Re: COLON C

Post autor: malina1985 »

Tutaj opisałam całą historię- viewtopic.php?f=8&t=6182
Na diecie jeszcze nie jestem, czekam na wyniki biopsji.
Sposobu na IBS (w które słabo wierzę) szukam już z 6 lat jak nie dłużej.
Tylko na początku byly to same bóle brzucha. A od jakichś czterech lat mam problemy z nawracającymi wzdęciami, gazami itp. Od dwóch z zaparciami- wypróżniam się codziennie,ale z wysiłkiem.

A ten Colon rozregulował mi organizm już calkiem- jest jeszcze gorzej.

Trimebutyna- to Tribux lub Debridat. podobno reguluje perystaltykę całego przewodu pokarmowego działa pobudzająco.
Colon C to blonnik ze szczepami bakterii.

Jedyne co mi pomaga jeszcze w jakimś stopniu to Meteospasmyl- według ulotki rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i działa przeciwwzdęciowo.
Po tym jest w miarę ok.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: COLON C

Post autor: Leeloo »

chodziło mi o substancje dodatkowe dodawane jako nośniki, s. żelujące, laktoza itd.

ok, już sobie przypomniałam, dzięki. tak do mnie trzeba, za dużo ludzi do ogarnięcia ;) masz Hashimoto- perystaltyka jest dodatkowo spowolniona i osłabiona. nie ważne jaki wynik biopsji, przy chorobie Hashi włącza się dietę bezglutenową. prawdopodobnie tu jest pies pogrzebany i po pewnym czasie jelita zaczną działać jak trzeba.
ODPOWIEDZ