bóle brzucha

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lilian15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 14 gru, 2012 21:27
Lokalizacja: Żyrardów

bóle brzucha

Post autor: Lilian15 »

Mam problem, ponieważ mimo iż od 5 lat mam cukrzycę, 2 lat mam zdiagnozowaną celiakię, a od roku uczulenie na laktozę nadal mam problemy z bólem brzucha. Potrafi być taki okres, że nie boli mnie nic 2 miesiące, ale jest też tak, że zjem rano np. śniadanie (naleśniki zrobione z mlekiem sojowym ) minie godzina i skurcze są tak wielkie, że zaczynam mieć mroczki przed oczami. Odchodzą na 10 minut i z powrotem głównie z lewego boku nad biodrem. Zastanawiam się wraz z rodzicami czy to od celiaki, laktozy, a może mam kolejną chorobę o której nie wiem. Mieliście tak ? Może coś doradzicie co zrobić.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kosmki masz całe? Miałaś robioną kontrolną gastroskopię po wprowadzeniu diety bg?

Ile masz lat?

Czy jeśli od dwóch lat masz zdiagnozowaną celiakię, to od tych dwóch lat trzymasz dietę bg i czy w trakcie trzymania tej diety bg doszła nietolerancja laktozy? Wcześniej jej nie było?

Czy oprócz celiakii masz zapalenie żołądka? Jakieś inne objawy? Wysypki, bóle stawów, sucha skóra, senność, bezsenność, problemy z wagą, z czymś innym.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Lilian 15, mnie bardzo bolał brzuch mimo przestrzegania diety bg, ale wtedy jadłam produkty ze skrobią pszenną bg. Były dni, że miałam spokój a potem znów kilka dni z bólem. Tak było przez kilka miesięcy. Odkąd jem produkty bez skrobi pszennej jest ok. I nie tykam niczego, co ma w składzie syrop glukozowy i skrobię modyfikowaną. Chyba, że napiszą, że jest z kukurydzy.
Lilian15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 14 gru, 2012 21:27
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Lilian15 »

Mam 14 lat i kiedy zdiagnozowaliło ceiakię od razu przeszłam na dietę dopiero po roku od tego doszła nietolerancja laktozy. Z zapaleniem żołądka nic mi nei wiadomo i żadnych innych objawów przócz bólów brzucha i biegunki nie ma
To właśnie na tych najsilniejszych leży największe cierienie
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Miałaś robioną po roku diety bg gastroskopię kontrolną oraz przeciwciała, aby sprawdzić czy choroba się cofa? Czasem bywa tak, że mimo diety choroba się nie cofa lub dochodzi inna, np. Crohn.
Lilian15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 14 gru, 2012 21:27
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Lilian15 »

Niestety mimo że bywam co 3 miesiące u lekarza nie miałam takiego badania coo już na wejściu przy wspomnieni o tym zaniepokoiło moją mamę
To właśnie na tych najsilniejszych leży największe cierienie
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Więc trudno powiedzieć na ile dieta bg skutkuje i czy przypadkiem nie przemycasz gdzieś nieświadomie glutenu. Bez ponownej gastroskopii nie da się odpowiedzieć na Twoje pytania.
Lilian15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 14 gru, 2012 21:27
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Lilian15 »

Czasem do tych objawów dochodzą gazy kiedy np zjem jabłko takie całe mam straszne gazy
To właśnie na tych najsilniejszych leży największe cierienie
zbyszek1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 04 gru, 2012 17:15
Lokalizacja: Starachowice

Re: bóle brzucha

Post autor: zbyszek1904 »

Witam

Moja córka jest od roku na diecie, ostatnio robiliśmy badania na przeciwciała i wyszły ujemne.Do tej pory zdarzało się,ze narzekała na brzuszek ale to było nic w porównaniu co przeszłyśmy dziś. Jak się okazało babcia dała jej dziś na obiad przez pomyłkę zwykły makaron, po dwóch godzinach zaczęły się wymioty , biegunka i silny ból brzucha .
Czy ktoś z Państwa miał takie objawy po zjedzeniu czegoś glutenowego?
Dodatkowo od wczoraj córka bierze rano na czczo szczepionkę Ribomunyl ( na ulotce też pisze ,że mogą wystąpić wymioty). Dzwoniłam do pani doktor gastrolog która nas prowadzi i ona twierdzi,że makaron raczej jej nie powinien zaszkodzić, aż tak. Dziecko bardzo wymiotowało więc wezwałam lekarza na wizytę domową ten twierdzi, że to musi być wina makaronu(przepisał czopki Scopolan,Smecte i kazał pić wodę z glukozą) .
Ja już sama nie wiem czy to tylko taki zbieg okoliczności ...?
Ale nie pamiętam kiedy moje dziecko tak się umęczyło, teraz wymioty ustały a mała usnęła.
Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Co w takich przypadkach podać.
Pozdrawiam
Rodzic: Ewelina i Zbyszek
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: bóle brzucha

Post autor: basiag »

zbyszek1904 pisze:Witam

Moja córka jest od roku na diecie, ostatnio robiliśmy badania na przeciwciała i wyszły ujemne.Do tej pory zdarzało się,ze narzekała na brzuszek ale to było nic w porównaniu co przeszłyśmy dziś. Jak się okazało babcia dała jej dziś na obiad przez pomyłkę zwykły makaron, po dwóch godzinach zaczęły się wymioty , biegunka i silny ból brzucha .
Czy ktoś z Państwa miał takie objawy po zjedzeniu czegoś glutenowego?
Dodatkowo od wczoraj córka bierze rano na czczo szczepionkę Ribomunyl ( na ulotce też pisze ,że mogą wystąpić wymioty). Dzwoniłam do pani doktor gastrolog która nas prowadzi i ona twierdzi,że makaron raczej jej nie powinien zaszkodzić, aż tak. Dziecko bardzo wymiotowało więc wezwałam lekarza na wizytę domową ten twierdzi, że to musi być wina makaronu(przepisał czopki Scopolan,Smecte i kazał pić wodę z glukozą) .
Ja już sama nie wiem czy to tylko taki zbieg okoliczności ...?
Ale nie pamiętam kiedy moje dziecko tak się umęczyło, teraz wymioty ustały a mała usnęła.
Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Co w takich przypadkach podać.
Pozdrawiam
Jesli jest na diecie a zjadla makaron glutenowy to moze byc od tego, to zalezy od kazdego z osobna jak reaguje na gluten. Być moze tez przyczynila sie ta szczepionka trudno teraz ocenic,dwie rzeczy zbiegly sie w czasie i teraz trudno odroznic co i jak. A ta szczepionke to pierwszy raz bierze czy miala juz wczesniej z nia do czynienia? zazwyczaj jak corka reaguje na leki? ja bym obstawiala makaron
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bóle brzucha

Post autor: Leeloo »

tak, ciężko stwierdzić czy makaron, czy szczepionka.
Najważniejsze, żeby dziecko dużo piło- woda z odrobiną soli i cukru. potem dieta lekkostrawna- kleiki ryżowe najlepiej, dojrzałe banany, lekkie herbatki.

wydaje mi się, że to raczej makaron, 2h po zjedzeniu pasuje. ale skoro lek ma w ulotce wymienione wymioty..no nic, oby więcej takich wpadek mimo wszystko nie było. zdrówka!
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: bóle brzucha

Post autor: basiag »

Skoro ta szczepionka tak jak piszesz byla na czczo to mysle ze objawy powinny do obiadu wystapic tzn. te wymioty ale wlasnie dopiero jak zjadla ten makaron to po dwoch godzinach wymioty wiec w duzej mierze swiadczy o makaronie
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
zbyszek1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 04 gru, 2012 17:15
Lokalizacja: Starachowice

Re: bóle brzucha

Post autor: zbyszek1904 »

Ja też stawiam na makaron (ale wpadka babcia nie może sobie darować), dziś już szczepionki jej nie dałam. Zobaczymy co będzie jutro bo dziś mówiła, że brzuszek ją bolał. Podaje jej dobre bakterie oby pomogły. Wymioty i biegunka ustały.
Czym w takim przypadku się ratujecie?

Pozdrawiam
Rodzic: Ewelina i Zbyszek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bóle brzucha

Post autor: Leeloo »

ryż z jagodami, kleik ryżowy, papka z siemienia lnianego.
ODPOWIEDZ