Proszę o poradę

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

bluedita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 17:01
Lokalizacja: turek

Proszę o poradę

Post autor: bluedita »

Mój 10-cio letni syn ma zdiagnozowaną celiakię od 1,5 miesiąca. Wynik : typ 3b wg Marsh,
Dodatkowo : Transglutaminaza tkankowa IgA - ilościowo - wynik dodatni >200 RU/ml.
Na dietę przeszłam automatycznie, usuwając z domu wszystko co mogłoby mojemu dziecku zaszkodzić. Mały nie podjada i unika wielu rzeczy jak ognia, gdyż sam jest już zmęczony chorobą.
Niestety objawy nie ustąpiły (tj. bóle brzucha). Po miesiącu dopiero doinformowując się sama, odstawiłam laktozę. Poprawa była natychmiastowa, ale trwała zaledwie 2 dni. Obecnie bóle brzucha nie są zbyt uciążliwe. Jednak moje dziecko skarży się na jak on to określa „mulenie” od czasu do czasu kłucie w brzuchu.
Zastanawia mnie, jak szybko następuje poprawa po przejściu na dietę, czy takie dolegliwości mogą się utrzymywać?

Bardzo proszę o informację. Każda w tej chwili jest dla mnie na wagę złota, tym bardziej, że jest to tak nowy temat dla mnie... Podzielcie się proszę doświadczeniami, jak to wyglądało u Was po odstawieniu glutenu tudzież laktozy. Jak szybko można oczekiwać polepszenia?

Dziękuję :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Używacie produktów ze skrobią pszenną bezglutenową i/albo z syropem glukozowym w produktach oznaczonych jako bezglutenowe (np. czekolady i słodycze Goplany i Jutrzenki, itp.)?
Jeśli tak - to przyczyną może być nietolerancja pszenicy niezależna od celiakii.
Warto sprawdzić.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
bluedita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 17:01
Lokalizacja: turek

Post autor: bluedita »

skrobia pszenna bezglutenowa znajduje się w mieszankach z których piekę chleb np Piekarz Balvitenu...czyżbym miała unikać również tego?

słodycze na razie odstawiłam, syn jada czasami czekoladę gorzką Goplany w której nie ma nic podejrzanego, poza tym testy nie wykazały alergii na pszenicę...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8130
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

bluedita, jakie testy dokładnie? często bywa, że z krwi nie wyjdzie, a na skórze owszem, lub odwrotnie.
są też nietolerancje pokarmowe, które wykrywa się najlepiej skrupulatną dietą eliminacyjną
bluedita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 17:01
Lokalizacja: turek

Post autor: bluedita »

na skórze testy wykonywane były 4 lata temu, z krwi w szpitalu we wrześniu br., w obu przypadkach alergia dotyczyła wyłącznie kotów ;)

jednak jako maluch, syn miał skazę białkową i ciągłe problemy skórne...

może rzeczywiście pozostaje eliminacja kolejnych produktów z diety
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8130
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

bluedita, niektóre nietolerancje można też sprawdzić domowym testem Food Detective, ale osobiscie tego nie robiłam, więc nie będe się wypowiadać. jednak słyszałam, że warto.
Dieta eliminacyjna jest oczywiście praco i czasochłonna i wymaga silnej woli, ale daje prawie 100% pewność.

skazy i zmian skórnych juz nie ma?
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

bluedita pisze:skrobia pszenna bezglutenowa znajduje się w mieszankach z których piekę chleb np Piekarz Balvitenu...czyżbym miała unikać również tego?
Spróbuj mieszanki (albo nie mieszanki - tylko mąk ze zmielonych własnoręcznie kasz) bez skrobi i masz szanse od razu się przekonać, czy w niej leży problem. Najlepsze mąki bez skrobi ma Schaer. Drogi, ale można brać część mąki Schaera, a część innej, tańszej mąki bezglutenowej - ryżowej, kukurydzianej, skrobi ziemniaczanej, etc. - ja tak robię.

Ja na skrobię pszenną b/g reaguję przynajmniej tak samo źle, jak na gluten.

A to, że syn nie miał alergii 4 lata temu, nie oznacza, że nie ma jej teraz. Możesz powtórzyć badania, ale możesz też odstawić skrobię pszenną i od razu sprawdzić, czy nie ma poprawy. Poza tym - nie wszystko wychodzi w badaniach - najwyraźniej wrześniowe badania coś "przepuściły". Za to dieta jasno pokazuje, co szkodzi a co nie - tym bardziej, że syn ma dolegliwości po jedzeniu, więc od razu wiadomo, czy jest O.K., czy nie.

Goplana gorzka zwykła jest bez syropu, ta akurat jest bezpieczna. Ale o wiele lepsza (smaczniejsza i delikatniejsza) jest gorzka czekolada J.D. Gross z Lidla.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
bluedita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 17:01
Lokalizacja: turek

Post autor: bluedita »

Leeloo zmiany skórne zdarzają się lecz bardzo sporadycznie, częściej opryszczka ale to spowodowane jest chorobą Dühringa

Ola_la właśnie wczoraj zakupiłam produkty Schaer, dziś upiękę chleb, zobaczymy co się będzie działo :) i dziękuję za info o Lidlu, bo jak na razie sama nie znalazłam tam nic co mogloby być bezpieczne


bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi, naprawdę od razu czuje się pewniej :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

bluedita pisze: i dziękuję za info o Lidlu, bo jak na razie sama nie znalazłam tam nic co mogloby być bezpieczne
A tam akurat jest sporo dobrych rzeczy.
Poszukaj na forum wątku "Lidl" - jest wszystko w miarę pozbierane.

Aha - ta czekolada nie ma napisu "bezglutenowa", ale ma bardzo dobry skład i dobrze wypisane wszystkie alergeny. I nie ma wśród nich glutenu, podczas gdy w czekoladach smakowych tej samej firmy już jest informacja, że może zawierać śladowe ilości. Wydaje się, że piszą bardzo rzetelnie, a mój histeryczny brzuch to potwierdza.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8130
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

bluedita,

tu masz cały wątek o Lidlu, zdziwisz się, ile dobrego na Ciebie czeka :D
bluedita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 17:01
Lokalizacja: turek

Post autor: bluedita »

Kurczę faktycznie, przegapiłam wiele produktów...powoli się uczę być mniej niecierpliwą ;)
no i dzisiaj wybieram się na łowy do LIDLA :)


Dziękuję raz jeszcze!! :)
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

mozna jeszcze sprawdzić czy syn nie ma Helicobacter, badanie kału jest całkiem wiarygodne

chyba, że sprawdzano podczas gastroskopii :)
bluedita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 17:01
Lokalizacja: turek

Post autor: bluedita »

aaggaa mój syn miał przez kilka miesięcy robiony szereg różnych badań (w tym bakteria, lambia), gdyż żaden lekarz nie podejrzewał tej choroby ;), nawet po diagnozie Pani doktor oświadczyła, iż wcześniej mogłaby się ze mną założyć, że to nie to, no bo jak wysoki, wysportowany, dobrze zbudowany chłopak może mieć celiakię ;)

w każdym razie jestem w fazie ciągłej obserwacji, trochę utrudnionej ostatnimi dniami grypą Konrada...
bluedita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 17:01
Lokalizacja: turek

Post autor: bluedita »

krótki update...

bóle nie minęły po wyeliminowaniu wielu kolejnych produktów, chyba nawet nasiliły się, ponieważ obecnie syn odczuwa silne kłucia wraz z mdłościami...

pani doktor, która go diagnozowała, stwierdziła, że nie są to objawy celiakii i powinnam zgłosić się do psychologa... generalnie szybko mnie spławiła /:

sama już nie wiem, może rzeczywiście tak jest, bo przecież w szpitalu we wrześniu był zbadany dokładnie...

szczerze mówiąc ręce mi już opadają...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Nie znam się i w kwestiach medycznych nie będę się wypowiadała. Ale wkurza mnie, że jak nie wiedzą, co jest to zaraz wysyłają do psychologa albo psychiatry. Nie mam nic przeciwko takim lekarzom, żeby była jasność, ale to już się robi chore. Jak trafiłam do swojej lekarki z ciśnieniem 180/120, to też zasugerowała, żebym poszła do psychiatry, bo może potrzebuję się wyciszyć :028:
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ