Ninka prosi o radę...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Cześć kochani! Co u Was słychać? Olu co dobrego? :)

Często czytam forum, ale mało się udzielam, bo w sumie u mnie bez zmian. Nie jem, chudnę, czuję się jak wrak człowieka.
Jeśli chodzi o moją walkę z trądzikiem to ręce opadają :(
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Leeloo »

nie myślałaś, żeby pójść do szpitala? nie wiem z czego Ty masz jeszcze chudnąć. a z takim samopoczuciem, to naprawdę podziw i zarazem mega zdziw, że jeszcze funkcjonujesz.

i słuchaj, może podejść z każdej strony i jakaś pomoc od ducha? psycholog, terapia na nfz? to nigdy nie zaszkodzi.
Konrad23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 23 wrz, 2015 15:02

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Konrad23 »

Napisałem cały post i mnie wylogowalo...
Ninka Twoje objawy są typowe dla chorych zmagajacych się z GERD. Musisz zdać sobie sprawę, iż refluks dotyczy od 10 do 20 % ludzi krajow zachodnich :). Ją zmagam się z nia od niedawna, moja siostra się z nia zmagała. Są osoby, które żyją z nią 40 lat i dalej cierpią :). Sa to zazwyczaj osoby, które zostały dotknięte nerwica lekowa. Sam biorę IPP choć zdaje sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji. Wiedz, że są ludzie, chorzy na tysiąc gorszych schorzeń. GERD doświadczy prawdopodobnie 30% ludzi urodzonych po 2010. :) jest to najszybciej rozpowszechniająca się choroba cywilizacyjną. Ją reflux dostałem na tle nerwowym. Pracował em we francuskiej restauracji i myślałem, iż wszystkich potrulem w tym siebie XD. Dramatyczna sprawa. Jednak nie odebrało mi to uśmiechu, pomimo potwornego palenia, ulewania, bolu gardła itp. Najważniejsza jest chęć do życia. Przez pierwszy tydzień miałem takie problemy, iż schudlem 10 kg. Niesamowity wynik :D. Trzeba się jednak szybko pozbierać i dojść do siebie!!!. Znaleźć szczęście, wiarę, siłę. Nadawać dniom sens :). Depresja od brania IPP również jest kontrowersyjną ludzie, którzy biora te leki 8 lat nie zdając sobie sprawę z konsekwencji są o wiele szczęśliwej i nic ich nie boli. :) oczywiście to nie jest rozwiązanie! Ale w stanach rynek ich to aż 4 miliardy $ rocznie. Jeśli masz wstręt do mięsa ulewa Ci się po nim czy po węglach ewentualnie cukrze czy produktach mlecznych. To musisz mieć dobra dobrana dietę. Osobiście wybieramy się do goscia, który zajmuje się medycyna chińska. Przekaże co i jak :)!! Głowa do gory
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Może źle się wyraziłam, że ciągle chudnę. Bywają momenty kiedy waga troszkę podskoczy, ale za chwilę gwałtownie spada.
Kiedy byłam zdrowa ważyłam ok 49-52 kg teraz mój przedział to 40-44 kg i wyglądam sucho, chudo, bardzo źle.

Moim problemem nie jest jedynie refluks (tak w ogóle to nigdy nie miałam uczucia palenia w gardle, ulewania się treści żołądkowej itd.). Boli mnie ciągle żołądek i czasami brzuch a wiadomo jak boli to i jeść się nie chce. Staram się naprawdę. Czytam wasze rady dot. co jeść aby zdrowo przytyć.

Myślę, że dobrze radzę sobie ze stresem. Mam ciężką, stresującą pracę, ale nie przeszkadza mi to. Jedyne co odbiera mi radość z życia i powoduje niską samoocenę to to jak wyglądam - chuda jak anorektyczka, pryszczata, nawet tracę włosy, które tak uwielbiałam :( Zero kobiecości.
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Konrad23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 23 wrz, 2015 15:02

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Konrad23 »

Ninko, kiedy zażywasz leki z grupy IPP przez dłuższy czas możesz mieć mało witamin z grupy B. Z krwi można chyba sprawdzić witaminy B warto sprawdzić również Żelazo, Wapno, D3. Na włosy najlepiej ;) od razu kroplowke rewitalizującą - z witaminami i aminokwasami. Znika depresja i wiele innych problemów ;)
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Witajcie kochani! Ostatnio miałam problem z wpisywaniem postów na forum :(

U mnie troszkę się poprawiło :) Sporo przytyłam - ważę 50 kg, normalnie szok :D Lepiej też się czuje fizycznie i psychicznie :)) Polecam lek Peritol na pobudzenie apetytu.

Zaprzestałam kuracji krążkiem hormonalnym, ponieważ po nim miałam straszny wysyp pryszczy przez 3 miesiące. Teraz zaczynam drugie opakowanie tabletek doustnych Atywia, ale nie widzę żadnej poprawy. Czy któraś z Was leczyła kiedykolwiek trądzik hormonami? Jakie leki brałyście?
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Leeloo »

Ninka brawo, a możesz napisać coś więcej o wpływie na apetyt, jak to wyglądało u Ciebie?
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Już kiedyś miałam przygodę z Peritolem, którą nie wspominam zbyt dobrze. To było jeszcze na studiach... byłam po nich otępiała, senna, powolna, miałam problemy z ostrością widzenia.

W ulotce zalecają 1 tab 3 razy dziennie. Ja zaczęłam od pół tab na wieczór a po jakiś 3 tygodniach przeszłam na 1 tab i czułam się dobrze, zero skutków ubocznych. Zaczęłam odczuwać głód jak normalnych zdrowy człowiek, skończył się problem z odwiecznymi mdłościami. Starałam się jeść zdrowe kalorie i jakoś poszło :)
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Leeloo »

Ninka, jak tam zdrówko?
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

U mnie nawet znośnie, chociaż doszło mi kilka dziwnych dolegliwości. Szkoda gadać :/

Olu spokojnych, rodzinnych i przede wszystkim zdrowych Świąt :) Buźka :*
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Muszę się Wam pożalić i prosić po raz kolejny o jakiekolwiek wsparcie.
Chodzi o mój trądzik. Wiem, że się powtarzam, ale już nie wiem gdzie szukać pomocy :(

Może przypomnę, że skończyłam 25 lat a od 4 ciepie na uporczywy trądzik. Mój trądzik pojawia się cyklicznie (nie tylko przed okresem), mam go na brodzie, wokół ust, na linii żuchwy i policzkach. Są to fioletowo-sine bardzo bolące gule z ropą, po których zostają dziury i przebarwienia.
Podejrzewam, że to trądzik hormonalny, chociaż z badań wyszedł tylko zaniżony progesteron. Jakiś czas temu zakończyłam kurację krążkiem antykoncepcyjnym Nuvaring, ponieważ stan mojej cery bardzo się pogorszył. Obecnie skończyłam 2 opakowanie Atywii, która stosowana jest jako środek antykoncepcyjny oraz w leczeniu łagodnej postaci trądziku. No niestety ten lek też nie przyniósł poprawy - jedyne co zauważyłam to czysty dekolt i w miarę zagojone plecy. Na twarzy problem pozostał. Dodatkowo bardzo wypadają mi włosy, pojawił się spory cellulit, zatrzymywanie wody.

Nie wiem co mam robić, czy dalej prosić gina o silniejsze hormony?
Muszę wspomnieć, że wcześniej próbowałam z doustnym antybiotykiem, kuracji kwasami, retinoidami w maści i nic... Robiłam tę badania na tarczyce, pasożyty, nietolerancje pokarmowe - wszystko jest w normie.
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: pleomorfa »

Ninka... Tobie wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i wytrwałości.
A żal się ile chcesz.

Zatrzymywanie się wody może być kwestią źle dobranych hormonów, co do cellulitu to niestety nieodłączny element ich zażywania.

Wiesz, z hormonami jest tak, że one nie leczą...one maskują, bo zamiast swoich hormonów mamy syntetyczne i dlatego są w normie. A jeżeli miałaś niedobór progesteronu to dostałaś hormony na wyrównanie tego czy jakiekolwiek, bo tak na chłopski rozum to w pigułkach są estrogeny najczęściej.

Powiem szczerze, że nie mam pomysłu, co z takich rzeczy można by było.
Powiedz mi, pobierali Ci w końcu wycinki z tych zmian do badania?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Dziękuję :*

Też nie mam pomysłu ani siły na to wszystko :( Nie miałam robionego wymazu.
Spróbuje umówić się do mojego gina i zobaczymy co on na to.
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Leeloo »

Wzajemniw :*

Powtarzam po raz kolejny- zrobić wymaz z tych zmian na twarzy.
Czy Ty miałaś wykluczone PCOS?
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: justek625 »

Moja kolezanka wyleczyla a przynajmniej jest spora roznica maska ledowa, jest bardzo droga, ale i tak taniej wychodzi niz wizyty u dermatologa lub w jakims gabinecie lekarskim na zabieg ledowy
Ja sama do twarzy od roku uzywam wode micelarna, maski, specjalne kremy ta foreo lune (wczesniej uzywalam szczoteczke clarisonic, tylko bateria slabo tam trzyma, dodatkowo trzeba wymieniac glowki) i jest spora roznica. Poczytaj sobie opinie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=72887

Jezeli to nie hormony to moze pielegnacja. U mnie po zmianie pielegnacji same pory sie zmniejszyly o 80 % jest taka roznica w cerze, ze az w szoku jestem, ale na samym poczatku bylo spore pogorszenie.

Jezeli to tradzik to trzeba najpierw go wyleczyc, zwlaszcza gdy jest stan zapalny, ale tym tylko i wylacznie powienien sie zajac dobry lekarz. Pamietam chyba na tvn byl jakis program ' zycie bez wstydu' czy cos w tym stylu i sporo tam osob bylo z ogromnym tradzikiem i zanim ten lekarz cokolwiek zaczal to te dziewczyny dostaly specjalne leki na wyleczenie stanu zapalnego, bez tego nic nie mozna bylo zrobic, pozniej laserowo usuwali blizny. Moze nie trafil jeszcze nikt na odpowiedni lek dla ciebie.
pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ