Ninka prosi o radę...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Justek625 od jakiś 2 lat diametralnie zmieniłam pielęgnacje mojej cery i widzę dużą poprawę - mam mniejsze pory, mniej zaskórników, blizn,jednak z chęcią poczytam o tej masce. Może masz do polecenia jakiś fajny krem nawilżający, który nie zapycha i nie przetłuszcza cery?

Olu ginekolog też rzucił podejrzenie na PCOS, ale hormony są ok (stosunek LH do FSH), miałam często robioną cytologię i USG dopochwowo i obraz jajników jest w porządku. Nie mam problemów z nadwagą czy nadmiernym owłosieniem.
Jedyne co może martwić to b. nieregularne miesiączki lub ich brak (od kiedy przytyłam no i biorę tabsy wszystko się unormowało), trądzik na twarzy, plecach i dekolcie, ból w prawym podbrzuszu przy współżyciu no i ze 2 razy na zwykłym USG wychodziła dość spora torbiel na jajniku, która zawsze samoczynnie znikała/pękała. @ ginekologów wspominało coś o małych pęcherzykach na jajnikach, ale też mówili że to w normie.

Jak jeszcze można zbadać PCOS?
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: pleomorfa »

Ninka, ja tak z racji czysto formalnej, tabletki anty nie regulują miesiączki, bo to nie jest naprawdę miesiączka - to krwawienie z odstawienia.

Chyba to wszystko, co można zbadać przy pcos, jedynie co to słyszałam o hiperprolaktynemii przy pcos, najważniejszy jest chyba obraz jajników (ta charakterystyczna wielotorbielowatość).

Torbiele, które w miarę szybko znikają to mogą być czynnościowe, one się zazwyczaj wchłaniają, gorzej jak są przez długi czas i rosną.

Ninka, a próbowałaś smarować się olejem kokosowym albo maściami oliwkowymi (ale takimi prawdziwymi) ? One są bardzo tłuste, ale bardzo ładnie nawilżają i goją.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Leeloo »

Ok no to PCOS na razie z głowy.

U Ciebie nadal niewyjaśniona jest całkowicie kwestia alergii i nietolerancji, a zmiany skórne na policzkach go typowe dla tych schorzeń.
A nie próbowałaś Cetaphilu?
Kamika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 10:47
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Kamika »

"U Ciebie nadal niewyjaśniona jest całkowicie kwestia alergii i nietolerancji, a zmiany skórne na policzkach go typowe dla tych schorzeń."

Czy mogłabyś rozszerzyć - czy poza wyłączeniem glutenu i kazeiny (całkowicie nabiału pod jakąkolwiek postacią) zalecałabyś wykonać jakieś dodatkowe badania. Pomimo przestrzegania diety i wyłączeniem wszelkiego nabiału (za poradą Pani dietetyk Morzuchowskiej) - powoli jelita "wracają do zdrowia", ale na żuchwie, policzkach i plecach mam bolące "bomby", po których "ciśnięciu" zostają blizny (występują one w towarzystwie innych bardzo licznych zaskórników - po oczyszczeniu twarzy przez kosmetyczne zawsze wracają).

Czy to możliwe, że przyczyną tych wykwitów skórnych może być alergia lub nietolerancja?
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: gronkowiec »

Ja po tabletkach też miałam problem z wodą, cellulitem i innymi skórnymi sprawami.
Co do skóry, kuzynka mojego męża ma wieczny problem ze skórą, ma zdiagnozowaną celiakię (jej syn również). Ona 1-2 w roku jest dosłownie mumifikowana w szpitalu. Od kiedy ją zdiagnozowano i odstawiła gluten jest lepiej, ale dalej źle. Wystarczy, że wejdzie do pomieszczanie, gdzie wcześniej były zwierzęta, pyłki i jest cała w plamach, krostkach. Są okresy lżejsze i bardzo złe. Musisz poszukać dobrego alergologa i dermatologa.
Najważniejsze, żeby nie wysuszać skóry wazeliną i parafiną. Trzeba ją nawilżać a nie natłuszczać. Bardzo dobre jest Emolium, Leeloo wspomniała o Cetaphilu. Możesz mieć też alergię kontaktową, coś co prawdopodobnie spotkało teraz mnie.
Na mnie olej kokosowy nie działał, wręcz przeciwnie, wysuszył mi bardzo skórę, więc może na początek sprawdź mały kawałek ciała, podobnie jak masło shea. Ale większości pomaga, więc nie jest powiedziane, że Tobie nie pomoże.
Powodzenia!
Kamika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 10:47
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Kamika »

Jeśli chodzi o kosmetyki, pomogła mi cała seria Effaclar z firmy La Roche Posay - żel do mycia twarzy+ soniczna szczoteczka, krem Effaclar Duo, żel Effaclar AI.I już tak od kilku lat... To prawda, po użyciu z VICHY kremy z parafiną od razu zapycha mi pory i powstają krosty, ale przy właściwej pielęgnacji ich nie ma. A "bomby", o których pisałam wyżej nie są powodem złej pielęgnacji/oczyszczania itp. - to są duże czerwone, bolące wykwity skóry, które ciężko "wycisnąć". Leczyłam się u dermatologa maśćmi na trądzik, przeszłam przez wszystkie etapy "smarowideł" na receptę. Ostatnią deską ratunku był IZOTEK, ale starałam się wtedy o dziecko, później ciąża, a teraz 2 lata karmię piersią i nie mam kiedy "wstrzelić się" z tabletkami. Dermatolożka zaleciła stosowanie serii Effaclar i rzeczywiście trochę to pomogło, ale problem nadal jest... Leeloo wspomiała o nietolerancji jako przyczynie tych dolegliwości, dlatego drążę temat... Też uważam, że to głębszy problem, ale nie wiem, z której strony go "ugryźć". Leeloo, czy mogłabyś rozwinąć swoją myśl?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: pleomorfa »

Kamika mogłabyś założyć swój wątek? Wiem, że problemy skórne łączą Ciebie i Ninkę, ale robi się lekki bałagan jeśli chodzi o przypadki :).

Tak alergie i nietolerancje jak najbardziej mogą być przyczyną problemów skórnych wszelkiego rodzaju.

Oj tak, Gronkowcu, poruszyłaś bardzo ważną kwestię, tego, że na każdego inaczej działają te same specyfiki i warto je najpierw sprawdzić na małej powierzchni skóry.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Często na buzię stosuję olejek dla dzieci HIPP i sprawdza się b. dobrze. Jednak szukam czegoś lekkiego na rano, pod makijaż.
Kiedyś używałam żelu do mycia twarzy firmy Cetaphil i jakoś tak przeszkadzał mi jego zapach :/ Krem jest podobny?

Jestem kilka dni po miesiączce i moja twarz jest idealna (oprócz przebarwień, blizn i jakiś strupów). Wiem, że to chwilowe i koszmar zaraz powróci.

Moje pryszcze to też głównie bolące, czerwone gule, ale zawsze do wyciśnięcia :/
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: basiag »

Spróbuj KAILAS krem ajurwedyjski z himalajskich ziół ,ponoć bardzo dobry na tradzik,wypryski, egzeme,przebarwienia no ogolnie na problemy skorne moze pomoze ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: justek625 »

u mnie olejek kokosowy pogorszyl sprawe, ten krem cetphil czy jakos tak to w ogole byl nie wypal, sama uzywam, moze to obrzydliwe :043: :043: ale krem ze sluzu slimaka albo z perel sa baaardzo lekkie, odswiezajace i maja wlasnie za zadanie nie dosc ze nawilzyc to niweluja wiele blizn, zmarszczek itd kazdy wie na jakiej zasadzie dziala sluz slimaka i naprawde to dziala, trzeba natomiast patrzec na stezenie tego kremu czyli faktyczna ilosc sluzu w kremie :D generealnie pielegnacja to u mnie podstawa , maska ledowa daje naprawde wielkie efekty uzywaja je prawie wszystkie 'gwiazdy' jessica alba pokazywala jaka stosuje niestety jej jest baaaardzo droga na rynku jest wiele innych tez bardzo znanych firm (glownie ze stanow). Zabieg ledowy to koszt 100-250 zlotych, moja koleznka miala zabieg ledowy po 'innym' zabiegu na twarzy gdzie bylo wiele siniakow i polowa tych siniakow znikala zaraz w trakcie zabiegu, lampy ledowe sa na wszystko starzenie, relakscja tradzik itd wystarczy wpisac w wyszukiwarke zabiegi led i jest tysiace informacji : http://budzicz.pl/terapia-swiatlem-led/ z moejej strony moge powiedziec ze u mojej kolezanki byla spora roznica, a miala spore problemy z tradzikiem. Jednak same zabiegi to spory koszt zakup maski wychodzi duzo taniej, pod maske mozna stosowac w miedzyczasie maseczki.
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Kochani dziękuję Wam za każdą radę. Na Was zawsze można liczyć.

Po spotkaniu z ginem napiszę co ustaliliśmy :)

Oby ten rok był lepszy od poprzedniego :)
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Leeloo »

Cetaphil z reguły jest bezzapachowy. Ale powiem szczerze, osobiście nie mam powonienia i nie powiem. Używam i polecam. Dla mnie najlepszy Dermoprotektor. Wiem że wyszła też linia do cery tradzikowej.

Kailas- można spróbować, czemu nie. Dobranie kosmetyków dla problematycznej skory to męka.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: sandyy »

Tylko sie wtrace odnosnie Cetaphilu - mnie jego zapach strasznie drazni :/
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Kilka dni temu byłam na wizycie u ginekologa. Zaproponował wdrożenie nowego leku,tj. yasminelle. Jednak kiedy zaczął wymieniać wszelakie skutki uboczne i to, że będę mogła go stosować max 6 miesięcy, po czym trądzik pewnie się nasili... zrezygnowałam.
Postanowiliśmy zostać przy Atywii i zobaczymy jak to się potoczy.

Na drugi dzień po wizycie pojawiło się niewielkie krwawienie (plamienie) i nie wiem co z tym fantem zrobić?

Co do kremu w końcu zdecydowałam się na Cetaphil i mieszam go z kropelką olejku różanego i jak na razie jest ok :)

Pleomorfa - wspominałaś, że antykoncepcja może być przyczyną cellulitu. Masz w tym jakieś doświadczenie?
Zawsze miałam lekką pomarańczową skórkę, ale teraz to niezłe pobojowisko na całych nogach (łydki, uda, pośladki) :042:
Zaczęłam ćwiczyć, robię masaże, biorę Hydrominum (nie jestem już taka napompowana), ale siostra mnie zgasiła... Stwierdziła, że to nic nie da dopóki nie odstawie tabsów. Też tak myślicie? Nie da się zwalczyć takiego rodzaju cellulitu?
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: gronkowiec »

Ninka, ja jeszcze moje 3 grosze. Bo ja mam ostatnio straszne problemy ze skórą, trochę inne od Twoich, ale mam. Też kremy nie pomagały, niektóre nasilały i na twarzy miałam czerwone wypryski. Okazało się po testach skórnych, że mam alergię na ...cynamon i balsam peruwiański. Ten ostatni jest dodawany do wszelkich maści, lekarstw i niestety, chociaż większość producentów o tym nie pisze, do kosmetyków też, nie mówiąc o wypiekach, sokach, napojach i tym podobnych. Podobnie działa wyciąg z cytrusów (zwłaszcza ze skórki), pomidor, wanilia, wino. Nie na każdego. Ja zawsze zawalałam moje objawy na cerę naczynkową i wrażliwy żołądek... :P
Jak Cie to interesuje to podeślę linka. Może od tej strony coś? Bo pomysłów brak.
ODPOWIEDZ