Ninka prosi o radę...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Gronkowiec wydaje mi się, że u mnie to na pewno nie kwestia alergii ani nic związanego z pokarmem.

Przy 4 opakowaniu Atywii widzę poprawę aczkolwiek od 3 dni jest lekki wysyp - nie taki mocny jak zawsze to bywało.
Powoli zaczynam walkę z bliznami i przebarwieniami.

Czekam też na wolny termin gastroskopii, bo żołądek boli mnie już kilka dobrych miesięcy :(
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Hejo, to znowu ja :)
Nie wiem, czy ktoś czyta te moje wypociny, ale co tam popiszę sobie :p

Może zacznę od rzeczy dobrych. Otóż udało mi się wyleczyć/zaleczyć trądzik, zostały tylko blizny i plamy. W końcu wyglądam jak człowiek :) Przytyłam, ważę prawie 53 kilo. Przy moim wzroście, to naprawdę sporo :)

A teraz to gorsze. Wszystko zaczyna się od nowa. Chyba mam jakieś deja vu. Afty w jamie ustnej, okropny ból żołądka i jelit, ból w odbytnicy. No nie czuję się najlepiej.
Nie chce mi się już chodzić po lekarzach i słuchać, że wszystko jest ok :p
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: pleomorfa »

Czytam, czytam ! :D
Była sesja i rzadko wpadałam do tego działu :oops: .
Pleomorfa - wspominałaś, że antykoncepcja może być przyczyną cellulitu. Masz w tym jakieś doświadczenie?
Tak. Brałam 1,5 roku tabletki, po których miałam kosmiczne skutki uboczne różnego typu i wtedy mój cellulit zrobił sobie imprezę na udach (w sumie to 3 lata brałam :p). Po odstawieniu tabletek trochę się zmniejszył (w ciągu 2 miesięcy widziałam różnicę, mimo tego, że . Ale ja mam jakieś 10kg za dużo aktualnie, więc pewnie to też swoje dokłada, no i różnie to było z moim ćwiczeniem.
A ja uważam, że warto próbować. Fakt faktem z moim walczyć dopiero zaczynam (z wagą w sumie, ale z nim przy okazji też), natomiast nawet nie żeby się go pozbyć całkowicie, ale zmniejszyć do takiego stopnia, że nie będzie mi przeszkadzał. Ćwiczenia zawsze jakoś na jędrność wpłyną. I taką nadzieją żyję :)
A teraz znów biorę tabsy, swoją drogą te same co Ty (ale dopiero kilka dni, więc dopiero początek :p), więc jak będzie jakiś efekt to na pewno się pochwalę.
Natomiast słyszałam o sporym wpływie masażu bańkami chińskimi (tylko mnie ból to tego zniechęca), ale generalnie każdego rodzaju masaż powinien pomóc, bo pobudza krążenie, można znaleźć "diety antycellulitowe", ćwiczenia... generalnie uważam, że trzeba próbować :sylwester:

Co z tą gastroskopią?

Super, że udało się przytyć i pozbyć trądziku. Bardzo się cieszę! :kiss:

Ninka
, a powiedz mi Ty jesz glutenowo, bg, bez FODMAP czy jak ?
Co generalnie spożywasz? Miałaś kolono ?
Robiłaś ostatnio badania kału? Morfologię itp. ?

Przeglądałaś listę przyczyn aft i sprawdzałaś, co ewentualnie mogłoby to być?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

U mnie Atywia podziałała dopiero przy 4-5 opakowaniu. Stan mojej cery poprawił się o 180 stopni, inna twarz :D
Ale muszę przyznać, że zaliczyłam poro skutków ubocznych w tym cellulit. Słyszałam o bańkach chińskich, ale mam tendencję do pękających naczynek. Używam jakiegoś tradycyjnego masażera do ciała i faktycznie skóra jest bardziej napięta i jędrna.

Tak, jestem na diecie bezglutenowej (5 marca minęły 2 lata :sylwester: ).
Jednak troszkę zgrzeszyłam. Bardzo uważam na to co jem, ale zdarza mi się jeść słodycze (czekoladę i cukierki czekoladowe) nie znając składu. Już wcześniej zauważyłam, że coś jest nie tak, ale olałam to :oops:

Chciałabym, aby to gluten był przyczyną.

Miałam 2 razy kolonoskopię (raz z wycinkami) i 3 razy gastroskopię. Wyszła tylko bakteria HP i nadżerki, które przy kolejnym badaniu były w pełni zagojone. Biorę leki, ale dokucza mi refluks.
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: pleomorfa »

Znaczy mnie akurat na kwestii poprawy cery nie zależy, bo akurat na to nie narzekam :P
Natomiast pod względem skutków mnie interesujących ma działać w ciągu tygodnia :sylwester:. Na razie odpukać poza brakiem bólu nie czuję żadnych zmian :D
Jak mus to mus.

Przez pierwsze 3 miesiące mogą się dziać cuda przy tabletkach, plamienia, bóle piersi itp. Po tym czasie powinno to minąć (jak nie mija to znaczy, że to nie Twój typ). Teraz jest lepiej? No oprócz tego cellulitu.
A to tak, to bańki chińskie odpadają. Ale masaże generalnie dobra rzecz.

No no gratki ;).
A no widzisz, a przy ścisłej diecie jest ok?
Bo Ty nie masz stwierdzonej celiakii, prawda?

Refluks stwierdzony również na gastro? HP wyleczone?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Po Atywii straszenie puchłam, czułam się napompowana, gruba, ubrania uciskały. Pomogło Hydrominum.
2 razy pojawiło się plamienie w środku cyklu. Najgorsze są wahania nastroju. Z otoczenia chyba już nikt mnie nie rozumie i nie lubi ;p

Nie mam stwierdzonej celiakii ani nietolerancji na gluten, ale dieta do tej pory ratowała mi życie.
Ostania gastroskopia i kolonoskopia była robiona 2 lata temu. Wyszedł refluks, lekki stan zapalny żołądka, 1 polip w żołądku i 2 w jelicie grubym (usunięto).

Pomimo tego, że sporo przytyłam mam bardzo suchą skórę i włosy. Wczoraj poleciało kolejnych 10 cm włosów :( Wiem, że odrosną, ale były do pasa a teraz lekko za ramiona a nie widzę, żeby to cięcie coś dawało :(
Na skórę troszkę pomogły ciężkie, tłuste kremy oraz witamina A + E, ale włosy - sianko.

Tak w ogóle też Was tak wyrzuca z forum jak chcecie wysłać post?
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: pleomorfa »

Mnie na forum przez normalny adres nie chce wpuścić, tylko muszę dopisywać /index.php. Czy mnie wyrzuca zobaczę, czy posta prześle.
Hmm to faktycznie, mało sympatycznie. Natomiast jak będzie taki efekt, że będziesz mieć kosmiczne wahania nastroju to faktycznie może trzeba będzie się zastanowić nad zmianą? Też nie ma co się ze sobą męczyć (i otoczenia przy okazji).
ale dieta do tej pory ratowała mi życie.
Czyli na diecie przechodzi, tak? A miałaś robione przeciwciała czy tylko gastro?
Bo jeżeli ani alergia na pszenicę nie wyszła, ani celiakia, a na diecie wszystko przechodzi to jak byk się aktualnie kwalifikujesz pod nieceliakalną nadwrażliwość na gluten (aktualnie, bo dalej trwają dywagacje na temat - co to tak naprawdę jest i przez co powodowane).

Tabletki wpływają na wysuszenie skóry, niestety. Na włosy też się jakieś maski nawilżające przydadzą (a z tym to ja też się muszę zaprzyjaźnić).

Edit: nie wyrzuca :sylwester:
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Miałam badane kosmki pod kątem celiakii oraz testy z krwi na nietolerancję i wszystko wyszło ok. Testów na alergię nie zrobiłam a miałam okazje :(

Na gastroskopię ciężko się teraz dostać. Kazali dzwonić za jakieś 3-4 tygodnie. Jutro chyba kupię test z krwi na HP i zobaczymy. Boję się, że jak będę tak długo czekać na badanie to znów pojawią się nadżerki i kilkumiesięczne, bolesne gojenie :( Żołądek często mnie pobolewał, ale teraz boli non stop, wybudza ze snu.

Wspomnę tylko, że HP wyszło tylko przy pierwszej gastroskopii w 2012 roku, przy kolejnych badaniach wynik zawsze był ujemny.
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: pleomorfa »

W sensie przeciwciała tTg, EmA czy co?

Jak to znowu HP to z jednej strony kiepsko, a z drugiej wyleczysz i będzie dobrze. Oby się udało z tą gastro szybciej.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Leeloo »

Wow, Ninka co za zmiany!
Czyli jednak może być dobrze. Ciekawe co konkretnie powoduje powrót do przeszłości..może HP... A jak z nerwami? Pracą?
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Pleomorfa miałam wycinki podczas gastro w celu oceny kosmków jelitowych.
Testy z krwi na nietolerancje też wyszły ok, ale muszę przyznać że na diecie czułam się bardzo dobrze.
Zaczęłam podjadać słodycze, pić kawę, już tak nie uważamy w domu na przyprawy, rodzaj wędliny i tego typu rzeczy :(

Musiałam wziąć tydzień zaległego urlopu, bo już nie wyrabiam na ten żołądek. Na jutro zamówiłam w aptece ten test z krwi na HP. Pani farmaceutka powiedziała, że to niezbyt miarodajne badanie, ale jeśli eradykacja bakterii była prawie 4 lata temu to mam zrobić.

No przyznaję, że w pracy jest stresująco.
Mam kolkowe bóle żołądka, pali mnie w przełyku, boli w klatce piersiowej, pojawiły się wymioty (treścią pokarmową).
Już wolę tą HP niż głowienie się i latanie po lekarzach i szukanie co to takiego :/
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Test wyszedł negatywnie. Cieszyć się czy nie ? :p
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Ninka prosi o radę...

Post autor: Ninka_90 »

Hej! Dawno nie zaglądałam, ale chcę napisać jak u mnie :)

Otóż dieta bezglutenowa nadal przynosi super efekty i ogromną ulgę. Jeśli chodzi o jelita i żołądek, to czuję się bardzo dobrze.
Nadal utrzymuję dobrą wagę (50-52 kg) i mam apetyt.

Jeśli chodzi o kurację hormonalną na trądzik, to też jest ok. Mam czystą cerę, pozbyłam się większości przebarwień. Jedyne na co mogę narzekać to okropny cellulit na całych nogach i ból nóg. Robiłam tydzień temu usg żył kończych dolnych i wszystko jest ok.

Leeloo nie widzę Cie na forum. Jak zdrowie?
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
ODPOWIEDZ