Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Leeloo »

ponowiłabym próbę za jakiś czas, jeśli się powtórzy, to na jakiś czas zrezygnować.
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Pajacynka »

Dziękuje, tak też zrobię.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Leeloo »

Pajacynko Kochana! Sto lat szczęścia!!

:happybirthday:

<całus> <prezent> <roza>
:drunk:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Anula80 »

To i ja się przyłączę :564:
:happybirthday:
:kiss:
Wszystkiego najlepszego :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Pajacynka »

Ooo :oops: Dziękuję Wam bardzo, co za miła niespodzianka z rana :jupi2:
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: pleomorfa »

To się dokładam!

Wszystkiego najlepszego <prezent> <prezent> :happybirthday:
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: gnieka »

:564:
...najlepszego bezglutenowego życia...
:party:
...i imprezy urodzinowej g:)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: wieczorynka »

Już jako siedmioletnie dziecko chorowałam na wrzody dwunastnicy żołądka , wtedy jeszcze nie wiedziałam że mam celiakię. Jestem pewna, ze to ma związek jedno z drugim. Już wtedy musiałam mieć jakieś skłonności do nietolerancji pokarmowych. Zastanawiam się tylko jak to możliwe, że nigdy nie byłam zdiagnozowana w kier celiakii. A może i byłam ale było wszystko ok.
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: gnieka »

Wieczorynko,ja choruję od urodzenia,książkowa celiakia,diagnoza w wieku 33 lat,reszta bez komentarza.....
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Pajacynka »

Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję :):):)
Gastroenterolog powiedziała, że nie może się opierać na tym, co widział endoskopista i stwierdzić jednoznacznie, że mam zapalenie żołądka, skoro nie pobrano wycinków z żołądka ze zmienionej tkanki (zrobili tylko test na HP). Mam tez wrażenie, że ona do końca nie jest przekonana, że to, co mam, to na 100% celiakia - chodzi o te nieszczęsne przeciwciała, a raczej ich brak. Ale przyznała, że niewątpliwie wyleczenie kosmków jelitowych nastąpiło dzięki diecie bezglutenowej i że to dieta prozdrowotna. W związku z dobrymi wynikami i poprawą samopoczucia oraz tym, że zaczynam przybierać na wadze :D:D:D (Dzięki Leeloo za wszystkie żywieniowe rady, szczególnie za kaszki bananowe - jem je z roślinnym mlekiem, orzechami i masłem orzechowym <kwiaty> ) nie namawiała mnie już na kolonoskopię. A potem powiedziała coś dziwnego - że jak mi dieta bezglutenowa odpowiada i nie jest obciążająca finansowo, to mam przy niej zostać. No żesz... Odpowiedziałam pani doktor, że już nigdy nie mam zamiaru wracać do diety glutenowej. Zdenerwowałam się, bo kto, jak nie lekarz, ma być pewien diagnozy? Ja?! A czy Marsh II, jeden z genów i sporo objawów nie wystarczą, żeby napisać C-E-L-I-A-K-I-A? Za pół roku wizyta kontrolna. Jeszcze nie wiem, czy u tej samej lekarki :/
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: gnieka »

Proponuję jak najszybciej zmienić lekarza. Mój pierwszy gastrolog przy Marsh 1 i 7krotnie przekroczone przeciwciała w obu klasach,miał wątpliwości. Z wynikami poszłam do innego i wyszłam z zaświadczeniem o celiakii,oraz ze skierowaniami na dalsze badania,zostałam objęta specjalistycznym leczeniem,czekam na wyniki min.z żołądka.
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Pajacynka »

Rok temu, po tej biopsji z wynikiem Marsh II wydawało mi się, że wszystko jest jasne. Ale teraz odnoszę wrażenie, że pani doktor jest wszystko jedno, czy ja jem gluten, czy też nie. Teraz mam kosmki prawidłowe, cud czy co? g:D Usłyszałam, ze jestem dziwnym przypadkiem, bo nie mam przeciwciał no i gen tylko jeden z czterech ;)
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: gnieka »

Tym bardziej,jeśli jej nie zależy idź do innego lekarza z wszystkimi badaniami. Dziwne,że nie pobrali wycinków z żołądka...
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: Pajacynka »

No dziwne, ale nie mam ochoty na powtórkę gastroskopii :/
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Celiakia a choroby żołądka i dwunastnicy

Post autor: wieczorynka »

No właśnie. Jeśli masz wszystkie badania nie daj sobie zrobić znowu gastroskopi. To nie jest badanie krwi i tego badania też za często nie powinno się robić. Ja jak weszłam do gabinetu pierwszy raz to gastrolog już po objawach, zanim zrobił gastro powiedział tak "no tak, Ty to będziesz miała" nie wiedziałam o co mu chodzi bo w zasadzie gadał do siebie. Potem zrobił biopsję, przyszły wyniki 1 skala Marsha ale on ani ja nie mieliśmy żaaaadnych wątpliwości. Objawy mi tak dokuczały, że nie wychodziłam już z domu. Po ośmiu miesiącach kiedy już byłam na bezwzględnej diecie i nie czułam się jeszcze najlepiej wpadłam na pomysł że pójdę do innego żeby się upewnić. Pani doktor, zresztą z tytułami dr. n. med na dzień dobry podważyła diagnozę i stwierdziła że zrobi mi jeszcze raz gastro. Olałam ją i do dziś nie żałuję.
ODPOWIEDZ