Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Ja jestem po erydykacji Hp i ledwo zniosłem antybiotyki - poprawy żadnej. Badania zrobię jutro, na d3,b12 i wapń - zobaczymy, bo trochę zaczynam panikować jak czytam o niedoborach b12.
ale przeciwciała mimo zrypanych jelit i tak wyszły negatywne.
No u mnie także transglutaminaza tkankowa Iga (tTg IgA) ujemna - a tu 3b wg Marsha, krypty i komórki limfoidalne. Kurczę tyle miesięcy szukania... Jak mówiłem to lekarzowi ogólnemu, że czuję, że źle wchłaniam i że źle trawię, i może to coś związanego z celiakią to śmiał się tylko głupkowato, twierdząc że mam nerwicę i sobie wmawiam.
natomiast pogłębienie krypt ze zwiększoną ilością limfocytów to już domena celiakii (czy tylko nie dam głowy).

Czy faktycznie tak jest?
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: justek625 »

Widzisz i dobrze, ze uparles sie, doplaciles i w koncu pobrali ci te wycinki, bo tak dalej szukalbys latami.
Masz bardzo wiele objawow z celiaki, chociaz ta zolta kupka. Candida tez wskazuje,ze organizm gdzies walczy i nie ma sil, kontrolowac grzybow, ktore normalnie wystepuja w naszym organizmie. Ze swojej strony powiem, ci ze ja po przejsciu na diete od razu pozegnalam grzybice i inne normalnie bytujace bakterie, ktore wtedy z niewaiadomych przyczyn sie namnazaly.
pozdrawiam :D
MajaWN
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 03 lut, 2015 11:31

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: MajaWN »

AdamWWW pisze:śmiał się tylko głupkowato,
Tak my pacjenci jesteśmy bardzo śmieszni. Mi gastrolog powiedział na moje objawy ze nie mogę sie najeść bo zbiera mi ie na wymioty w połowie posiłku "no o to dobrze".

Antybiotyki są straszne na Hp, ja miałam eradykację dwa razy. Dopiero za drugim razem zołzy wyginęły. Ale chyba znowu je mam.
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Żółtej już nie mam co dziwne jest brązowa ale dalej papkowata. Zastanawia mnie ta b12 bo jak byłem u gastroenterologa to ten stwierdził, że nie ma potrzeby robić bo przejechał palcem po kartce z badaniami morfologi zatrzymał się na MCV i MCH i stwierdził, że nie byłoby takich wyników przy niedoborze b12. To jest MCV 86.8 (77-95), MCH 29.8 (27-32) a poza tym mam 700 plt przy normie do 450 - byłem z tym u hematologa i stwierdził, że w przyszłości moze trzeba będzie zrobić badanie na nadpłytkowość samoistną. Na razie co 2 mieiące robię morfologię i wszystko jest ok - plt ok 700 i nie skacze a nawet się obniża. Oczywiście hematolog nie wiązał nadpłytkowości z problemami gastrycznymi. Prócz plt wszystkie inne badania w normie. Jednak b12 i D jutro idę zbadać.

MajaWN - ja nawet nie wytrzymałem do końca - metronidazol mnie wykończył... Mało nie zemdlałem na mieście. Do tego wiem, że bardzo rzadko się spotyka osoby, u których erydykacja załatwia sprawę na długo. Hp i tak wrócą i tak - lekarze o tym wiedzą ale nie mówią... Ja na hp teraz stosuje metody naturalne. Maja a powiedz mi jakie miałaś MCV i MCH z morfologi jeśli b12 było za niskie?

justek625 - to znaczy po przejściu na dietę bezglutenową candidę załatwiłeś? A cukier spożywasz i owoce ?
MajaWN
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 03 lut, 2015 11:31

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: MajaWN »

AdamWWW pisze: Maja a powiedz mi jakie miałaś MCV i MCH z morfologi jeśli b12 było za niskie?
Ja miałam całą morfologię w normie. I z tego co czytałam to wcale nie jest to takie dziwne.

(Na Hp dostawałam na pewno coś innego niż metronidazol)
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Udało mi się zrobić dzisiaj b12 i d (bo nie trzeba być na czczo - wapń już niestety trzeba) - wyniki o 18.00tej.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: pleomorfa »

To czy załatwisz candidę po przejściu na dietę (o ile ją masz) to kwestia osobnicza i Twojego układu immunologicznego. Na pewno będzie łatwiej.
Z tych wszystkich trzech i tak najważniejsze zrobiłeś, bo z wapniem jest tak, że jak go w krwi brakuje to organizm sobie bierze go z kości i zębów i wyniki koniec końców wychodzą dobre ;).
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
MajaWN
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 03 lut, 2015 11:31

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: MajaWN »

P.S. Miałam MCV 87,8 a MCH 31,2
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: justek625 »

mi od razu przeszly wszystkie e -coli i candida i od diety ani razu juz nie mialam.
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: Sheep »

AdamWWW pisze:
natomiast pogłębienie krypt ze zwiększoną ilością limfocytów to już domena celiakii (czy tylko nie dam głowy).

Czy faktycznie tak jest?
Tak, tak jest. Zwiększona ilośc limfocytów śródnabłonkowych (się mówi o ilości ok. 40/100) jest typowa dla celiakii li i jedynie.
Obrazek
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Ok - to teraz patrzcie jaka zagadka:

Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: Leeloo »

wygląda to na problem z metylacją- zablokowaniem enzymów od metylacji. poczytaj o mutacji genu MTHR

żeby organizm mógł zużyć wit. B12 najpierw musi ją zmienić do formy organicznej: kobalamina -> metylokobalamina.
jeśli enzymy metylacyjne są zablokowane, to poziom kobalaminy będzie większy we krwi bo nie jest ona ani zmieniona, ani przez komórki wchłaniana -> wysoki poziom kobalaminy we krwi może oznaczać faktyczny niedobór tej witaminy w tkankach.
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Dzięki Leeloo za wpis - już czytam.
Kto może mieć problemy z metylacją?
Praktycznie każdy, mówi się, że mutacja genu MTHFR może dotyczyć nawet co drugiej osoby.
Co druga osoba?
Na prawidłową metylację wpływają przede wszystkim geny, ale również dieta, niedobory B12, upośledzone wchłanianie składników odżywczych, toksyny czy stres.
czyli co mi dadzą kolejne badania - nawet jak wyjdą, że mam mutacje genu...Bo:
Jeśli się okaże, że masz mutację genu MTHFR niekoniecznie oznacza to, że gen został aktywowany
No ale:
Tymczasem wiele powszechnych symptomów może wskazywać na problemy z metylacją:
problemy ze snem
chroniczne zmęczenie
nietolerancja stresu
nierównowaga hormonalna (np. wysoki poziom estradiolu)
nowotwory
choroby genetyczne
problemy z tarczycą
choroby skóry
depresja
nerwica
ADHD
choroby maniakalne
schizofrenia
problemy z nauką
poronienia
autyzm
wysokie ciśnienie krwi
alergie
wysokie lub za niskie żelazo (na skutek wysokiej miedzi)
miażdżyca
zespół jelita drażliwego
wysoki poziom B12
Candida
Czyli kilka z tych powyżej mam.
Ogólne zalecenia:
unikać przetworzonej żywności
nie jeść konwencjonalnego mięsa i nabiału
unikać suplementacji kwasem foliowym i innych składników odżywczych, które nie są metylem (np. B12, selen,
wykluczyć gluten z diety
ograniczyć ekspozycję na toksyny
zadbać o detoks i zdrowe jelita (Candida blokuje metylację)
dobrać indywidualną suplementację (uniwersalnym produktem będzie np. Thorne Research Methyl-Guard Plus lub Ortho Molecular Products Methyl CpG)
Te preparaty wyglądają świetnie - nawet są opinie uzytkowników z mutacją MTHFR, ze rewelacja, tylko nie mogę znaleźć tych produktów w Polsce. No ale ostatecznie to jaki lekarz mnie pokieruje, ba jaki będzie wiedział cokolwiek o mutacji MTHFR?

EDIT: a jak poczytałem to: http://forum.gazeta.pl/forum/w,26140,14 ... MTHFR.html To odechciewa mi się drążyć temat. Dla mnie jeśli co druga osoba ma mutację a w tym wątku ludzie brali rózne specyfiki bez żadnej poprawy - to dla mnie to zwykły przewlekły stres, który może rozwalić wszystko - coś o tym wiem. Choć są też spektakularne wypowiedzi:
Badanie nazywa się "analiza polimorfizmu genu MTHFR" i badane są od razu dwa tj. C677T oraz A1298C. Ja osobiście wykonywałem to badanie w CBDNA i posiada ono tam kod 912. Nie zdziwcie się w razie czego, że w opisie widnieją kobiety ciężarnesmile Jest to to właściwe badanie a ja jestem facetemsmile

W Stanach i na zachodzie coraz więcej ludzi leczących "boreliozę" robi te badania i okazuje się, iż są pozytywni. Efekty suplementacji zaś czasem są spektakularne (poprawa z dnia na dzień) a czasem występują ostre reakcje związane z uruchomieniem procesu metylacji a tym samym detoksykacji. Uruchamia się wydalanie toksyn, metali ciężkich i innego syfu, który chory zbierał przez cały czas chronicznej choroby i okres, w którym metylacja nie działała. Wygląda to czasem jak gigantyczny herxsmile

Tutaj film o kobiecie, która latami walczyła z chronicznym zmęczeniem, bólami karku i mięśni, zaparciami i innymi, które wszyscy znamy. Po badaniach i odkryciu mutacji genu MTHFR, po kilu dniach suplementacji metylowanymi witaminami B czuła się 90% lepiej.
Posłuchajcie zresztą sami:

www.youtube.com/watch?v=6ZcC94kRB5E
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: Leeloo »

Co druga osoba?
tym bym się nie sugerowała.
czyli co mi dadzą kolejne badania - nawet jak wyjdą, że mam mutacje genu...Bo:
Jeśli się okaże, że masz mutację genu MTHFR niekoniecznie oznacza to, że gen został aktywowany
jak to zazwyczaj z genami bywa..

Te preparaty wyglądają świetnie - nawet są opinie uzytkowników z mutacją MTHFR, ze rewelacja, tylko nie mogę znaleźć tych produktów w Polsce.
firma Solgar ma z tego co się orientuję w ofercie dobre suplementy, zamówienie np. przez amazon, iherb czy ebay to też już norma.
No ale ostatecznie to jaki lekarz mnie pokieruje, ba jaki będzie wiedział cokolwiek o mutacji MTHFR?
no cóż.. dobry lekarz :okulary: trzeba szukać, taki los pajenta. są np. poradnie genetyczne
MajaWN
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 03 lut, 2015 11:31

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: MajaWN »

Ha, ale ciekawie wyszło z tą B12!
ODPOWIEDZ