Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

No w poniedziałek zdecydowałem, że zbadam jednak czy mam zmutowany gen. Pewnie mają tam lekarza od genetyki bo jak powiem to ogólnemu to pewnie tylko galy wywali :galy:

Solgar ma kobalaminę a ja potrzebuje metyl - u nas to tylko Swanson w tabletkach do ssania i Vitacost w kroplach pod język + tabletki. Patrząc na moc to Swanson wygrywa - 5000 mcg. I chyba taki kupię.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: Leeloo »

Adamie, mam nadzieję, że to badanie rozwiążę częściowo Twoje problemy lub wykluczy mutację i wtedy ciąg dalszy zagadki.

o widzisz, znalazłeś :)
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

A teraz mi sie przypomniało, że jakiś czas temu kupiłem sobie mocne witaminy dla sportowców ''Orange Triad'', i zużyłem je po 2 miesiącach. Skończyły mi się jakieś niecałe 1,5 miesiąca temu. Czytam w tej chwili i widzę, że w dawce dziennej spożywałem 500 mcg b12 methylokobalaminy...Kurcze czy jest możliwość, że to to dziś tak nasyciłem organizm i stąd ten wynik? No bo jak to możliwe, że mam problem z metylacją przy 700 plt i wysokiej hemoglobinie?
MajaWN
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 03 lut, 2015 11:31

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: MajaWN »

AdamWWW pisze:Czytam w tej chwili i widzę, że w dawce dziennej spożywałem 500 mcg b12 methylokobalaminy...Kurcze czy jest możliwość, że to to dziś tak nasyciłem organizm i stąd ten wynik?
Oczywiście. Wątroba może zrobić zapasów nawet na 5 lat.
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Nie wiem gdzie zapytać , chodzi mi o dwa produkty którymi teraz się żywię (nie biorąc pod uwagę ziemniaków) - ale czy jak mam już kupiony ryż i kaszę jaglaną, w której jest napisane, że mogą być zanieczyszczone glutenem, to myślicie, że wystarczy kilkukrotne przepłukanie? Czy jednak korzystać w przypadku tych dwóch produktów z przekreślonego kłosa?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: Anula80 »

Ciężko dostać z kłosem. Każdą kaszę i ryż należy najpierw przebrać z obcych ziaren i wtedy płukać. Samo płukanie nic nie da, jeśli w środku będzie pszenica czy żyto na przykład
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Kolejne badania - jak myślicie, co z tym wapniem? Na jednych stronach piszą, że norma do 11.0 mg/dl na innych, że 10.5 mg/dl...

Obrazek

Piłem wodę butelkowaną przed badaniem - to mogło mieć wpływ?

EDIT:

Teraz czytam i widzę, że ten nieznaczny wzrost może być podyktowany chorymi jelitami:

Wtórna nadczynność przytarczyc
Wtórna nadczynność przytarczyc spowodowana jest zawsze inną, wcześniejszą chorobą – zawsze taką, która wpływa na gospodarkę wapniem w organizmie, obniżając jego poziom we krwi. Najczęściej są to przewlekła niewydolność nerek i choroby jelit. Gdy stężenie wapnia spada, prawidłowo działające przytarczyce otrzymują sygnał, że mają wyprodukować więcej hormonu PTH, uwalniają go dużo i poziom wapnia wzrasta. Jeśli uda się wyleczyć schorzenie sygnalizujące niedobory wapnia i powodujące nadprodukcję hormonu, nadczynność przytarczyc ustępuje samoistnie.



http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/h ... 38716.html
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: pleomorfa »

A wcześniej wapń był w normie?

Wydaje mi się, że jak najbardziej wpływ mogło mieć wypicie wody. Woda mineralna to najczęściej bogate źródło magnezu i wapnia. Więc chwilowy wzrost zawartości we krwi byłby logicznym następstwem.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: Leeloo »

wraz z wapniem bada się fosfor, żeby zobaczyć jak wygląda cała gospodarka Ca-P. Badanie na pewno powtórzyć za jakiś czas.
wapń z surowicy badany w laboratorium to jedno, bardzo istotny i o wiele bardziej wartościowy jest wapń zjonizowany, ale to zbadać można tylko w szpitalu, krew pobierana jest z palca do rurki i od razu poddawana analizie. Ale to można sprawdzić jeśli faktycznie znowu będą jakieś odchyły z wapniem normalnym.
dla spokoju możesz zbadać parathormon (PTH) - ocena pracy przytarczyc.

a jak witamina D?
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Nigdy nie badałem wapnia, fosforu także. No nic, nie są to duże koszty, więc jutro zbadam jeszcze raz jedno i drugie. O PTH już czytałem i także sprawdzę. Tym razem pójdę ''na sucho'' bez picia wody nawet.

Witamina D 42,5 (norma 30 -100).

Jestem już ponad tydzień na bezglutenie - nie chcę zapeszać ale pierwszy raz od kilku miesięcy nie mam odruchów wymiotnych z rana... I trwa to już parę dni - Oby tak dalej !
AdamWWW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw 11 cze, 2015 09:56

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: AdamWWW »

Mam wynik homocysteiny - 13,7 umol/l a ma być mniej niż 9. Do tego mam, przecież 873 b12, czyli ponad normę, kwas foliowy w normie i ferrytynę. To wszystko to chyba faktycznie związane jest z mutacją genu ? Odwlekałem ale jednak zrobię test na mutację

http://www.tlustezycie.pl/2014/02/gdy-m ... mthfr.html

Myślicie, że nie czekać i wprowadzić b12 metyl już teraz?

Za godzinę będę miał kolejne wyniki: wapń, wapń zjonizowany, fosfor i PTH... Aha, a do gastroenterologa w trójmieście to zapisy na 2016 rok, nawet pomimo tego, że mama na skierowaniu: PILNE ! :) Nie ma to jak samemu się leczyć - prywatnie już mi się nie chce chodzić bo tyle kasy wydałem już prze te 10 miesięcy :zdziw: Jednak nie poddalem się i w rejestracji ''wypaliłem'', że jadę do szpitala jak mnie nie przyjmą w tym miesiącu... I jakoś na 6 sierpnia znalazł się termin <:>>

Jak myślicie ta homocysteina to powód do zmartwień? Czy może przesadzam:

Prawidłowe wartości mieszczą się w granicach 5 – 15 µmol/l. Wyższe wartości określane są terminem "hiperhomocysteinemia", gdzie za postać ciężką przyjmuje się wartości ponad 100 µmol/l.

W badaniach dorosłej populacji w Polsce (NatPol Plus) wykazano znaczną częstość występowania hiperhomocysteinemii (ok. 30%)[4].
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu

Post autor: Leeloo »

Myślicie, że nie czekać i wprowadzić b12 metyl już teraz?
nie widzę przeciwwskazań. możesz sobie tym tyko pomóc, osoby bez mutacji też mogą ją łykać.

Aha, a do gastroenterologa w trójmieście to zapisy na 2016 rok, nawet pomimo tego, że mama na skierowaniu: PILNE !
niemożliwe. jesteś pewien, że to "pilne" zostało odczytane?
z takim skierowaniem, albo wpisują pacjenta między umówionych lub odwołanych, albo biorą dane, ksero i oddzwaniają w ciągu kilku dni, tygodni (czasem po ew. konsultacji ze specjalistą, który oceni, czy faktycznie jest pilne i zadecyduje o terminie wizyty).

Jak myślicie ta homocysteina to powód do zmartwień?
na pewno do konsultacji.
ODPOWIEDZ