pękająca skóra

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

pękająca skóra

Post autor: Demeter24 »

Hej wam
mam ostatnio problem z dłońmi, pęka mi skóra na nich, robią się sinawo białe, leci z tych miejsc krew z takim jakimś czymś podobnym do ropy a następnie powstaje taka skorupka. Każdy ruch, zgięcie palca powoduje pęknięcia. Wybrałam się z tym do dermatologa i powiedział mi, że przy celiakii może to być uczulenie na gluten i tak się objawia, lecz robiłam sobie jakiś czas temu badania po diagnozie i wyszło, że nie mam alergii na gluten tylko nietolerancję, więc stąd moje pytanie, czy te pęknięcia skórne to na prawdę mogą być od glutenu, skoro go nie jadam wręcz nawet nie dotykam?
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: pękająca skóra

Post autor: Leeloo »

Na poczatek zrobilabym wymaz z tej wydzieliny.

Celiakie leczysz dietą już jakiś czas, alergie wykluczyłaś, także tak od razu bym nie zrzucała całej winy na gluten.

Nowe kosmetyki? Płyn, proszek, chemia w domu?
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: pękająca skóra

Post autor: Demeter24 »

nie pobrano ode mnie żadnego wymazu. Dermatolog powiedział, że do miesiąca powinno to zniknąć po tych lekach co dostałam i maściach. Szczerze powiem, że miesiąc to trochę długo bo ręka jest mi potrzebna od już.
co do chemii w domu to zawsze używam tego samego proszku, mydła, szamponu, w ogóle kosmetyków, bo po użyciu niektórych dostaje wysypki, lecz tą wysypkę już znam i nie jest zupełnie podobna do tego co dzieje się na dłoniach
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
kajman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 02 lip, 2014 18:54

Re: pękająca skóra

Post autor: kajman »

Demeter24 pisze: co do chemii w domu to zawsze używam tego samego proszku, mydła, szamponu, w ogóle kosmetyków, bo po użyciu niektórych dostaje wysypki, lecz tą wysypkę już znam i nie jest zupełnie podobna do tego co dzieje się na dłoniach
Radzę sprawdzić skład. Mogli coś zmienić.
Ja kilka lat temu "przejechałam" się na używanej od lat margarynie. Zawsze była dla osób ze skazą białkową, aż .... nie zmieniając opakowania zmienili jej skład - dodali serwatkę :diabelek:
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Re: pękająca skóra

Post autor: chrisQu »

A od celiakii się wysusza skóra? Też mam podobne problemy z piętami i dłońmi.
ODPOWIEDZ