WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Post autor: kerima_82 »

Moja córka obecnie 5 lat z rozpoznana celiakią w 2.rż. ma słaby przyrost masy ciała ,apetyt słaby wybiórczy dieta przestrzegana przeciwciała z dnia 05-02-2015 p.Transglutaminazie tkankowej wynik ujemny 9,89 RU\ml <20RU\ml-wynik ujemny >=20RU\ml-wynik dodatni .Natomiast od początku diety utrzymuje się wysoki ASPAT wynik z dnia 09-05-2016 ASPAT 39.4 norma 31.0U\L , cholesterol badany pierwszy raz u córki 213mg\dL norma 200mg\dL :!: .
W dalszym ciągu problem z przyrostem masy ciała wzrost 109 {cm} , masa ciała 14,800{kg}, BMI 11,8 . :<
Po wizycie u Gastrologa Pan doktor stwierdził , córka jest za szczupła mimo ściśle przestrzeganej diety przybiera 1 kg w ciągu roku więc zaleciła podawanie do posiłków dodatku o nazwie Fantomalt , citropepsin na pobudzenie apetytu oraz Peritol ,którego nie podam ,ze względu na skutki uboczne :!: .
W razie braku poprawy wskazana dalsza diagnostyka w Klinice Gastroenterologii we Wrocławiu.
Może ktoś z was podawał lub sam przyjmuje takie dodatki aby dostarczyć kalorii .
Czy jest to bezpieczne :?: Z jednej strony powinna mieć kalorie a to tłuszcze czyli masło i oliwa, a z drugiej ten cholesterol a ,może wynik z diety :?:J
esli tak to ,są to wrodzone zaburzenia z czym nie bardzo można coś zrobić poza dietą i ograniczeniam tłuszczów zwierzęcych:029
Ostatnio zmieniony ndz 15 maja, 2016 12:56 przez kerima_82, łącznie zmieniany 3 razy.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: DIETA BEZGLUTENOWA BRAK ŁAKNIENIA SPADEK MASY CIAŁA U

Post autor: Leeloo »

Wybacz kerima, ale jest to napisane w taki sposób i w takiej formie, że mój mózg odmawia współpracy.
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Re: DIETA BEZGLUTENOWA BRAK ŁAKNIENIA SPADEK MASY CIAŁA U

Post autor: kerima_82 »

:?: :?: :?: :?:
Leeloo pisze:Wybacz kerima, ale jest to napisane w taki sposób i w takiej formie, że mój mózg odmawia współpracy.
kerima_28
frezjaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 22 maja, 2016 22:50

Re: WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Post autor: frezjaa »

u mojego dziecka aspat był w granicach 74-88, alat też miał podwyższony,do tego często leukocyty były podwyższone -na ogół 20-28
za to waga zawsze na 97centylach
Mieliśmy tyle akcji ze szpitalem więc sama zaczęłam wprowadzać różne diety,syn był nawet na oddziale alergologii,mnóstwo testów i badań,wiele alergii nie wyszło pomimo że objawy były,cholesterol też u mojego był ponad normę
wyniki bardzo szybko poprawiły się po zastosowaniu diety bezglutenowej i bezmlecznej

Moim zdaniem te "dodatki" nie powinno się podawać dzieciom,dzieci powinny mieć dobrze zbilansowaną dietę,powinnaś zająć się najpierw wybiórczym jedzeniem,dawać produkty nieprzetworzone (żadne gotowce) i wysokiej jakości,nie stosować magi,kostek bulionowych itd. itd. odkąd mój syn jest na diecie nie choruje,katar to przeszłość,kaszel też chociaż ostatnio miał grypę ale organizm sam sobie poradził,antybiotyków nigdy nie brał,wiele problemów z zdrowiem znikło chociaż musimy robić kontrolnie badania bo mój syn miał ze wszystkim problem nawet z amylazą ,kwasem mlekowym który był dość wysoko,z kreatyniną itd....dzisiaj wyniki są bardzo dobre

ps.mi wyszło że Twoja córka ma 12,5 BMI
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Post autor: pleomorfa »

U dzieci BMI się nie liczy... to jest wskaźnik dla osób dorosłych, a i u dorosłych trzeba go brać przez palce, patrząc na cały obraz osoby. U dzieci się sprawdza siatki centylowe.

Cholesterol rośnie od cukru, tłuszcze można podawać roślinne i powinno pomóc na cholesterol, cholesterol przy zaburzeniach w organizmie może również rosnąć od zbyt wysokiej podaży produktów odzwierzęcych, nie tylko tłustych.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Re: WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Post autor: kerima_82 »

pleomorfa pisze:U dzieci BMI się nie liczy... to jest wskaźnik dla osób dorosłych, a i u dorosłych trzeba go brać przez palce, patrząc na cały obraz osoby. U dzieci się sprawdza siatki centylowe.

Cholesterol rośnie od cukru, tłuszcze można podawać roślinne i powinno pomóc na cholesterol, cholesterol przy zaburzeniach w organizmie może również rosnąć od zbyt wysokiej podaży produktów odzwierzęcych, nie tylko tłustych.

Z ,tym bym się zgodziła tłuszcze roślinne pytanie tylko jakie oprócz oliwy z oliwek , co zamiast masła margaryna ??? Jemy dużo mięsa jest chude ,ale jednak to mięso córka nie jada dużo warzyw,owoce lubi. Kardiolog powiedział,że jest za wysoki może mieć predyspozycje ponieważ ja mam bardzo wysoki cholesterol zaznaczam ,że jemy chudo.
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Re: WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Post autor: kerima_82 »

Moim zdaniem te "dodatki" nie powinno się podawać dzieciom,dzieci powinny mieć dobrze zbilansowaną dietę,powinnaś zająć się najpierw wybiórczym jedzeniem,dawać produkty nieprzetworzone (żadne gotowce) i wysokiej jakości,nie stosować magi,kostek bulionowych itd. itd. odkąd mój syn jest na diecie nie choruje,katar to przeszłość,kaszel też chociaż ostatnio miał grypę ale organizm sam sobie poradził,antybiotyków nigdy nie brał,wiele problemów z zdrowiem znikło chociaż musimy robić kontrolnie badania bo mój syn miał ze wszystkim problem nawet z amylazą ,kwasem mlekowym który był dość wysoko,z kreatyniną itd....dzisiaj wyniki są bardzo dobre

ps.mi wyszło że Twoja córka ma 12,5 BMI[/quote]

Staram się zbilansować dietę ,ale z niejadkiem jest ciężko kilka dni przyjmowała fantomalt ,ale po konsultacji z kardiologiem uznałam,że to dodatkowo ciąża wątrobę.
W diecie nie stosuję sztucznych przypraw wyłącznie naturalne ,za to dużo mięsa(indyk,filet,polędwica) śniadania ,kolacja wówczas bez wędliny.
Na obiad kasze,ryż,ziemniaki ,leniwe z serem , kluski śląskie z polędwiczkami ,ryba(łosoś)na ziołach zupy rzadko nie lubi ...Ma bardzo słaby apatyt ;(
kerima_28
frezjaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 22 maja, 2016 22:50

Re: WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Post autor: frezjaa »

filet ? z kurczaka ? ja bym wycofała jeśli chodzi o kurczaka

tak to jest z dzieckiem,trzeba kombinować,szukać przyczyn wszystkiego,słaby apetyt może być z wielu powodów,z moim dzieckiem nie było ciekawie,szpital za szpitalem,mojemu dziecku już nawet owsików patyczkiem do pobierania szukali o 5 rano przy odbycie :D nie wiedzieli czego się chwycić

ona zawsze była taka szczupła ? odrobaczałaś może kiedyś dziecko ? może ma dodatkowo jeszcze jakieś alergie,problem z florą bakteryjną jelit ?
pytań tysiące,odpowiedzi i opcji też,ja szczuplutka,mam problem z przytyciem a dzieciaki po ponad 4 kilogramy miały po urodzeniu :D cesarki 2 bo bym ich nie dała rady urodzić :)
Ja już u dziecka z kupy wróżę,cyganka z ręki a ja z kupy,kolor,konsystencja mówi wszystko,nawet zapach :D

u nas też łosoś,daję też dorsza a z mięsa królik,przepiórki,kaczka,gęś,czasami indyk,unikam wieprzowiny i kurczaka,jajka dzieciom daję tylko przepiórcze,lepiej jedzą gdy gotuję zdrowo
zupa to takie danie w której przemycić można wiele,ja daję bardzo dużo warzyw,mięso,dzieci wyjadają wszystko.Mój syn bardzo wybiórczo jadł i preferował to co później okazało się że mu szkodzi
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Re: WYSOKI CHOLESTEROL,ASPAT, niedobór masy ciała

Post autor: kerima_82 »

frezjaa pisze:filet ? z kurczaka ? ja bym wycofała jeśli chodzi o kurczaka

tak to jest z dzieckiem,trzeba kombinować,szukać przyczyn wszystkiego,słaby apetyt może być z wielu powodów,z moim dzieckiem nie było ciekawie,szpital za szpitalem,mojemu dziecku już nawet owsików patyczkiem do pobierania szukali o 5 rano przy odbycie :D nie wiedzieli czego się chwycić

ona zawsze była taka szczupła ? odrobaczałaś może kiedyś dziecko ? może ma dodatkowo jeszcze jakieś alergie,problem z florą bakteryjną jelit ?
pytań tysiące,odpowiedzi i opcji też,ja szczuplutka,mam problem z przytyciem a dzieciaki po ponad 4 kilogramy miały po urodzeniu :D cesarki 2 bo bym ich nie dała rady urodzić :)
Ja już u dziecka z kupy wróżę,cyganka z ręki a ja z kupy,kolor,konsystencja mówi wszystko,nawet zapach :D

u nas też łosoś,daję też dorsza a z mięsa królik,przepiórki,kaczka,gęś,czasami indyk,unikam wieprzowiny i kurczaka,jajka dzieciom daję tylko przepiórcze,lepiej jedzą gdy gotuję zdrowo
zupa to takie danie w której przemycić można wiele,ja daję bardzo dużo warzyw,mięso,dzieci wyjadają wszystko.Mój syn bardzo wybiórczo jadł i preferował to co później okazało się że mu szkodzi


kurczaka rzadko jak już , to zagrodowy raczej chodziło mi o indyka.
nie mam juz pomysłu ona nie chce próbować nowości jak zjada zupę to wielkie święto ,
urodziła się z wagą 2900 więc średnio ale do 6 mcy wszystko było dobrze apetyt miała od kiedy ma dietę wszystkie wyniki się pogorszyły straciła ochote na jedzenie, od czasu do czasu powie" mamo chce mi się jeść "więc zadowolona niosę obiad jednak nie wszystko znika ;( i znów,że za mało zjadła) ma skłonności do zaparć czasami brzuszek wzdęty i gazy.Podaję priobriotyki nie chce pić siemienia lnianego.Jaja tylko swojskie bo lubi , ma za mało energii widzę,że jej brak składników pokarmowych.
A martwi mnie fakt,iż sporo czasu minęło na diecie a brak poprawy znikoma (biegunki minęły to tyle)waga gramy wzrost ok.Nie odrobaczałam nigdy. ;(
Pozostaje mi szukać i się głowić co jeszcze mozna zrobić ???
Lekarz zalecił w razie poprawy pobyt w klinice we Wrocławiu przeprowadzić badanie na laktozę .Czasami z buźki jej brzydko pachnie skórę ma suchą taką kaszkę na brzuzku.
Cztając komentarze na forum stwierdzam,ze moje dziecko wygląda jak dzieci niezdiagnozowane ,które mają objawy typowe dla celiakii.
Moja córka jest na diecie od 2 rż obecnie 5,5 lat .tak jak pisałam wczeniej dieta nie działa nie tyje ,ma zaparcia,słaby apatyt przed dietą jadła dużo wiecej.
kerima_28
ODPOWIEDZ