Problem z cerą

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
auntie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 12 lut, 2016 14:06

Problem z cerą

Post autor: auntie »

Cześć, ostatnio na mojej twarzy pojawiły się okropne krosty. Nie wiem czy to uczulenie, nie mam pojęcia co to może być. Nie zmianiałam swojej diety ostatnio, a tu nagle z dnia na dzień coś takiego na twarzy. Macie jakieś pomysły co to może być? Dziękuje z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn 18 kwie, 2016 22:39 przez auntie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z cerą

Post autor: Leeloo »

"okropne krosty" to trochę za mało na pomysły. Nie wiemy jak to wygląda, czy boli, swędzi, coś wydziela, czego używałaś..na początek -idź do dermatologa na konsultacje. może też alergolog jeśli te zmiany swędzą. w laboratorium można za małe pieniądze zrobić wymaz.
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Problem z cerą

Post autor: kofi »

Prawie równo rok po nie moim poście mam właśnie takie same problemy: okropne krosty na twarzy, czerwone z białym czubkiem, swędzące okropnie.
Myślę, że to alergia pokarmowa, bo kosmetyków używam ciągle tych samych, a krostki pojawiają się i znikają co jakiś czas.
Dzisiaj podejrzewam kukurydzę (niestety), bo jem ostatnio wafle kukurydziane a dzisiaj mam po południu wysyp i atak swędzenia po chrupkach kuku.
Nie, nie chcę na kukurydzę.
Inne pomysły to soja (jeszcze bardziej nie chcę, cytryny i awokado - na żadną z tych rzeczy nie chcę).
Na pewno nie latoza, bo nie jem.
W jakim czasie po zjedzeniu alergenu pojawia się reakcja skórna?
W internetach sprawdzam i tam raczej piszą o innych reakcjach, niż pryszcze w alergii na kukurydzę i soję.
Jakby mało mi było celiakii.
:/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z cerą

Post autor: Leeloo »

reakcja opóźniona do 72h.

zdarza się, że kosmetyki zmieniają nieco swój skład i nagle coś zaczyna przeszkadzać.

na laktozę, jako że jest to cukier a nie białko, nie można mieć alergii, tylko nietolerancję. nietolerancja wszelakich cukrów objawia się problemami związanymi ściśle z układem pokarmowym.
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Problem z cerą

Post autor: kofi »

Leeloo czyli bardziej podejrzane jest to, co jadłam 3 dni temu, niż dzisiaj?
Rany, już nie pamiętam... Może jakaś przyprawa?
Z podejrzanych kosmetyków może być podkład hypoalergiczny. ;)
Tydzień temu było już nieźle, nawet się ucieszyłam, że przechodzi a tu znowu...
Bardzo nie chcę, ale chyba w końcu odwiedzę lekarza. Chociaż i tak pewnie niczego to wyjaśni.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z cerą

Post autor: Leeloo »

nie, podejrzane może być wszystko co zjadłaś w ciągu 3 dni. jeśli swędzi bezpośrednio lub krótko po spożyciu, to może być "bardziej" podejrzane.

po wielu obserwacjach stwierdzam, że "hipoalergiczny" to żadna gwarancja :)
ODPOWIEDZ