Kłopoty z wypróżnieniem

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alicja Dabros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 07 lis, 2004 03:31
Lokalizacja: USA

Kłopoty z wypróżnieniem

Post autor: Alicja Dabros »

Nie wiem, czy klopoty z wyproznieniem moga byc spowodowane czym innym, niz tylko prowadzeniem zlej diety bezglutenowej? Moja corcia jest na niej od roku i jakos tak nigdy nie robila luznych stolcow - wrecz przeciwnie . Mysle, ze prowadzimy diete prawidlowo (przybieranie na wadze , dobry wzrost, zanik nadpobudliwosci itd.). Lekarz powiedzial, ze byc moze mala zjada za malo owocow i warzyw - czy to moze byc rozwiazanie?
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

moja córka też cierpi na zaparcia, wcześniej ( przed rozpoznaniem, z tym,że Ola nie ma celiaki tylko jakąś paskudną nietolerancje złożoną_kilka produktów)też miała zaparcia, dopiero biegunki nastąpiły przy znacznych zmianach w jelitach. teraz od 1,5 miesiąca znów wrócił płacz na ubikacji, zaparcia, wypróżnienia niepełne, no i to coś co jej wyłazi z odbytu ( przez jakiś czas leczono ja na hemoriody, dopiero niedawno byłam u chirurga który definitywnie stwierdził,że to nie są hemoroidy ale....no i tu trzeba zrobić badania). teraz Ola ma się lepiej ale zaostrzyłam jej diete, wywaliłam jej z jadlospisu skrobię pszenną bezglutenową ( wszelkie produkty z glutenexu) , no i muszę stwierdzić,że to chyba było to zaparcia są dużo rzadziej. Ola będzie miała chyba nietolerancję ( alergie) na wszystko z pszenicy. :frown:
napisz mi jak radzicie sobie z zaparciami ( dodam,że Ola jest też na bezmlecznej więc jogurty odpadają) . do tej pory ( bo czekam na konsultacje u gastroenterologa) Ola jest na Dufalac i Enterol .
Alicja Dabros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 07 lis, 2004 03:31
Lokalizacja: USA

Post autor: Alicja Dabros »

probuje isc za rada lekarza i daje jej jak najwiecej owocow a zwlaszcza jablek .Wszystkie soki zastapilam woda i od dwoch dni wyproznia sie calkiem dobrze . Moze znasz jakies inne sposoby? Ja juz sie chwytam wszystkiego, byleby bylo cokolwiek lepiej. Doda jeszcze, ze poszly w odstawke rowniez wszystkie czekoladowe produkty, ktore czasem zjadala, jak rowniez ograniczylam w jej jadlospisie ilosc ryzu, zastepujac go w zupkach makaronami. Czekam na inne podpowiedzi ...
Gosia Sz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 lip, 2005 12:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gosia Sz. »

:( Mam ten sam problem, Joasia jest na djecie bezglutenowej od lutego (nie wiem dlaczego nie dostaje zadnych lekow??) ale zaparacia niestety wciaz jej bardzo dokuczaja, załatwia sie co koło dwa trzy dni. I od 2 miesiecy powrocila wysypka a dzisiaj na dodatek znowu silny bol brzucha. Nie wiem juz co mam robic albo co robie zle. Podaje jej tylko Lakcid ktory zalecila pani doktor i na dodatek nie bylysmy na zadnych badaniach oprocz stwierdzenia ze to nie celiakia. Poradźcie prosze.
Mama z Joasi± na djecie bezglutenowej
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

Gosiu , a czy twoja joasia jest też na diecie bezmlecznej? może to mleko i jego przetwory są odpowiedzialne za dolegliwości twojej córki? ja nie jestem ekspertem,ale lakcid jest u mojej córki zakazany, ja z probiotyków stosuję Enterol.
No a co do glutenu: może coś córka podjada ( np czipsy)?
sama nie wiem , ale ten problem z kupkaniem mnie już przerasta :( Powoli u mnie w domu życie się toczy wokół stolców, jaki był? czy był? czy bolało? itp :evil: :evil: :evil:
Gosia Sz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 lip, 2005 12:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gosia Sz. »

Asiulka jest na djecie ezmlecznej poniewaz mleko powoduje u niej rozwolnienia i to straszne ;-( do tego mamy problem Babcia podala asi gluten (nie pomyslala bo nie jest z asia na codzien) i niestety teraz meczymy sie z potworna wysypka brakiem kupy od 3 dni i bolem brzucha. Chyba powoli wysiadam :|
Mama z Joasi± na djecie bezglutenowej
ODPOWIEDZ