Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Loocash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 13 lis, 2019 23:56

Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: Loocash »

Hej. Nie spożywam prawie pół roku. Przytyłem z 5 kilo. Zawsze byłem chudy i mi to pasowało :)
Rok temu wyleczylem się też z HCV - na terapii schudłem 10 kilo, potem przytyłem z 15.
Więc to nabieranie wagi to też może z uwagi na regenerację wątroby.
Ile Wam przybyło? - pochwalcie się proszę.
Czy etap tycia się kiedyś zatrzymuje?
Spodnie powoli nie chcą się dopinać!
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: MartaKD »

Skoro jelita się regenerują, zaczynasz przyswajać odpowiednie składniki pokarmowe to normalne chyba, że trochę się tyje. Natomiast po jakims czasie to chyba kwestia, czy dużo jesz, czy niezdrowo. Tak jak z tyciem ludzi "zdrowych".

Moje dziecko ma celiakię i przez pierwsze pół roku od diagnozy (i diety) to mocno przybierało na wadze - 1 kg na miesiąc. No ale to trwało 6-9 miesięcy. Potem ta waga zatrzymała się i juz powolutku, baaardzo powoli przybiera. No ale to dziecko, więc musi tyc cały czas, bo rośnie.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: Leeloo »

po diagnozie wjechałam początkowo na kaszki i chrupki bezglutenowe dla dzieci, więc zaczęłam 'rosnąć' w tempie niemowlęcym :pig:
ale z czasem i zmianą menu na bardziej dorosłe, waga się ustabilizowała.
Telemetr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 gru, 2019 09:06

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: Telemetr »

Ja przytyłem 15kg w 5-7 miesięcy i nadal mam wielki brzuch od tego. Wcześniej byłem bardzo chudy (64 kg). Zasadniczo jest tak, że jak żywisz się w większości produktami kukurydzianymi i kaszami, to musisz przytyć. Aktorzy tak robią, jak muszą przytyć do jakiejś roli. Jedzą dużo produktów kukurydzianych, bo kukurydza jest jak pasza i tuczy. A jeśli muszą chcesz stracić na wadze, to na odwrót, np. dieta keto, czyli w 70% mięso i żadnych kasz, kukurydzy -w przypadku glutenowców żadnych produktów zbożowych - i wtedy robisz się chudy jedząc prawie samo mięso.
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: ryska »

Jakim cudem udaje Wam się przytyć?! Jak za bardzo schudłam tuż przed diagnozą (bo postawili mi błędną diagnozę i wprowadzili nieprawidłową dietę), tak do tej pory, przez ponad 5 lat nie mogę przybrać na wadze :(
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: Leeloo »

ryska,
konsultowałaś się z dietetykiem?
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: ryska »

Oczywiście, że konsultowałam. To dietetyk ustawił mi dietę i przez kilka pierwszych tygodni rzeczywiście przybyło mi ze 3 kg. Ale na tym koniec. A mam zbilansowaną przez niego dietę, z mięsem, węglowodanami, warzywami, która daje mi ok. 2500 kalorii dziennie. Mało tego, jak tylko pozwolę sobie na parę dni jedzenia nieco mniej, to momentalnie moja waga spada o 1-2 kg i mam ogromne problemy, żeby na nowo tyle przybrać.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: Leeloo »

kiedy organizm ma długie okresy niedożywienia/złego wchłaniania etc., to może mu zająć naprawdę sporo czasu, żeby to wszystko wyrównać i przyzwyczaić się do normalnego metabolizmu.
Na to też wpływa codzienna aktywność fizyczna- może bardzo dużo spalasz chodząc, robiąc coś cały czas?
Tarczyca ok?
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Ile przytyliscie po przejściu na dietę?

Post autor: ryska »

Tarczyca i wszystkie inne narządy w porządku. Praktycznie siedzący tryb życia. Na diecie bezglutenowej jestem szósty rok, więc to wystarczająco długo. Jak na razie słyszałam tylko, że widocznie "taka moja uroda", ale moja "normalna" waga była o 3-4 kg większa. Niby mało, ale zarazem dla mnie to bardzo dużo i chciałabym tyle nabrać.
ODPOWIEDZ