Dofinansowanie z MOPS

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Dofinansowanie z MOPS

Post autor: renatka84 »

Witam,
wiem ze w mopsie mozna starac sie o dofinansowanie do roznych rzeczy "ulatwiajacych zycie" osobą niepełnosprawnym. Kożystałam juz z dofinansowanie turnusów rechabilitacyjnych a teraz bede sie starac o dofinansowanie zakupu.. komputera. Chcialam uzyskac informacje od "wtajemniczonych" w dzialanie ww. instytucji czy ktos starał sie juz o cos podobnego. Czy jako osoba niepełnosprawna z dochodem na os 440 zł moge sie starac o dofinansowanie komputera ?? Zaznaczam ze studiuje informatyke i jest mi on niezbedny do nauki. (teraz kozystam z komputera siostry ktora w grudniu bierze slub i wyprowadza sie)
Z góry dziekuje za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

Hej oczywiście, że są! Możesz dostać komputer całkiem za darmo z Pfronu. Moja mama będzie się starała o kompa dla mojej siostry. Dokładnie nie wiem gdzie i z czym trzeba iść ale dowiem się i dam Ci znać.
Na diecie od 19.01.2006. Prowokacja od 1.02.2007.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Niezupełnie całkiem za darmo. Trzeba zapłacić 10 % wartości. Przynajmniej tak było w zeszłym roku. Są także ograniczenia dotyczące chorób i grup inwalidzkich. Z tego co pamiętam to o komputer można starać się w ramach Programu Pegaz 2003, Komputer dla Homera i Student. Szczegóły są tutaj: http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset . Wejdź w programy PFRON a potem w ich kolejne nazwy. Nie wiem czy oprócz celiakii masz jeszcze jakieś choroby, poczytaj dokładnie warunki, jakie trzeba spełniać aby otrzymać dofinansowanie. Można także starać się o dopłatę z MOPS-u (w niektórych miastach chyba PCPR). Tam mają ponoć mniej restrykcyjne przepisy. Najlepiej dowiedz się u źródła.
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

O :) widzę, że jest ktoś bardziej zorientowany odemnie :) no to super :D życzę powodzenia !!
Na diecie od 19.01.2006. Prowokacja od 1.02.2007.
ODPOWIEDZ