Szwecja

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Szwecja

Post autor: Małgorzata »

Właśnie jestem po pobycie tam - w każdym supermarkecie widziałam co najmniej dwa pokaźne regały z bezglutenowym jedzeniem: mąki, pieczywo, ciastka, produkty gotowe do odgrzania typu lazania czy pizza (były w lodówce) itd. Dowód w postaci zdjęcia poniżej. :D Weszłam też do sklepu ze zdrową żywnością - tam było mniej, bo w sumie po co...
Ceny- dla Szwedów porównywalne ze zwykłym jedzeniem. Firmy - głównie Schaer, Finax, Glutano, Semper i inne lokalne (zainteresował mnie Semper, miał dużo produktów).

I jeszcze jedno - byłam w Mc Donald's. Na moje pytanie czy mają jedzenie gluten free powiedziano mi, że każdą rzecz, bułę, hamburgera, na życzenie wymieniają na bezglutenowe.....
:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

O matko kochana, czemu oni nam tego potopu jakoś dłuższego nie zrobili :zdziw:
Trzeba pojechać do Szwecji na wakacje :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jednak Włosi biją jak dla mnie wszystkich na głowę - ten post o siedmiu (?) restauracjach BG w jednym mieście rzuca na kolana ;(
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Tak, Włosi są nie do przebicia...
A wiecie dlaczego? Bo mają drugie po Anglikach najlepiej funkcjonujące i najsilniejsze Stowarzyszenie :D
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Malgosiu,
Firma Semper nie odpowiedziala na moj list w sprawie zaistnienia na naszym rynku.
A produkty maja b. dobre. Czy kupiliscie ich bagietki lub pizze?
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Kupiłam makaron tej firmy.
Spróbuję się do nich odezwać formalnie od strony Stowarzyszenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

a jak przelicznk za produkty na polskie złocisze wychodzi??
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Drogo, ale taniej niz w Norwegii.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Wybieram się właśnie w weekend majowy do Szwecji i tak się zastanawiałam nad mc donaldem bo już tęskno mi do big maca:) Ile powinnam zabrać ze sobą kasy aby zjeść go w wersji bg? Dogadam się z nimi po angielsku czy lepiej wydrukować sobie "Jestem osobą na diecie bezglutenowej...." w wersji Szweckiej? Doradźcie!
dieta od 14 października 2008r.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Angula,

Spiesze z odpowiedzia.
Przez kilka tygodni mielismy komputer w naprawie, popsuty twardy dysk, dlatego miedzy innymi dawno nie bylam na forum.

W Szwecji ( w calej Skandynawii) wszyscy ponizej 45 lat mowia dobrze po angielsku.
Jedzenie bg w mc donaldzie kosztuje tyle samo co glutenowe.
Big mac w zestawie bedzie kosztowac ok. 40 zl.
Obecnie w Norwegii maja promocje na hamburgery (same bez frytek) ok. 5 zl. Moze jest tak samo w Szwecji.
Mozna placic karta kredytowa.
Zycze milego pobytu.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Niestety nie udało mi się zatrzymać w mc donaldzie ale dzięki za informacje:)
dieta od 14 października 2008r.
grygula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 02 lut, 2008 13:14
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: grygula »

Właśnie wróciłam ze Szwecji- rewelacja!
W każdym sklepie coś bezglutenowego! Niestety ceny często powalają, dlatego stołowałam się w McDonaldzie i jadłam pierwszego w swoim życiu hamburgera-bezglutenowego! I to w normalnej cenie :D
Lucy125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 29 maja, 2010 20:39
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lucy125 »

Witam! Jestem nowa stosunkowo na diecie, a w lipcu jade do Szwecji. Drugi raz w zyciu, ale za pierwszym razem nie interesowalam sie zywnoscia bezglutenowa;) Mam wiec pytanie dosc szczegolowe. Pamietam, ze bochenek chleba glutenowego, kosztowal ok 8zl(a w zasadzie od 8zl...). Ile mniej wiecej kosztuje chleb bezglutenowy w Szwecji? I czy ktos moglby mi tez podac kilka innych przykladowych cen, jakis slodyczy. Pamietam tez (bylam w sztokholmie, teraz jade do malmo), ze za jedzenie na miescie w stylu pizza czy jakies spagetti, placilam nie wiecej niz 30zl. Czy poza Mc donalds, da sie do tej kwoty cos zjesc?:) Aha i wiem tez, ze sa drozsze i tansze supermarkety, moglby mi ktos napisac nazwy tych tanszych?:)
julia.m
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 14:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: julia.m »

nie wiem czy ten sklep jest w malmo, ale powinien byc : HAJEN z symbolem rekina. chleb kosztuje ok 25-30 kr. Polecam chlebek firmy Fria. Ciasteczka z kolei pyszne sa firmy Semper (szczegolnie kolakakor), kosztuja ok 18 kr Aha i firmy semper tez sa pyszne platki z suszonymi owocami, takie do mleka, koszt ok 35-40kr.
kluska31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 12 paź, 2011 16:40
Lokalizacja: Luboń

Post autor: kluska31 »

Byłam w Szwecji dwa razy, w sumie spędziłam tam około 6 miesięcy. We wszystkich sklepach, w których byłam znajdowało się dużo jedzenia bezglutenowego, nawet w małych miejscowościach. Aż żal było wracac do Polski, gdzie jest taki problem ze zdobyciem bezglutenowych produktów w mniejszych miejscowościach. Jadłam również bezglutenową pizzę w restauracji-pycha. Najbardziej smakował mi bezglutenowy chleb z firmy Schar i Semper, ale jest tam jeszcze klika innych firm, które produkują bezglutenowe jedzenie. No i te przepyszne ciasta almondy...(można je kupic również u nas w sklepiku w IKEA). W ogóle mnóstwo było gotowych produktów typu pizza, paj, czyli takie ciasto drożdżowe nadziewane farszem. Warto również wspomniec szwedzki przysmak-kannelbulle, czyli bułeczki cynamonowe, które podgrzane w piekarniku po prostu rozpływają się w ustach...
ODPOWIEDZ