Czy opieka pomaga?

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alicja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 18:16
Lokalizacja: Grudziadz

Czy opieka pomaga?

Post autor: alicja »

Mam pytanko , czy ktos wie jak do celiakow podchodzi opieka spoleczna??
Chodzi o to czy mozna ubiegac sie o jakies srodki na diete??Z tego co wiem na lekarstwa opieka daje a w tej chorobie lekarstwem jest dieta,moze ktos z Was ma jakies doswiadczenie w tej sprawie??
Prosze o kontakt.

mama Agnieszki i Lukasza
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

post czytam w listopadzie 2007 a ty pisałaś 2 lata temu-pewnie już coś zdziałałaś w tej sprawie. Moim zdaniem opieka działa jak wszystkie inne instytucje i urzędy-musisz ich męczyc swoją obecnością, nachodzić, pytać itd itd. i wtedy pewnie ci pomoga. Wydaje mi się,że opieka podchodzi do każdego indywidualnie.Każdego sytuację materialną rozpatruje z osobna. Także Alicjo-zbieraj papiery, kwity, zaświadczenia i pukaj od drzwi jednej urzędniczki do drugiej. Musi zadziałać.Pozdrawiam i dawaj znac jak się sprawy mają. P.S. Jesli mogę prywatnie jakoś pomóc-daj znać.
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
Awatar użytkownika
alicja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 18:16
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: alicja »

Bez problemu dostałam.W maju 2007r stawałam na komisję i otrzymałam zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne na 2 lata zależy jaki jest lekarz na komisji.Tym razem odbyło sie bez problemów ponieważ jest ustawa gdzie pisze wyraźnie,że oby dwa zasiłki się należą.Podawałam już nr tej ustawy na forum i linki.

Pozdrawiam mama Agnieszki - Grudziądz
JanekD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 08:52

Post autor: JanekD »

Ja osobiście mam wrażenie, że przychodząc do opieki to zakłucam im święty spokój i robię krzywdę swoją obecnością, i choc składałem dokumanty na rodzinne to zawsze są jakieś głosiki że juz teraz mi zabiorą bo przeskocze próg zarobków na jedną osobe i choc mam pielęgnacyjny to należy się wyższy dochód to zawsze mam wrażenie jakbym domagał sie czegoś extra pozdrawiam i wytrwałości :gitara:
ODPOWIEDZ