Kto dał tym ludziom dyplomy?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aronzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 paź, 2013 17:27
Lokalizacja: Śląsk

Kto dał tym ludziom dyplomy?

Post autor: Aronzo »

Cześć. Jak pewnie wiecie czasem można znaleźć niepoważne wypowiedzi w tekstach ludzi, którzy zawodowo parają się dziennikarstwem czy dietetyką. Moim zdaniem niektóre na tyle absurdalne, że aż zabawne, więc wrzucam poniżej :)

Wyjaśnienie czym jest dieta bezglutenowa wg. "specjalistów" od zdrowia :
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-bezglutenowa

Dieta bezglutenowa jest stosowana przez osoby uczulone na gluten i chorujące na celiakię. Nie zaleca się jej jednak ludziom zdrowym (...) Wykluczenie zbóż i potraw mącznych z jadłospisu wiąże się z dostarczaniem zbyt małej ilości węglowodanów oraz błonnika, którego niedobór może skutkować problemami z wypróżnianiem. Poza tym, dieta bezglutenowa jest uboga w witaminę B oraz żelazo.
(...)
Jeśli nie jesteś alergikiem ani nie chorujesz na celiakię, staraj się jednak, by gluten pojawiał się jako stały składnik w twoim menu.
Twierdzenie że węglowodany, błonnik, wit.B i żelazo są głównie w pieczywie już mnie rozśmieszyło, ale polecanie glutenu jest jeszcze lepsze.

Nowa dieta czyli trend w modzie wg. dziennikarki i dietetyczki w natemat.pl :
http://natemat.pl/59309,co-po-modzie-na ... czy-gluten
Mody żywieniowe ze Stanów Zjednoczonych szybko się u nas upowszechniają. Tak jest i z dietą bezglutenową.(...) Wielu pacjentów przechodzi samodzielnie na dietę bezglutenową. Robią sobie krzywdę, bo wykluczając produkty zawierające gluten, równocześnie pozbywają się z diety wielu ważnych składników.

I choć nie zawsze jest to w interesie osób wykluczających gluten, z pewnością cieszy producentów żywności bezglutenowej. Jest ona nawet kilka razy droższa niż zwyczajna.
No cóż, widać w tych tekstach troskę z jaka pochylają się eksperci nad masami: żeby nie padły ofiarą firm produkujących żywność droższą niż "zwyczajna", a także żeby nie odstawiły zbóż, bo pewnie je będą chciały zastąpić powietrzem (a ono nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na wit.B... :)
Ostatnio zmieniony ndz 24 lis, 2013 19:56 przez Aronzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 21 paź, 2013 19:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Michal5 »

Kiedyś, jeszcze w latach 80' żeby móc zostać dziennikarzem trzeba było ukończyć studia, a następnie jednostka wiedząca coś o świecie pisała teksty. A to podane błotko piszą w stylu kopiuj->wklej+ synonim= niewiedza.
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KajaKR »

Oglądał ktoś z Was dwa tygodnie temu TTV ? - materiał o Mateuszu, który chory jest na celiakie, jacyś złodzieje zbierali pieniądze we Wrocławiu, a później w całej Polsce na jego jedzenie, później się okazało, że on dostał po dwóch latach 500zł, a tamci zrobili sobie dobry biznes z tego... Aż musiałam oglądać powtórkę na drugi dzień bo nie mogłam uwierzyć w to co usłyszałam. Reporter TTV powiedział, że "choroba ZAJMUJE MU JUŻ KRĘGOSŁUP". O co chodziło to ja nie wiem do dziś... Już większą znajomością objawów celiakii wykazali sie ci złodzieje co zbierali na Mateusza niż dziennikarze z ttv ;)
migrant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 12:09

Re: Kto dał tym ludziom dyplomy?

Post autor: migrant »

heh no to elegancko sobie zarobili, szkoda że kosztem Mateusza, ale w tym kraju już mnie nic nie zdziwi
ODPOWIEDZ