HARIBO

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Napisałam do Haribo, żeby uzyskać aktualną listę. Oto, co mi napisali:
Dziękuję za zainteresowanie produktami Haribo. Postaram się szczegółowo odpowiedzieć na Pani pytanie.
Poniższej przesyłam listę produktów HARIBO, które wytwarzane są bez dodatku glutenu.
Nie można jednak wykluczyć jego śladowych ilości związanych z samym procesem produkcji, transportu czy przechowywania.
Z uwagi na regularne ulepszanie naszych receptur zalecamy każdorazowo sprawdzanie składników danego produktu na jego opakowaniu.

Produkty całoroczne wytwarzane bez dodatku glutenu:

- Goldbären(Złote Misie Haribo)

- Berries (Jeżyny)

- Weinland(Żelki winne)

- Happy-Cola(Żelki o smaku coli)

- Tropi Frutti (Owoce Tropikalne)

- Bären Schule (Misiowe ABC)

- Roulette FG Rollen (owocowe Dropsy Roulette)

- Roulette FG Rollen (Dropsy Roulette o smaku coli)

- Fruity Bussi (Żelko-pianki z owocowym nadzieniem)

- Pfirsiche (Brzoskwinie)

- Saft-Goldbären (Złote Misie wzbogacone o naturalny sok z owoców)


Produkty wielkanocne wytwarzane bez dodatku glutenu:

- Osterkorb (Koszyczek Wielkanocny - owocowe żelki w kształcie świątecznych motywów)

- Jelly Eggs (słodkie galaretki w posypce w kształcie jajek wielkanocnych)

- Eiertanz (Tańczące pisanki Haribo - mieszanka żelków w kształcie jajek wielkanocnych)

- Goldhäschen (Złoty Zajączek - żelki w kształcie zajączków)


Produkty bożonarodzeniowe wytwarzane bez dodatku glutenu:

- Weihnachtsbären (świąteczne Złote Misie)

- Merry Christmas (Wesołych Świąt - Smakowite owocowe żelki w kształcie symboli Bożego Narodzenia)

- Christmas (Święta - Owocowe żelki w wygodnych miniopakowaniach)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

a takie węże anyżowe? Bo je uwielbiam.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Magdula82 pisze:a takie węże anyżowe? Bo je uwielbiam.
Chyba nie, bo bez glutenu są te na rozpisce...
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Zdecydowana większość żelków z anyżem tudzież lukrecją niestety ma w sobie mąkę pszenną :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

noodle pisze:Nie można jednak wykluczyć jego śladowych ilości związanych z samym procesem produkcji, transportu czy przechowywania.
hmmm... zastanawiające... Zdaje się, że nawet śladowa ilość glutenu jest niezwykle szkodliwa dla osób chorych na celiakię ale na opakowaniu nie napiszą, że produkt finalny może być zanieczyszczony ze względu na niewłaściwe przechowywanie, transport czy cokolwiek....
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Rudi pisze:
noodle pisze:Nie można jednak wykluczyć jego śladowych ilości związanych z samym procesem produkcji, transportu czy przechowywania.
hmmm... zastanawiające... Zdaje się, że nawet śladowa ilość glutenu jest niezwykle szkodliwa dla osób chorych na celiakię ale na opakowaniu nie napiszą, że produkt finalny może być zanieczyszczony ze względu na niewłaściwe przechowywanie, transport czy cokolwiek....
Zjadłam dziś i wczoraj całą paczkę żelek i nic mi nie jest, a reaguję nawet na najmniejszą ilość glutenu w jedzeniu, więc albo trafiłam na czystą paczkę albo go faktycznie tam nie ma. ;)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

No właśnie to różni celiakię od uczulenia, że śladowe ilości (o ile są faktycznie śladowe) dla większości celiaków nie są groźne. 20 ppm glutenu to jest dużo powyżej normatywnych ilości śladowych.
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Moje dziecko (alergia z ogromną czułością, wzrastająca pomimo diety) zajada się przesadną ilością żelków - złotych miśków zwykłych i z syropem i nic jej nie jest. Pod względem glutenu mogę te żelki określić jako bezpieczne.
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: HARIBO

Post autor: sandyy »

Czy na dzien dzisiejszy jest jakies aktualne info dotyczace maomam? Dozwolony czy zakazany :)?
bunkowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015 21:04

Re: HARIBO

Post autor: bunkowa »

Wczoraj wysłałam maila do Haribo. Niestety nie mam dobrych wiadomości :(
Przeklejam pytanie i odpowiedź.

...Bardzo proszę o udzielenie informacji, które ze słodyczy produkowanych przez Państwa firmę są wolne od glutenu (wolne również od śladowych ilości). Chciała bym wiedzieć które łakocie mogę podać dziecku na restrykcyjnej diecie bezglutenowej (ze względu na celiakię)...

Dziękujemy za kontakt. Niestety nie możemy wykluczyć obecności śladowych ilości glutenu w naszych produktach. Z tego powodu nie należy podawać je dziecku na restrykcyjnej diecie bezglutenowej.

Z szacunkiem,

Zespół Haribo
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: HARIBO

Post autor: Anula80 »

Przecież do diaska mają obowiązek umieszczać info, jeśli mogą występować śladowe ilości :kosci:
Będziesz jeszcze do nich pisała?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
bunkowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015 21:04

Re: HARIBO

Post autor: bunkowa »

To chyba dział marketingu zamieszał bo przed chwilą dostałam kolejny mail. Wklejam:


Dziękujemy za zainteresowanie produktami Haribo. Ponieważ naszymi głównymi konsumentami są właśnie dzieci, dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały normy najwyższej jakości oraz były przystosowane do współczesnych wymogów żywieniowych.
Dbałość o dobór właściwych składników stanowi podstawę naszej produkcji. Z tego powodu dostawcy i podwykonawcy muszą spełnić szereg wysokich wymogów oraz norm, aby współpracować z firmą Haribo. Pomimo tego, nie można wykluczyć śladowych ilości glutenu, które mogą znaleźć się w produktach w wyniku pośredniego lub bezpośredniego kontaktu z produktami zawierającymi gluten. Kontakt ten może nastąpić w czasie transportu czy przechowywania tychże składników. Są to sytuacje i przyczyny od nas niezależne.
Z uwagi na systematyczne ulepszanie naszych receptur, zalecamy każdorazowo sprawdzanie składników danego produktu na jego opakowaniu.
Poniższej przesyłamy listę produktów HARIBO, które wytwarzane są bez dodatku glutenu:
- Złote Misie Haribo
- Berries (Jeżyny)
- Happy-Cola(Żelki o smaku coli)
- Tropi Frutti (Owoce Tropikalne)
- Bären Schule (Misiowe ABC)
- Roulette Rollen (owocowe Dropsy Roulette)
- Fruity Bussi (Żelko-pianki z owocowym nadzieniem)
- Pfirsiche (Brzoskwinie)
- Złote Misie z Sokiem - wzbogacone o naturalny sok z owoców
- Kwaśne Języczki
- Kwaśne Frytki
Bez dodatku glutenu produkowane są również wszystkie pianki HARIBO CHAMALLOWS.

W razie dodatkowych pytań służymy pomocą. Chcielibyśmy również zaprosić na nową stronę internetową Haribo – http://www.haribo.com oraz stronę na Facebooku- Haribo Polska, gdzie można dowiedzieć się więcej o naszych produktach oraz o firmie, jak i skorzystać z gier online.
Z poważaniem,
Zespół Haribo
Ostatnio zmieniony czw 28 lip, 2016 06:13 przez bunkowa, łącznie zmieniany 2 razy.
bunkowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015 21:04

Re: HARIBO

Post autor: bunkowa »

Wklejałam na szybko na telefonie i widzę że średnio to wygląda. Mam nadzieję że się połapiecie.
Awatar użytkownika
Torquemada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 30 paź, 2014 17:27

Re: HARIBO

Post autor: Torquemada »

Czyli dobrze znana wymijająca odpowiedź.Haribo jest bezglutenowe,ale może też gluten zawierać.Po prostu mistyka.
Czy w kraju o innej-lepszej kulturze prawnej pozwoliliby sobie pisać takie bzdury,że nie biorą odpowiedzialności za to co produkują.
Wszyscy mieszkamy na ulicy Wiązów.
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: HARIBO

Post autor: salsamichal »

Eh dobrze że Carrefour ma żelki bg
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
ODPOWIEDZ